Příspěvky uživatele - Lysenko

Pokus s bramborami, 6.1.2020
Ano, je to vnější kontaminace. Jen sděluju svoji zkušenost. Pro mě substrát, který tvoří živnou půdu, nakonec skončí plesnivý. Taky máme doma vysokou vzdušnou vlhkost.
Pokus s bramborami, 6.1.2020
V tom případě směle do toho. Jen moje pozorování - ve všech substrátech mi doma rostou plísně, je jedno, jak se to steriluje. Jakmile se to v pokojových podmínkách otevře, začne to tam růst. nakonec jsem skončil u toho, že používám stavební perlit -... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 6.1.2020
Tomu rozumím, ale budete s tím mít dost práce, na okně se začnou semenáčky vytahovat, budete je strkat ven, pak zase dovnitř, když bude zima. Loni jsem si to užil. Letos se pokusím počkat s výsevem až na duben - budou připraveny k výsadbě po... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 5.1.2020
Takže taková siláž podomácku? Akorát se výsledek nezkrmí, ale zaryje do záhonku? V čem spočívá to trvalejší zúrodnění?
Semena česneku 2020, 4.1.2020
Rád bych tu popsal aspoň základní body letošního pokusu k získání semen česneku. Loni jsem byl už opravdu hodně blízko, tak věřím, že to letos dopadne. Protože v našich podmínkách je největším nepřítelem počasí, srovnal jsem klimatické křivky... celý příspěvek >
Koruna, 2.1.2020
V Praze u Břevnovského kláštera, mezi klášterem a orenžerií, je několik majestátních hrušní, které mají vysoký kmen a z něho rostou jednotlivá patra větví. Jak taková koruna vzniká? nechat terminál bez zkrácení a nechat hrušeň růst? Má to nějaké... celý příspěvek >
Co je to za bobuli?, 7.12.2019
Žlabatka.
Pokus s bramborami, 6.12.2019
To můžete vyzkoušet už v roce výsevu. Uvidíte markantní rozdíly mezi rostlinami. Při troše štěstí budete mít jak rostliny, které vytvoří 1-2 stonky o 30cm a pod ním 2 kuličky hlíz bez květu, tak rostliny s 3m natí větvenou nepočítaně, které pokvetou... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 5.12.2019
Tak budete mít něco zajímavého. Uvidíte, až to vysejete, jak se jednotlivé rostlinky rychle liší. V prvním roce je těžké dělat nějaký výběr, protože ranější rostliny nestihnou vytvořit víc hlíz a tak jsou zvýhodněny ty pozdější, které aspoň něco... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 5.12.2019
Vidíte, výsledky BEJO jsem úplně zapomněl. Několikrát jsem ji tady ve vlákně zmínil, ale teď mě vůbec nenapadlo, že by se ty semena mohly objevit i tady. Nicméně, jak jsem tu taky někde zmínil, v tomto případě je málo dostupných informací. protože... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 5.12.2019
Těžko říct, ale rostliny určitě nebudou uniformní. Je několik možností. Pokud jde o semena běžných kulturních brambor, co se v Evropě pěstují, tak to jsou z 99% tetraploidní brambory. U nich je většina spontánně vzniklých semen výsledkem... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 24.11.2019
Nakonec jsem zasadil o něco dřív, než jsem plánoval. Česnek se sází do hloubky přibližně 10 cm, takže určující by měly být teploty 10 /20 cm pod povrchem a ty se bohužel dokáží rychle měnit i během dne. Co pomáhá, je, když se půda už neohřívá... celý příspěvek >
Poušť 2018-2019, 20.11.2019
Chtěl bych se zeptat, komu uschly za poslední 2 roky ovocné stromky. V genofondové ploše u Břevnovského kláštera jsem si všiml, že tam zmizela spousta stromů, které tam loni byly, hlavně mladé stromky (hodně parména zlatá). Ve zbuzanské aleji u Prahy... celý příspěvek >
Hrušně do horších podmínek, 17.11.2019
Jediný problém mnoha z těchto zajímavých odrůd je ten, že nejdou nikde sehnat. Dokážu si představit, že za pár let, až mi nová výsadba povyroste, tak na sem tam nějakou větev přiroubuju něco se sadů genofondových ploch, ale sehnat Merodovu,... celý příspěvek >
Popraskaný krb, 17.11.2019
Ještě jak by se tomu dalo předejít. V návrhu je vhodné rozdělit " horké" a "studené" části dilatačními mezerami a postavit to tak, aby se horké části mohly trochu pohnout. Typické je třeba oddělit klenbu ohniště od zbytku, aby jej neroztrhala.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika