Voda z 40m vrtané studny



fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?)
18.7.2015 20:36

Některé roky to fungovalo...

Je to alchymia. Ja som po minule roky tiez vystacil iba s 3 litrami HCL a zakladnou davkou skalice celu sezonu a tento rok mam v bazene uz 7 litrov HCL a pH s alkalitou stale lezie hore. Mozno je to pieskom kt. som na jar menil, neviem...

Inak dnes voda 32,8 a mam pocit akoby voda stracala iskru. Este nikdy som nemal vodu viac ako tyzden cez 28, tak uvidime ako bude nasledujuce dni. Ak teplota neklesne a voda sa neprecisti,  PP a spol dostanu obrovske zadostucinenie a budem muset prvy krat po rokoch zachlorovat. cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 18.7.2015 12:16

vždy když mám pocit, že filtr něco zachytil tak ho radši vyperu, jednou jsem to neudělal a sedíme si tak u bazénu a během chvilky voda zhnědla a bylo vidět, že se to uvolnilo z filtru a huplo to zpět do vody.

jinak je pravda že tlak na manometru se nijak podstatně za těch cca 15 - 20 dnů nezvedne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 18.7.2015 18:54

Aby se něco vyplavilo z filtru ve směru "čistá voda", tak musíte udělat nějakou zásadní chybu v úpravě vody. Například, když to vysrážené železo znovu rozpustíte (něčím jako je HCl).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 18.7.2015 19:52


je to tak, dal jsem do vody 1 litr "studna" protože jsem měl lehce nazelenalou vodu.

kdyby nebyla zrovna hlavní sezona na koupání tak tu vodu vypustím, dám novou (ten muj vrt je schopný napustit těch 28 m3 během 24 hodin.)

Přechloruju to a budu filtrovat bez použití přípravků jako studna a CA a bez kyseliny, jen nevím jestli se to povede. indecision

Některé roky to fungovalo, nebo jsem dal max 1 litr CA po prvním zezelennání a pak celý rok byl i při chlošok klídek. Asi se obsah železa a manganu v té studni zvýšil, už sháním kde udělat rozbor.

 

Jen mně zajímá jestli existuje přípravek, který by kovy "odstranil" a ne jen zamaskoval jako ta studna či Ca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 18.7.2015 20:36

Některé roky to fungovalo...

Je to alchymia. Ja som po minule roky tiez vystacil iba s 3 litrami HCL a zakladnou davkou skalice celu sezonu a tento rok mam v bazene uz 7 litrov HCL a pH s alkalitou stale lezie hore. Mozno je to pieskom kt. som na jar menil, neviem...

Inak dnes voda 32,8 a mam pocit akoby voda stracala iskru. Este nikdy som nemal vodu viac ako tyzden cez 28, tak uvidime ako bude nasledujuce dni. Ak teplota neklesne a voda sa neprecisti,  PP a spol dostanu obrovske zadostucinenie a budem muset prvy krat po rokoch zachlorovat. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 18.7.2015 21:32

co se týká písku, mám už vyzkoušené ledacos i jsem loni kupoval novou filtraci, písek z Moutfieldu 0,8 - 1,2 s čistou vodou ok jinak celkem na nic,

potom písek odněkud z bauhauzu 0,6 - 0,8 lepší ale taky nic moc.

letos ty bobule z vaty jako pomocný filtr OK do filtrace to ale nedoporučuju,

podle mně když se zaplní tak se začnou "ždímat" a propouští to do čisté vody.

Zatím se mně jeví nejlepší to zelené filtrační sklo 0,4 - 0,6   jako jediné přece jen něco zachytí a při praní z toho jde to železo ven.

jak píšete je to alchymie a rád bych to probral s někým kdo té chemii vody opravdu rozumí.

Už mám slíbený rozbor vody tak potom napíšu co to v té studni vlastně je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 18.7.2015 21:58

Pokud je správně spárovaný výkon čerpadla a filtrační jednotka, tak z průrazu filtrační náplně nemůže dojít. Průraz filtrační náplně je to, když se většina filtru ucpe a jen v části stoupne rychlost průsaku nad rychlost pro praní. Navíc u písku či pPS jsou prací a filtrační rychlosti různé s využitím gravitace, která písek při průtoku zhora utáhne a při průtoku zdola uvolní (u pPS naopak, protože zrníčka plavou = nelze zaměnit). Ano, u PP vaty k efektu "gravitační podpory filtrační selektivity" nedochází a k průrazu by mohl být ten materiál náchylnější. Ovšem malá tlaková ztráta tohoto média asi k průrazu nebude dávat mnoho prostoru (nemohu potvrdit nebo vyvrátit = nemám odzkoušeno).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 18.7.2015 22:20

Momentálně mám instalovánu pískovou filtraci PRO S166T z Mountfieldu a řek bych že výkonově na 28 m3 je to OK. Naplněno zeleným filtračním sklem cca 40 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 18.7.2015 22:42

Jj. to je dobrý, když je čerpadlo s filtrem a ventilem v kompletu. Je jen otázkou, jestli když má sklo stejnou objemovou hmotnost jako písek, jestli nebude vhodné doplnit 10 kg náplně na "normu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 19.7.2015 19:53

těch cca. 10 kg mám schovaný, ale v návodu psali, že se má toho skla dát o něco míň,ta filtrační nádoba je teď plná na 75% 

dnes jsem se těšil že mně naprší trochu čerstvé vody a zatím ani kapka :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 19.7.2015 22:26

Ano, je to jemněji zrněné, tak by toho mělo být méně pro stejný hydraulický odpor.

Ad déšť. U nás to profouklo, začaly padat první kapky a bohužel to byly i kapky poslední, protože srážkový mrak se dle snímků na radaru před naší obcí rozdělil a obešel z poloviny vlevo a z poloviny vpravo. Už nějakou dobu se chystám zvětšit akumulaci ze střechy z 250 l na 3 m3. (3× IBC), ale zatím je to ve hvězdách, kdy to bude hotové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika