Vosy - jak na ně?



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
21.8.2017 21:36

Letošní rok se vyznačuje velkou žravostí hmyzu a ptáků. Velkou úrodu jahod nám sežrali kosi a vrabci. Nepomohla ani síť. Podobně dopadl černý, červený a bílý rybíz a moruše. Bílý rybíz pomohly zlikvidovat vosy, včely, sršně a mouchy. Maliny vysál hmyz. Třešně a višně pomrzli a zbytek sezobali ptáci. Nyní se hrozím jak dopadne moje oblíbené jablko Dukát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 178.235 (?), 21.8.2017 7:28

Včelám se nedivím, když jsou celou zimu na řepném cukru.Všechno nesmí podléhat byznysu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 21.8.2017 7:36

Včelám se nedivím, když jsou celou zimu na řepném cukru.

Nějaký milovník zdravé výživy? Nemáte šajn o chovu včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.138 (?), 21.8.2017 9:16

On jim ten cukr škodí? :-D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.139 (?), 21.8.2017 1:02

Půl litru benzínu?? surprise. Dělám to takto, v noci, když vosy zalezou, do injekční stříkačky 20 ml naberu benzín a vstříknu do otvoru hnízda. Kvůli bezpečnosti nejraději na lopatce zapálím kus pepa a pak hořící pepo hodím k otvoru. I těch pár ml benzínu často hoří dlouhé minuty, vosy to zlikviduje spolehlivě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 21.8.2017 9:10

Pytlíky používám asi tři roky a zatím se mi nestalo. že by je vosy či sršni prokousali, asi jsou na jihu Čech vosy divočejší. Nedokážu si dnes představit révu bez zasíťování a bez pytlíků. Ale neberte můj příspěvek jako reklamu, pytlíky už nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 21.8.2017 14:21

Dobrý den,

a budou do budoucna? Zatím se mi jeví lepší používat tyto pytlíky než zasíťovat celou viničku (byť mám jen 3 řádky po pár kusech hlav). Zasíťováním zatrhnu tipec kosákům a jiným opeřeným prevítům, ale pokud budu mít v okolí vosy, tak pytlíky jsou jednoznačně lepší.

A příští rok očekávám s optimismem sobě vlastním velkou úrodu hroznů, takže další pytlíky budou potřeba přikoupit.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 21.8.2017 21:36

Letošní rok se vyznačuje velkou žravostí hmyzu a ptáků. Velkou úrodu jahod nám sežrali kosi a vrabci. Nepomohla ani síť. Podobně dopadl černý, červený a bílý rybíz a moruše. Bílý rybíz pomohly zlikvidovat vosy, včely, sršně a mouchy. Maliny vysál hmyz. Třešně a višně pomrzli a zbytek sezobali ptáci. Nyní se hrozím jak dopadne moje oblíbené jablko Dukát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.90 (?), 22.8.2017 8:37

Nyní se hrozím jak dopadne moje oblíbené jablko Dukát.

O mé nepříliš oblíbené jablko Dukát se letos rovným dílem rozdělili kolegové strupovitost, pihovitost a obaleč.  Nechávám si ho jen z piety k Ing. Dvořákovi a úctě před kvalitou jeho pomologických publikací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 22.8.2017 6:37

A nestane sa Vam, ze nakusnu bobulky, ktore sa dotykaju sietky? Vrecka mam od Vas a minuly rok to bol na niektorych odrodach (napr. Nero) dost velky problem. Tento rok som si dal pozor, aby vrecka boli co najviac nacechrane a co najmenej sa dotykali strapca. To samozrejme pri rozmeroch vrecka je mozne len pri odrodach s mensimi strapcami - Nero, Eszter,... Pridal som k tomu lapaky na osy z PET s obratenym hrdlom a zatial to funguje velmi dobre, poskodenie je minimalne.

Na Vostorgu robievam prebierku lebo preplodzuje, kvoli vreckam nepreberam cele strapce ale kazdy strapec osobitne prestriham na 1/2 az 1/3 povodnej velkosti. Potom sa aj po naliati bobul do vrecka vojde. Dlhodobo to ale nevidim ako riesenie, vreckoval som teraz aj klasicke europske ale odolnejsie Onyx, Rhea a tam tie strapce su tak velke, ze sa vrecka nacechrat nedaju, dost tesne obopinaju strapec.

Inak ten Vostorg som skusal ponechat aj nevreckovany, lebo sa pise, ze nanho osy nejdu. V porovnani s inymi nezasackovanymi odrodami, ktore by osi zozrali uplne si viedol vcelku dobre, ale poskodenie bolo aj tak velmi vysoke, takze nabuduce budem musiet vreckovat. Mozno ale zavazilo aj to, ze to pre osy boli jedine pristupne strapce, kedze vsetky ostatne boli zavreckovane.

P. Kotrle, predpokladam z Vasich vyjadreni, ze vrecka uz ani nikdy nebudete dodavat? Inak, mali Ste nejaky dovod neobjednavat vacsie rozmery vreciek alebo sa proste nevyrabaju?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 22.8.2017 9:17

Zatím se mi nestává, že by vosy nebo sršni dělali problémy přes síťky. Ale jinde to může být jiné, při současných náletech hmyzu a ptactva to nevylučuji.

Pytlíky se dělají v různých rozměrech, větší jsou pochopitelně dražší, ale bohužel u nás není výrobce žádný nebo o něm nevím. Vše je dovoz z Ukrajiny a tím je vše dáno. Doprava poštou je příliš drahá, protože například 1000 kusů má u těch nejmenších rozměrů objem 60 l a hmotnost víc jak 5 kg.  Kdyby někdo věděl, jak levně dopravit, klidně předám kontakt na výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika