Pestovanie moruse z odrezkov



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?)
11.2.2019 9:36

řízky mají komplikovanou ujímavost. Nejlépe se mi osvědčily letní polovyzrálé řízky se stimulátorem zasazené do perlitu. Úspěšnost tak 10 %, ale pak rostly normálně a je zde jistota genetické totožnosti, což u semenáčů není.

Roubování jsem zde někde rozebíral - afinita záleží na podnoži i roubu, na rubra se vše ujímá špatně. Největší úspěch jsem měl klasicky s jarním roubováním za kůru. Očkování stálo za pytel, očka se tvářila tak 3 týdny živá, ale nikdy nesrostla.

Můžete zkusit kopulaci a když to později nevyjde, v létě přenést očka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
uziv55 - (2) - 58.206 (?), 10.2.2019 20:51, zobrazeno: 4009x
Dobry den, chcel by som za dedinou na nijako nevyuzivany pozemok(teda by to nemalo nikomu vadit) zasadit niekolko morus a potreboval by som poradit s detailami. Kedze sa o ne nebudem moc casto starat, tak uvazujem, ze by som ich vypestoval v kvetinaci(=neporuseny korenovy bal), aby po vysadeni neutrpeli velky sok. Je to dobry napad? Neviem ale ako dlho ich pestovat v kvetinaci. Ked tento rok mi zakorenia odrezky, ako dlho(kolko rokov) ich mozem pestovat v kvetinaci? Ide mi o to, aby v tom kvetinaci neboli tyrane nedostatkom miesta - ale na druhej strane je potrebne, aby boli vyssieho vzrastu, aby sa v tej trave na planovanom mieste nestratili. Dakujem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 249.73 (?), 11.2.2019 8:01
Odrezky morusi mívají bez speciální stimulace velmi slabý kořenový bal a velmi pomalu rostou. Semenacky rostou v teple půdě velmi rychle, ale některé z nich je třeba přestěpovat, aby plodily. Řízek může být ve větším květináči třeba i 2 roky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 11.2.2019 8:25

Využil bych vlákna - máte s roubováním nějaké zkušenosti? Chtěl bych roubovat na semenáč moruše, rouby mám schované. Je možné roubovat nyní v předjaří běžnou kopulací, nebo je potřeba dodržen přísnější podmínky - třeba roubovat, až přestane mrznout, roubovat na probuzenou podnož apod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.2.2019 9:36

řízky mají komplikovanou ujímavost. Nejlépe se mi osvědčily letní polovyzrálé řízky se stimulátorem zasazené do perlitu. Úspěšnost tak 10 %, ale pak rostly normálně a je zde jistota genetické totožnosti, což u semenáčů není.

Roubování jsem zde někde rozebíral - afinita záleží na podnoži i roubu, na rubra se vše ujímá špatně. Největší úspěch jsem měl klasicky s jarním roubováním za kůru. Očkování stálo za pytel, očka se tvářila tak 3 týdny živá, ale nikdy nesrostla.

Můžete zkusit kopulaci a když to později nevyjde, v létě přenést očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.2.2019 17:34

Já bych nebyl u štěpování tak skeptický. Samozřejmě, že vzájemná afinita má určitý vliv. Ale mi se to obvykle chytá. Nevím, co dělám jinak. Nůž mám obyčejný. Venku nejraději očkuji (Forkert) nebo roubuji kopulací koncem března čerstvými rouby. Pokud je chladno, používám štěpování narašené podnože v interiéru zase čerstvým roubem.

Očkovanec květen 2017
Očkovanec květen 2017
Očkovance po dvou letech (dnes) -2ks
Očkovance po dvou letech (dnes) -2ks
Roubovanec (ohýbaná korunka)
Roubovanec (ohýbaná korunka)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika