Příspěvky uživatele - Daník

Uragan F1, 18.2.2019
Zajímavé a pesimistické výhledy. Přitom Uragan by měl být vylepšené Tornado - dle tabulky v Zahrádkáři má Tornado střednjí skladovatelnost a střední odolnost proti praskání, hmotnost 80-100g, Uragan vysoké odolnosti a skladovatelnost a hmotnost... celý příspěvek >
Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 16.2.2019
Loni jsem nasadil T. pyri tak mám ze sulky obavy, máte nějakou zkušenost? Asi to nechám na roztoči. Předloni byla vlnovníková apokalypsa, loni nic.
Plíseň kaktusu, 15.2.2019
Ani plísen a vlnatka už vůbec ne. Spís než voskový povlak to vypadá na povrchové poškození pokožky v minulosti nějakým koncentrovanějším postřikem - vrcholky jsou zdravé a odrůstají.
Piliny a dřevěný odpad, 13.2.2019
na Valašsku hafery
Rajčata 2019, 12.2.2019
Z různých cherry u nás většina rodiny sáhne nejdříve po Mandatu. Navíc, co se plodů týče, patří k nejodolnějším - nepraská prakticky a nehnije. Gardenberry nebyl špatný, ale spíše jen sladký, hůře se trhal a více plody praskaly. Další odrůdy... celý příspěvek >
Pestovanie moruse z odrezkov, 11.2.2019
řízky mají komplikovanou ujímavost. Nejlépe se mi osvědčily letní polovyzrálé řízky se stimulátorem zasazené do perlitu. Úspěšnost tak 10 %, ale pak rostly normálně a je zde jistota genetické totožnosti, což u semenáčů není. Roubování jsem zde... celý příspěvek >
Gloster, 10.2.2019
Je to samozřejmě můj subjektivní názor, ale Gloster je pro mě čistě komerční odrůda minulého století s dokonalým vzhledem, ale podřadnou konzistencí, tlustou slupkou a podprůměrnou chutí. Příznivcům se omlouvám
Cibule Globo - předpěstování, 7.2.2019
Jak moc bude vytahovat nevím, zkustě pár předpěstovat a zbytek do volné půdy a na podzim/v létě můžete poreferovat o rozdílu
Rajčata 2019, 6.2.2019
Každoročně pěstuju nejméně jednu odrůdu s tvrdými, dlouhodobě skladovatelnými nepraskavými plody - poslední roky Parto. Letos jsem chtěl na zkoušku změnu a vytipoval jsem Torino, Semo ale letos ohlásilo výpadek semen u této odrůdy. Poradíte... celý příspěvek >
Cibule Globo - předpěstování, 5.2.2019
já ji tento týden vysel do sadbovačů po 1 v chladné místnosti (13st.). Ven půjde dle počasí do stejné hloubky i s kořenovým balem jak vyrostla.
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 30.1.2019
U mě je sklep přes léto vyhřátý přes dlažbu na jeho vodorovné střeše, takže tam je i přes 20st v létě, do konce října klidně 15 a pak to rychle padá (dveře zůstávají pootevřené do prvních větších mrazíků. Nyní mám uvnitř kolem 1 st a pokud by hrozily... celý příspěvek >
Frigo sadba jahod, 15.1.2019 Obsahuje fotku
U frigo se udává větší náchylnost kořenovým chorobám, asi to tak bude. Vůbec mi dnes sadby přijdou promořené, většinou rostliny začnou odcházet na jaře, když se udělá teplo a vlhko. Pak už nepomůže ani svěcená voda, vše vytahat a ještě si infikujete... celý příspěvek >
Frigo sadba jahod, 14.1.2019
Poměrně obsáhlé pojednání o vlastnostech současných odrůd vyšlo v Zahrádkáři asi předloni. Elsanta je komerčně velmi úspěšná, ale vyžaduje přísnou chemickou ochranu. Samozřejmě závisí na půdních, klimatických a infekčních podmínkách. Specielně myslím... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 14.1.2019
jo a zkusil bych něco z odrůd PCNA - Jiro, Fuyu - pokud je seženete. Podmínkou u většiny bude pěstování v kontejnerech s uskladněním na zimu. Pokud chcete volně zasadit, Tipo vydrží údajně tak -12st. Zkuste mrknout na kiwiforum, tam je dost... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 12.1.2019
Mám 2 stromečky Tipo od Starkla, letos poprvé zarodily přes 40 plodů. Rozdíl ve velikosti plodů mezi stromky byl až dvojnásobný, takže si nejsem jist, jestli jsou oba tatáž odrůda. Někde jsem zaznamenal názor, že S prodává semenáče. Nicméně Tipo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika