Příspěvky uživatele - Daník

Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 20.5.2019 Obsahuje fotku
Směs Jonagoldů a Ontárií je v docela slušném stavu, přednostně už ale slouží na výrobu křížal a štrůdlů
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 16.5.2019
kolik střapců necháváte? Vím, záleží na množství dřeva atd.. mám mladý keř na pergole, nechal jsem nahoře první rok asi 4 letorosty, vesměs mají 2, ale i 3 střapce nasazeny. Přijde mi to až dost
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.5.2019
taktak, pršelo a pršelo. Vzhledem k tomu, že na nerezistentech mám po loňském přeplození p*d, tak jsem to symbolicky špíchnul bioKumulusem., Spíše mně trápí meruňky, kterých by mohlo být moře a příznaky strupovitosti mají už nyní. Za měsíc budou... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.5.2019
Je to zřejmé už z Vašeho příspěvku - JZ svah na Kroměřížsku není totéž jako Hlučínsko či Ostravsko v uzavřené zástavbě, kde je moře infikovaných stromů. Některé neošetřované stromy odcházejí v okolí už 2 roky po výsadbě...
Úroda meruněk 2019, 13.5.2019
k Martin: Mám v Ostravě Ledanu a Bergeron 8 let a bez úrody na Ledaně jsem zatím nebyl. Pravda, v mrazivých letech jsem v noci dělal ohníček a i když veškerá jablka pomrzla, Ledana dala příjemných 15kg plodů (standardně mívá určitě 50 kg).... celý příspěvek >
Moruše, 13.5.2019 Obsahuje fotku
Já žil zpočátku s přesvědčením, že jsou oboupohlavné. Dva roky jsem si hýčkal krásný stromek, který kvetl, ale neplodil, až jsem zaostřil čočky a zjistil pouze samčí květy. Někde jsem vyčetl, že to je výsadou Morus rubra (m. červené). Tak jsem ho... celý příspěvek >
Pila za chodu chcípla a nestartuje, 11.5.2019
Mě takhle po zimě chcípá malý vyžínač Partner Colibri - nastartuju celkem normálně a po 15 vteřinách se zadusí a jde nastartovat až po chvíli. Benzín jsem vylil a dal nový, filtr čistý...
Moniliový úžeh peckovin 2019, 10.5.2019
To, že jsou vedle sebe v různé míře napadené či nenapadené stromy samozřejmě vůbec nesouvisí s mechanismem šíření monilie, ale s velmi rozdílnou náchylností jednotlivých druhů a jedinců. Pozoroval jste správně, ale závěry jste učinil chybné...... celý příspěvek >
Zahradní sekačka briggs & stratton 450 E nepravidelny chod a kolisani otaček, 8.5.2019
já dnes do zahradních strojů definitivně najel na Vervu 100. Ty 3 kačky mi za to stojí, navíc dnes jsem na pumpě narazil na akci za litr Vervy 100 jen 32,50,- tak jsem si naplnil i auto :-)
Typhlodromus pyri, 8.5.2019
Udávají, že k dostatečnému rozmnožení je třeba asi jeden rok. Těch pár stovek dravých roztočů v pásech to nevytrhne. Já nasadil loni v únoru, loni svilušky a hálčivci na hrušni ještě byli. Letos jsou hrušně zcela bez příznaků napadení! Jestli je to... celý příspěvek >
Roubování, 3.5.2019
Musím říct, že něco podobného jsem ještě neviděl - ty rouby tam jsou zastrčeny jak? Za kůru to nevypadá, spíše jako vyvrtané vrtačkou?
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.5.2019
Padlí/múčnatka u mě v posledních letech nastupuje hned zjara na otevírajících se pupenech a znatelně poškozuje i květy. Pozdější projevy, kdy je napadených pár letorostů nejsou pro stromy zpravidla tak významné, letorost lze odstranit. Síru používám... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 1.5.2019
Dnes přestalo pršet, tak Mythos+Zato. Ještě asi jeden postřík, Tercel a končím. Ono totiž není co stříkat. Z nerezistentů mám především 3 stromy Jonagoldů a ty po loňském přeplození a nedostatečné probírce letos nasadily jen pár sporadických květů a... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 23.4.2019
Myslím, že tyto naše amatérské spekulace odkázané na medializované informace nejsou podstatné. Chemie (chcete -li pesticidy) je dobrý sluha a zlý pán. Ideálně by měly být používány tak, aby v době konzumace nebyly v ovoci a zelenině obsaženy ani ve... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 19.4.2019
Já zase nejsem u něj spokojen s padlím. Jinak pokud hlůdáte univerzální radu na zatížení keře očky, myslím, že neexistuje. Vždy záleží na více faktorech (síla keře, množství dřeva, poloha, olistění...). Musíte si okoukat, co vyhovuje u vás a zda... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika