A zase ty fleky na listech rajcat



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
14.5.2017 19:04

Podle mne, by to mohlo být způsobeno přemokřením kořenů a přílišným sluncem, neotužilých rajčat. Možná je zachráníte ostříháním listů a zasazením na záhon. Rajčata jsou jako plevel, vyrostou i bez kořenů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 157.239 (?), 14.5.2017 15:33

Řasy, mechy asi, kyselo a slehlo je tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 14.5.2017 18:01

Dnes, když chci pěstovat těch svých víc jak čtyřicet odrůd (je těžké některou z oblíbených vyřadit) jsem musel výsadbu zahustit. Pěstuji je ve dvou řádcích, mezera mezi nimi je 45 cm, potom následuje mezera s cestičkou 75 cm nebo 90 cm a zase dvojřádek (celkem pět dvojřádků). V řádcích mám rozestup jednotlivých rostlin 37,5 cm). Mám ještě jeden samostatný záhon s tyčkovými rajčaty, dva řádky vzdálené od sebe 60 cm, v řádcích rozestup 45 cm. Keříčková rajčata mám stejně tak ve sponu 60x45 cm. Jen bych chtěl dodat, že shodou okolností mám řádky pod kostrukcí orientované od severu k jihu, takže rostliny v řádku si stíní jen v poledne, což je při vysokých letních poledních teplotách spíše výhodou.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.13 (?), 14.5.2017 18:17
Pane jo, pres 40 odrůd to je vazne uzasny, co pak s těmi všemi rajčátky delate, stihate jej upotrebit, nebo rozdavate po známých? Jakou mate nejoblíbenější odrudu jen tak na jídlo? Ja se strasne tesim na ty bejbino, teda pokud se z toho vseho vzpamatuji, verim ze ano😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 14.5.2017 19:04

Podle mne, by to mohlo být způsobeno přemokřením kořenů a přílišným sluncem, neotužilých rajčat. Možná je zachráníte ostříháním listů a zasazením na záhon. Rajčata jsou jako plevel, vyrostou i bez kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 15.5.2017 12:00

Podle mne jsou ty rajčata jednoznačně ulitý, tj, moc vody. Myslím že to byl pan Vetvička kdysi v Receptáři, kdo pravil, že největším nepřítelem rostlin je voda. Já jsem zapomněl ted na okně jednu papriku a v sobotu měla úplně svěšený listy, prostě na první pohled jasně do popelnice. Protože jsem měl v ruce konývku tak jsem jí zalil. Včera bych nevěřil, že je to ta samá rostlina. úplně svěží a čerstvá. Slunce - to si nepamatuju, že by mě někdy spálilo nově vysazený rajčata.
Pár listů třeba zbělá, třeba ted u Barbaniaky, ale to nehraje žádnou roli. Místo vymýšlení s guánem, zinkem apod prostě je dát ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 15.5.2017 16:59

Každý máme jinou chuť, takže zrovna to co mně chutná, nemusí chutnat Vám. Z toho co momentálně pěstuji mám nejradějivellká rajčata ve tvaru srdce. Z jednotlivých barev je to Orange Russian 117, růžové Mayo Delight, černé Brad´s Black Heart a červené Kukula´s Portuguese Heart nebo Anna Russian. Ale našimi odrůdami také nepohrdnu, zejména mně chutná Start F1.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 16.5.2017 6:50

Taky jsem si oblíbil pro chuť ty obří srdce.Zaujaly mě na Krétě a tady jsem se docela osobně ptal nějakého Big...?Asi hloupě a odpověď jsem nedostal.Loni už jsem dával fotku do nejtěžší rajče.Myslím, že větší tam nebylo.Teď koupená rajčata v obchodě je někdy hrůza.Překáží to v lednici a pak to jde do popelnice. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.5.2017 7:53

Rajče do lednice?cool Nikdy!sad A pokud ano, tak jako součást salátu-s cibulí a nálevem či jinak ZPRACOVANÉ.  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.5.2017 9:03

Tak to si vůbec nepamatuji, že by se mne někdo na tato rajčata osobně ptal.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty3 - (11) - 189.13 (?), 16.5.2017 19:47
Dobry den, tak jsem se přihlásila abych vam vsem moc podekovala za cenné rady a chci vam ukázat, jak po par dnech sazenicky vypadají. Nejsou ukázkové, mame co dohánět, ale konecne jsem optimistictejsi. Male sazenicky jsou ve skleniku jen pres noc, velke si hovi převážně venku. Nejlépe jsou na tom ty, ktere jsem ihned po prvních příznacích vysadila do skleniku mezi saláty.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika