Příspěvky uživatele - jariel231

Šarka švestek, 19.9.2017
Je přehnojena dusíkem.
Pomoc s určením pokojovky, 30.8.2017
Říkali jsme ji ledovka.
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 28.8.2017
Až do loňského roku jsem pěstoval jen odrůdu Diana. Vždy stačilo otrhat napadené listy. Rajčata normálně dozrála a listy narostly. Jen vyjímečně se některé nakazilo. Letos jsem zasadil tři vychvalovaná Bejbína a mám problém s plísní na nich.
Vosy - jak na ně?, 21.8.2017
Letošní rok se vyznačuje velkou žravostí hmyzu a ptáků. Velkou úrodu jahod nám sežrali kosi a vrabci. Nepomohla ani síť. Podobně dopadl černý, červený a bílý rybíz a moruše. Bílý rybíz pomohly zlikvidovat vosy, včely, sršně a mouchy. Maliny vysál... celý příspěvek >
Pryskyřník, 18.5.2017
Na podzim aplikujte na louku dolomitický vápenec nebo vápno.
A zase ty fleky na listech rajcat, 14.5.2017
Podle mne, by to mohlo být způsobeno přemokřením kořenů a přílišným sluncem, neotužilých rajčat. Možná je zachráníte ostříháním listů a zasazením na záhon. Rajčata jsou jako plevel, vyrostou i bez kořenů.
Jak vypěstovat krásné sazenice rajčat, 15.3.2017
Nejvytahlejší sazeničky uděláte na parapetu, kde večer topíte. Protože je večer teplo a není světlo. Ráno je světlo a zase chybí teplo. Já nakličuji semínka na bojleru. Když jsou malé klíčky, tak je vysadím a nechám na parapetu vyrůst. Další fáze je... celý příspěvek >
Okrasná mini mandarinka, 3.3.2017 Obsahuje fotku
Byla pěkná a zas bude. Pokud jste ji jinak neublížila. Třeba přehnojením, postřikem či přeléváním, tak ji na jednu hodinu nechte ve vodě, ať se napije bal půdy. Pak ji nechte okapat, aby nestála ve vodě. Plody nemusíte trhat. Varianta druhá... celý příspěvek >
Moruše, 22.2.2017
Pěstuji Trnavskou moruši. V roce 2015 jsem měl slušnou úrodu. Polovinu úrody jsme sklepali do plachty. Ostatní plody již nešly oklepat ani po přezrání. Loni byla poloviční úroda a oklepat se nám nepodařilo nic. Je to typické u moruše?
Amarylis už kvete, 7.2.2017 Obsahuje fotku
U nás se pěstují amarylisy celoročně. Kvetou obvykle třikrát do roka. Někdo je má v květníku po jednom, někdo má květník plný cibulí. I já jsem podlehl té kráse a jeden čas je pěstoval. Pokud mají kvést, tak by měly být nejlépe na okně k jihu.
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 17.12.2016
Hoste...231.33. Dianu pěstuji téměř 20let. Vřele ji doporučuji. Zkoušel jsem jiné odrůdy, ale vždy jsem se k Dianě vrátil.
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 16.12.2016
Rajčata pěstuji ve fóliovníku. Pokud uvidím malé fleky plísně tak napadené listy otrhám. Někdy se stane, že na rostlině zůstanou jen plody s několika mladými listy. Zmenší se sice fotosyntéza, ale listy záhy vyrostou nové. Zajímavé, je že plíseň... celý příspěvek >
Pochlubte se jak vám kvetou Orchideje, 27.11.2016 Obsahuje fotku
Osm výhonů orchideje z toho šest aktivních. Mezi nimi i kvetoucí dvě miny orchidejky. Video je zde.
Zapalovací svíčka, 16.11.2016
Výrobce motorů obvykle doporučuje nejen výrobce svíčky, ale také konkrétní typ. To je velice důležité!
Jonathan, 9.11.2016
Budiš pochválen jonatánový mošt a taky burčák, který je lepší, než u nás prodávaný z hroznů! Skvrnitost nemívám v 380 m.n.m. a na vysokokmenu. Mívám lehce hrubou slupku a tyto plody bývají méně šťavnaté.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika