Příspěvky uživatele - Lysenko

Oddych pôdy po zemiakoch, 16.11.2019
Vojtěška.
Co použít na odlehčení zeminy, 16.11.2019
Zkuste sádru. Samozřejmě pomůže jen dokud se nevymyje, ale narušuje soudržnost jílu. Dlouhodobě pak organická hmota, dřevěné uhlí a převrtávat jako krtek. Zasázet vojtěšku, dělá kořeny víc jak 2m hluboké, narušuje ten neproniknutelný jíl, zanáší do... celý příspěvek >
Hrušně do horších podmínek, 12.11.2019
Nakonec jsem pořídil Solanku a Charneuskou, jsem na ně zvědavý. Příští rok přidám Konferenci a něco dalšího.
Hrušně do horších podmínek, 10.11.2019
Chtěl bych zasadit několik hrušní na zahradě v horších podmínkách. Zahrada je ve výšce 520mnm, podloží je chudé krystalinikum, půda kyselá, humózní horizont nic moc. Poloha je jižní svah. Z uvedeného mi vyplývá, že bych neměl vybírat podnož kdouli. Z... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 1.11.2019
Docela zajímavá informace z čerstvé diskuse "šlechtitelů/pěstitelů" brambor na FB. V European Potato Journal 1963 vyšel článek, poukazující na znaky, podle kterých lze předem poznat, které semenáčky brambor budou ranější. Zmíněná kriteria... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 31.10.2019
Jak je vidět, tak společným jmenovatelem pěstování ze semen nebo in vitro plantletů je to, že úroda je "moc málo na jídlo a zároveň příliš mnoho na to, abych to zasázel sám. " (s několika výjimkami - kolega sklidil z jednoho semenáčku přes kilo... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 30.10.2019 Obsahuje fotku
Solanum Stenotomum je vytrvalá rostlina, pokud ji nepotká mráz. Plánoval jsem, že jeden květináč z mých pěti vezmu na zimu dovnitř a na okně vyzkouším, jak to půjde. Ale po návratu z víkendu už šlo jen sklidit úrodu, nať zmrzla. Nakonec je ta úroda... celý příspěvek >
Česnek po zeleném hnojení (hořčice)?, 30.10.2019
A jak se liší rozklad hořčice od rozkladu např svazenky? Od tvrzení o hrachu už p. Kozák ustoupil, kvůli mnoha pozitivním zkušenostem jiných pěstitelů.
Česnek po zeleném hnojení (hořčice)?, 30.10.2019
Sleduji, že každý rok je pro česnek ideální jiný přípravek, který lze dobře prodat. Nicméně parazitické houby určitě fungují bez ohledu na obchodní značku. Svazenka si určitě ráda živiny vezme, ale nevím, jakým mechanismem by se o ně podělila s... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 30.10.2019 Obsahuje fotku
Podle všech dotázaných krásně vypadají i voní.
Česnek po zeleném hnojení (hořčice)?, 30.10.2019
Česnek se tradičně považoval za rostlinu třetí trati ne proto, že by neměl rád živiny, to naopak má a hodně, ale proto, že mu úplně nesedí bouřlivý život v půdě - a spolu s ním všechno to, co jej pak rádo napadne. Což není v rozporu s Vaší... celý příspěvek >
Česnek po zeleném hnojení (hořčice)?, 30.10.2019
Jediným problémem by mohl být stupeň rozložení zelené hmoty. Od září by na to mělo být dost času, ale záleží na konkrétních podmínkách, hlavně vlhkosti. Česneku by asi nejvíc vadilo, kdyby byl aktivně v kontaktu s tlejicí hmotou. Kdyby tohle hrozilo,... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 25.10.2019
Proto se v něm vrtám teď, aby si to před sázením ještě sedlo. Kdybyste viděl strukturu půdy, rozuměl byste mi. Navíc. Česnek sázíte do hloubky - a já letos chci zkusit zasadit ještě o chlup hlouběji. Takže rytím upravuju strukturu kolem stroužku a... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 24.10.2019
Já ještě počkám. Půda bude nějakou dobu chladnout, zatím podle mě není kam spěchat. Podle teplotních výhledů se to má víceméně motat kolem nuly, takže zamrznutí půdy nehrozí. Ještě párkrát přeryju a nanejvýš udělám řádky, abych měl připraveno. Podle... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 23.10.2019
Tak hodně úspěchů. Po určitou dobu skladování (snad cca 2 roky, ale určitě záleží na podmínkách) by se klíčivost měla zlepšovat, potom by měla zůstávat relativně vysoká poměrně dlouho.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika