Příspěvky uživatele - Lysenko

Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
Tak to napíšu rovnou: Schmidt, M.W.I.; Skjemstad, J.O.; Jäger, C. (2002), "Carbon isotope geochemistry and nanomorphology of soil black carbon: Black chernozemic soils in central Europe originate from ancient biomass burning", Global... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
Ale přesto na většině spraší nevzniká. Spraše máte třeba na závětrné straně kdejakého kopce, kde bylo závětří a tak tam převládalo usazování nad erozí. Taky si nejsem jistý, kolik spraše je na velkých rovinách, které v krajině vyválcovaly řeky.... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
Vzhledem k naší geologické minulosti to nemůže být proces na miliony let. Poslední doba ledová skončila před cca 10 000 lety. Pokud byste měl něco zajímavého k půdotvorným rocesům během doby ledové, určitě bych se o tom nejen já rád dozvěděl... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
Ono tam, kde lesy pravidelně hoří, tak málokdy dělají v přibližně ročním intervalu, a tak to nemůže být určující proces pro dané místo. Tam, kde naopak hoří často a pravidelně, tam les obvykle nenaroste, a jsme kruhem v bodě, odkud jsme vyšli.... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 19.1.2020
Je to zajímavá věc. Naše půdy vznikly vesměs po poslední době ledové. Přitom skoro polovinu té doby se na na některých z těch míst zemědělsky hospodaří, tedy se tam zaorává humus, při pastevnín hospodaření trousí hnůj. Přesto se zdá, že zemědělství... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
Ten příspěvek nějak zmizel, ale proč myslíte, že o tom málo vím? Jak myslíte, že vznikaly černozemě? Takové každoroční stepní požáry byl velký zdroj biouhlu, který do teď vidíme v černé barvě těchto půd. Při aerobním rozkladu v půdě v podstatě... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 18.1.2020
Tak to dobře dopadlo
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
On ten uhlík v půdě ale funguje. Ať už z uhlí nebo z bokashi nebo proto, že je to černozem. Odkud myslíte, že se ten uhlík do černozemě dostal? Na druhou stranu vidíme, jak se chovají vyplundrované půdy, zbavené toho uhlíku.
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
Konečně hodnotný příspěvek. To mlacení prázdné slámy v minulém vlákně bylo hrozné.
Pokus s bramborami, 15.1.2020
Podle mě z USA nikdo nebude nic riskovat - všichni mají strach z USDA. Zkuste kdyžtak pěstitele z Evropy... Astris Storm, Stefan Griesser... něco můžu poslat i já
Pokus s bramborami, 15.1.2020
Zacházení jako s rajčaty. Mně to vzešlo spolu s nimi ve stejném čase plus par dni. Víte, jak máte ty semena stará?
Semena česneku 2020, 11.1.2020
Snad z nich nevyroste háďátko. Radši takovéhle neznámé rostliny sázím do květináče. Ale z Řecka můžete můžete mít i nějaký zajímavý kousek. Přibližně do půlky února je ještě čas, den je dost krátký na nějaký růst, potom se pokusím kytky rychlit a... celý příspěvek >
Semena česneku 2020, 11.1.2020 Obsahuje fotku
Pokus o získání náskoku oproti normálnimu vývoji.
Giberelín - skúsenosti, 11.1.2020
Asi co nejdřív po poškození mrazem bych si tipnul, jinak bude pozdě. Myslím, že na to existuje i nějaký přípravek s giberelinem a je to popsané na agromanualshopu. Za sebe bych to na dlouhověké rostliny ale moc nepoužíval. Můžete tím ovlivnit třeba... celý příspěvek >
Giberelín - skúsenosti, 10.1.2020
Já jej používám, ale ne na ovoce. U ovoce je hlavní použití proti mrazovému poškození a pro udržení větší násady plodů. Taky pro stimulaci přírůstku letorostů. Takové ty fotky s obřími hrozny bych úplně nebral vážně. Hlavní smysl použití fytohormonů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika