Příspěvky uživatele - jariel231

Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 8.11.2018
Problém je v tom, že jste neměl sterilní láhve. Já jsem používal OMNIA sklenice. Je to rychlé a stoprocentní.
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 3.11.2018
Už druhý rok jsem přestal řešit molici na pozdním zelí. Světe div se, zelí bylo pěkné.
Nemoci slepic, 11.10.2018
Na vašem místě bych vyčistil kurník. Dezinfikoval ho hydrátem, nebo vyhačeným na vzduchu mletým vápnem. Vystlal pilinami nebo slaměnou řezankou. Slepičkám bych omezil konzumaci kuchyňských zbytků. Čistá voda by měla být samozřejmostí.
Proč mi nechytají víčka?, 29.8.2018
Před lety jsem koupil víčka malá. Těsnění nedosedlo na sklenici celou plochou. Víčka byla s růžovým těsněním.
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 12.7.2018
Za mých čtyřicet let zavařování se mi tohle nestalo. Občas něco trochu vyteklo mojí nepozorností. Problém by mohl být ve víčku, sklenici, nebo uzavírací hlavě. Prodávali se tu malá víčka či velké sklenice. Hlava může být opotřebovaná. Já například... celý příspěvek >
Lesní jahůdky, 11.7.2018 Obsahuje fotku
Moje jahůdky odvlhčují zeď. Ještě koncem listopadu jsem je zklízel. Nehnojím je, nezalévám, neokopávám. Mám je skoro všude. Jen je chodím ozobávat. To je život!
Rozblizlé hlavy ledových salátů - škvoři?, 9.7.2018
Nevidím logiku, proč sázet do foliovníku v létě salát. Žádným fujtajxlem bych ho nestříkal. Příští rok ho nasázejte na záhon.
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 8.7.2018 Obsahuje fotku
Proč mi žloutnou kraje listů okurek. Hmyz ani exkrementy nejsou vidět. Podobný dotaz jsem již viděl. Byl ale bez odpovědi.
Fialky - světlejší květy, 21.6.2018 Obsahuje fotku
Africká fialka je hodně citlivá na světlo. Slunce spálí květy i listy. Málo světla má za následek světlejší květy a dlouhé řapíky listů. Z dvoubarevných květů se vytvoří jednobarevné. Někdy i jedna rostlinka mívá dvě barvy květů.
Ví někdo o ryngli/slívě zvané paví oko?, 24.5.2018
Paví vejce jsme měli za mého mládí. Vzhled měla jak píšete. Barva žlutá s červeným líčkem. Pamatuji se, jak bylo na zemi hodně spadaných plodů na kterých si pochutnávaly vosy. Z nostalgie jsem si ji narouboval a tak čekám jestli to bude ona.
Vysoké natě u brambor, 20.5.2018
Vysoké natě mi vyrostli pokud jsem brambory vydatně zaléval nebo hodně pršelo.
Rajčatový hokus pokus - poraďte, 19.11.2017
Pěstuji odrůdu Diana. Nestříkám ničím. Plíseň na listtech likviduji otrháním zasažených listů. Listy dorostou, plody a stonky bývají bez plísně. Množení řízky s úspěchem používám.
Studený Briggs & Stratton 500 series nestartuje, 2.10.2017
Podobné problémy jsem měl i já s Briggs & Stratton. Rozměrově tam pasuje svíčka z motorové pily a tak jsem ji používal. Nartartovat studený motor trvalo hodně času a nervů.Pomohl mi až prodejce zahradní techniky. Doporučil mi "čtyřtaktní svíčku".... celý příspěvek >
Kdy naposledy posekat trávu?, 30.9.2017
S tím mechem máte pravdu. Já jsem ale řešil, kdy naposledy posekat trávník.
Kdy naposledy posekat trávu?, 28.9.2017
Na zimu posekaný trávník na krátko, podporuje růst mechu. Ještě více mechu vyroste, pokud je zima bez sněhu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika