Příspěvky uživatele - Daník

Rajčata 2019, 4.1.2019 Obsahuje fotku
Možná půjdu trochu proti proudu diskuze, ale nevidím důvod k výsevům v prosinci. Rostliny trpí nedostatkem světla a ven je stejně dřív než po mrazech nedáte. U pozdějších výsevů se rozdíl ve zrání srovná tak na týden, max 14 dní.Na snímku jsou vlevo... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 28.12.2018
Taktak, spousta excelentních odborníků či jinak výjimečných lidí, přesto skromných, zůstává nepovšimnuta, zato řada tlučhubů plní denně média...
Sklizeň jádrovin 2018, 27.12.2018
Pro Jonagoldy je typické, že zrají postupně a musejí být sklízeny po etapách i ve velkovýrobě, přestože každá sklizeň znamená vícenáklady. První sklizeň u mne probíhá zpravidla už ve 2. polovině září a tyto jablka ve sklizŇové zralosti dám do sklepa,... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.12.2018
Aktuálně jsou na tom u mne nejlépe Admirály, jako včera utržené- měl bych je šetřit na jaro, ale je to těžké. U Jonagoldu, který sklízím běžně na 3x i vícekrát je rozdíl markantní mezi první sklizní, která byla o měsíc dříve ve sklepě při +15 st.... celý příspěvek >
Dobrý rok pro Stanley, 14.12.2018
Stanley asi svědčilo počasí - zatímco dříve trpěla monilií a chuti byla spíše podprůměrné, letos byly chuťově výtečné, množství enormní a monilie plodů se udržela v přípustných mezích (nutno podotknout, že za preventivní podpory Vitisanu a jednoho... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 6.12.2018
Sírius přeroubuju. Je to taková sladká řepa. - Nemáte nějakou fotku Vašeho Siriuse? Je pravda, že i u mne je v tuto dobu sladký, ale přitom docela křupavý s jemným náznakem aromatu Goldenu, podle toho, kde jablko zrálo. Nijak bych ho... celý příspěvek >
Kaktus - co s ním, 27.11.2018
Mezi oběma rostlinama je zásadní rozdíl - zatímco v prvním případě se jedná o Mamilárii, která ve vyšším věku přirozeně poléhá a visí i v přírodě ze skalisek, ve druhém případě se jedná o rostlinu z rodu Ferrocactus, která tvoří velké barelovité... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 22.11.2018
Myslím, že na to ani nelze objektivně odpovědět. Jednak každá odrůda má něco do sebe a nebaví mě konzumovat stále stejnou chuť. Pak také většinu odrůd sklízím postupně a chuť i konzistence se velice liší podle termínu sklizně. Speciálně Jonagold jsem... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 16.11.2018 Obsahuje fotku
Já právě startuji pokusy jak odstranit trpkost a zachovat kvaúlitu dužiny. Plody, které prošly 24 hodin mrazákem byly sice bez trpkosti, ale na kaši. Pokud tam byly hodinu, trpkost nezmizela. Podle expertů z kiwifóra je metod několik. Jednu bedničku... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 11.11.2018 Obsahuje fotku
U mne zaplodily tomely prvním rokem cca 40-50 plodů rozměrů až velikého jablka (odrůda Tipo). Plody jsou krásně oranžové, zatím venku nepřešly mrazem. Chci se zeptat zkušenějších pěstitelů, jak postupují se sklizní. - Pokusně jsem pár plodů uložil... celý příspěvek >
Jak škodí dusíkaté vápno?, 11.11.2018
Díky za poučení, já jsem aplikoval dosud DV na povrch, zalil a zakryl. Myslel jsem, že prioritně desinfikuji povrch půdy, kde ulpěly výtrusy a spory hub a semena plevelů. Předpokládal jsem, že částečně se zálivkou rozpustí a prosákne horních pár cm... celý příspěvek >
Vlky, 6.11.2018
tak teď budete mít tak na 3 roky od sklizně klídek. Nikoli od dalšího řezání košíkářských produktů...
Co přidat k hotovému hruš. kvasu, 5.11.2018
Jistěže zkazí. Objednejte se na 150kotel a přijeďte se 100, že vám 50l zoctovatělo. Normálně vás vezmou. Já o víkendu přijel na 150l kotel se 4 bečkami po 50 a 2 šly do kotle, zbytek na kompost. Výsledek je 5l 62% tedy asi 6l 48% hruškovice
Tomel pro republiku, 3.11.2018 Obsahuje fotku
U mě sklidil tento týden vichr pár plodů a polámal jednu rostlinu. Plody jsou tvrdé a hořké (jak jinak) a ani po umístění do mrazáku to nebylo ono. Takže zatím jim určitě dopřeji sluníčko. Zralost se ovšem hodně liší dle odrůdy, v mém případě na... celý příspěvek >
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 1.11.2018
Moje Spartany z 520 mnm jsou dávno zralé, letos byly už v říjnu chutné přímo ze stromu. Jak či kde se pěstují Spartany, které dosud nejsou v konzumní zralosti? Snad ve stínu?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika