Příspěvky uživatele - fanatix

Jak to jde v těch vedrech?, 22.7.2015
Ide to v pohode... zatial. Na zahrade mam studnu. Travniky maju automaticku zavlahu (momentalne idu kazdy druhy den), uzitkova cast, kvetiny, zahony, okolie jazierka, kvetinace, proste vsetko kde nieco rastie je pod kvapkovou zavlahou (denne cca.... celý příspěvek >
Kiwi u plotu, 22.7.2015
tazko povedat, moze to byt vodou, zivinami... Kiwi ma plytky korenovy system, skoro ako travnik takze nedostatok vody je kriticky. Ja zalievam denne 10L/m2/rastlinu a taktiez je namulcovana korou. Hnojenie by malo byt: od marca do jula v... celý příspěvek >
Voda z 40m vrtané studny, 18.7.2015
Některé roky to fungovalo... Je to alchymia. Ja som po minule roky tiez vystacil iba s 3 litrami HCL a zakladnou davkou skalice celu sezonu a tento rok mam v bazene uz 7 litrov HCL a pH s alkalitou stale lezie hore. Mozno je to pieskom kt. som na... celý příspěvek >
Vertikutace v létě, 18.7.2015
Plne suhlasim s Martinom. Travnik je zivy organizmus a ako taky je kazdy travnik jedinecny. Preto netreba brat vsetko obecne. Mlade stromky by sa po vysadeni tiez nemali hnojit ale ked zbadate, ze strom ma nedostatok zivin, nepohnojite ho lebo niekto... celý příspěvek >
Voda z 40m vrtané studny, 18.7.2015
A preco vlastne chlorujete ked viete, ze vam to robi problem? Pokial viem skazena voda sa da chlorsokom napravit behom chvilky ale vy tam cpete chlor aj ked este k ziadnemu skazeniu nedoslo a potom nariekate. Zopar ludi ma tu obvinilo z klamstva... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 15.7.2015 Obsahuje fotku
Pripajam slubene foto 1. Travnik 3dni po koseni a vertikutacii 2. Travnik po pokoseni. Vretenovka nastavena na 22mm 3. Neurceny druh travy sposobujuci tie nevzhladne flaky 4. Ukazka rozdielu farby. Hore Jilek vytrvaly (tmavo zeleny),... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015
Tiez som mal strach z tak castej vertikutacie ale potom som sa docital, ze nemam robit vertikutaciu do kriza ale pokazde len jednym smerom. Vertikutacia do kriza naozaj travnik totalne "zdevastuje" ze sa z toho spamatava mesiac. Pri vertikutacii len... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015
Podla foto to vypada, ze je to presne to iste ako mam ja. Extremne husta jemnucka trava, makucka ako prave naklicena, sem tam sirsia cepel tmavo zeleneho Jilku vytrvaleho. Zajtra doobeda skocim na chatu tak hodim foto aj ja, snad sa dopatrame aj k... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015
Tak presli takmer 3 mesiace co zacal boj s lipnicou a chcel by som sa teda podelit o vysledky. Na zaciatku boja som urobil poriadnu vertikutaciu (do kriza) a znizil zavlavlazovanie o cca. 20%. Bohuzial musim konstatovat, ze tadialto... celý příspěvek >
Ohřev bazénové vody, 7.7.2015 Obsahuje fotku
zlepsovak
Voda z 40m vrtané studny, 26.6.2015
mate pH 6.7 a alkalitu 40, preco tam potom cpete HCL? Prečo ešte viac znizujete uz tak velmi malu alkalitu? Idealna alkalita je 80-120, pri 40 a menej je pH tak nestabilne, ze akykolvek pripravok naliaty do vody dokaze vyrazne zakyvat s pH nahor či... celý příspěvek >
Písková filtrace - šesticestný ventil protéká, 25.6.2015
odfajčeny ventil, mozno by stacilo vycistit ak sa da rozobrat. Inak v navode je jasne napisane, ze prepinat ventil pocas prevadzky je zakazane. Presnejsie, vypnut čerpadlo, počkať 20s a potom prepnut. Po preplachu piesku urobyt a vyplach ventilu ale... celý příspěvek >
Modrá skalice ano či ne?, 25.6.2015
vločkovačom, ten okamžite meď vyzraža
Jahodnik choroba, nedostatok alebo nadbytok zivin?, 20.6.2015 Obsahuje fotku
Prosim o radu co to moze byt? Jedna sa o odrodu Evie 2, vysadene na jesen 2014 v kvetinacoch. Dakujem
Modrá skalice ano či ne?, 19.6.2015
neviem vam popisat presne chemicke pochody kt. prebiehaju len mozem potvrdit, ze to zelezo pri vzduchovani doslova vyvlockuje na jemny kal. Ten sa da odfiltrovat aj pieskovou filtraciou ale musel by byt pouzity naozaj jemny piesok kt. sa do... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika