Příspěvky uživatele - Daník

Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.4.2019
Niekedy ma trochu zamrzí, že veľa ľudí zahubí všetko naokolo Mám stejný názor, proti škůdcům bojuji v případě, že hrozí znatelné poškození úrody. Nezapomínejte, že postřiky jsou do určité míry také fytotoxické a zlikvidují zpravidla i predátory,... celý příspěvek >
Postřik proti mrazu, 14.4.2019
Nic lepšího než ohen nebo teplomet - fukar asi neni. Záleží jen na síle větru a mrazu, jak moc to bude fungovat a zda vůbec.
Kiwi po ranním mrazíku, 14.4.2019
Kiwi je snad nejcitlivější věc, před 2 lety nepomohlo mi ani zabalení do textilie, dnes už jsem zabalil preventivně taky
Rozkvétání 2019, 7.4.2019
nevypadá to nic moc, hlavně v podhorských obcích, jako je Jablunkov. Musíme doufat, že se předpověď vylepší, letos je u nás vše rekordně narašené, kvetou už i první slivoně, třešně a šeříky vypadají jako v druhé polovině dubna...
Moruše, 7.4.2019 Obsahuje fotku
Samec je větší, má jiný tvar - viz fota a to kvetení na rostlině, pokud je oboupohlavná, bývá v odstupu, aby se nepodporovalo samoopylení.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 5.4.2019
Ahoj a nejsou 3 postřiky zbytečné? Navíc do květu hmyzákům? Je to všechno systemika a postřiky by měly spolehlivě působit v pletivech 7 - 10 dní. Tj před květem a po by mělo stačit. Loni nepršelo a tak jsem dal jen 1 a bylo to 100% dostatečné a to... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 4.4.2019
U mne dnes už druhý postřik na odkvétající stromy (Horizon, 1. Signum)
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 4.4.2019
...krásy se nenajíte, mě spíš zajímají jablka nejchutnější i když to je částečně subjektivní.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 26.3.2019
Signum se špatně dávkuje - řeším to přesnou mikrováhou za 3 dolary. Letos jsem aplikoval kvůli počasí už na otevírající se pupeny. Tak nevím, jestli jsem neměl počkat na BBCH 69 tedy první otevírající se květy, což bylo dnes. Ale zase ten vítra a... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 26.3.2019
U mě jsem u Stanley uvažoval o likvidaci kvůli monilii plodů (vždy bez postřiku). Loni téměř bez problémů - zda v důsledku suchého počasí, nebo kombinace Vitisanu a jednoho tuším postřiku Signem na tmavnoucí plody, nevím.
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 20.3.2019
...budete to provádět po nocích i během dubna noo, zatopil jsem takhle asi před 2 lety, jak byly ty mrazy a ve finále měly děti cca 15 kd měruněk , všechno ostatní tu zmrzlo. Má to smysl když moc nefouká a je radiační mráz, pokud se nastaví třeba... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 20.3.2019
Sophinka proti šarce. V Brně vyšlechtili novou odrůdu meruněk, odolá i obávané nákaze
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 20.3.2019
U nás bylo ještě v 23h +5st. a ráno v 5h už -2st. Tak jsem ještě na chvíli zapálil ohýnek a přinesl fukar. No uvidíme, větší škody by to snad napáchat nemělo, ještě po postřiku Championem...
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 19.3.2019
Dobře nevypadá výhled na příští týden, pokud nebude mrznout, tak na monilii to bude jako dělané. Musím do té doby zaSignovat :-)
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 19.3.2019
namrzlé to bude, ale musíte doufat, třeba to nářadíčko ustálo a jak ukazují zkušenosti z předchozích let i 20% květů zaručí parádní úrodu. Snad nebude hůř
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika