Příspěvky uživatele - 50.226

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sázení po křenu (zrušení křenoviště), 31.10.2020
Dobrý den, chystám se na zahradě zrušit staré křenoviště, které tu bylo už když jsme se nastěhovali. Zbytečně zabírá lukrativní osluněné místo v zahrádce a jelikož křen téměř nejíme, raději bychom místo něj vysadili nějaký ovocný stromek. Chci se... celý příspěvek >
Hrušeň Abate fetel, 29.10.2020
Dobrý den, v zahradnictví Urban v Želešicích mají v nabídce tuto hrušeň jako sloupovitou. Neviděl jsem osobně, jak jejich výpěstek vypadá, ale překvapilo mě to. Je možné tuto odrůdu zapěstovat do nějakého sloupového tvaru, aby normálně plodila a... celý příspěvek >
Jakou podnož pro broskvoň - mandloň, semenáč nebo GF677?, 29.10.2020
Dobrý den, chystám se sázet na menší zahrádku dvě broskvoně a v okolí mám možnost zakoupit stromky na podnožích mandloň (p. Venuta Kadov), broskvomandloň GF677 (p. Urban Želešice) a broskvový semenáč (Brabec Modřice). Poloha 190 mnm, Židlochovicko.... celý příspěvek >
Ananasová meruňka, 15.10.2020
Dobrý den, jak jste prosím spokojený s ananaskou z Kadova? Vyplatí se ji pěstovat?
Síla růstu a velikost koruny broskvoně - podnože GF 677 a ISHTARA, 17.9.2020
Uf, tak to je hodně, tolik místa nemám. Máte dobrou půdu? A jak starý je to strom? Já bych potřeboval spíše tak ten spodní limit, který uvádí pán před Vámi, tedy dát ho ideálně 1,5 metru od plotu a pak je cca 3 metry kolmo od něj mladý polokmen... celý příspěvek >
Merunka Sirena, 17.9.2020
Zdravím, pomalu se blíží čas výsadby, tak zopakuji svou otázku z května - jak jste prosím s touto meruňkou spokojeni? Vyplatí se ji pěstovat nebo raději sáhnout po něčem jiném? Díky. 
Síla růstu a velikost koruny broskvoně - podnože GF 677 a ISHTARA, 16.9.2020
Dobrý den, marně se snažím najít informaci o tom, jak velká asi bude broskvoň, která bude naroubovaná na podnožích GF 677 nebo ISHTARA. U GF 677 jsem našel protichůdné informace - někde se píše, že je silně rostoucí, jinde zase uvádějí střední růst.... celý příspěvek >
Svinuté listy na meruňce, 15.9.2020
Díky. Každopádně ale nemám pocit, že by to bylo odrůdou, vždyť Bergeron se všude označuje za jednu z nejspolehlivějších odrůd s velmi dobrou odolností vůči mrazu. Navíc jsem na Jižní Moravě, 190 mnm. Přemýšlím ale, jakou podnož zvolit pro nový... celý příspěvek >
Staré a zapomenuté odrůdy meruněk, 15.9.2020
Dobrý den, nabízí je Zahradnictví Urban v Želešicích (Hajanská hraběcí, Viktoria Želešická, Bohutická, Bohutická ananaska, Miroslavská, Mutěnická) a když jsem tam byl naposled, tak paní zmiňovala ještě Popickou.
Svinuté listy na meruňce, 14.9.2020 Obsahuje fotku
A ještě foto z loňska, taky měla svinuté listy. 
Svinuté listy na meruňce, 14.9.2020 Obsahuje fotku
Děkuji, přidávám ještě aktuální foto celého stromku. Klejotok se v menší míře letos objevil taky a jednu boční větev jsem musel odříznout kvůli monilii, protože jsem nestříkal.  Přírůstky jsou malé, ale jsou, netuším však, co je to za podnož,... celý příspěvek >
Svinuté listy na meruňce, 14.9.2020 Obsahuje fotku
A ještě zde:
Svinuté listy na meruňce, 14.9.2020 Obsahuje fotku
Přidávám ještě fotky kmínku a větví, které jsou rozpraskané a prosím ještě jednou o radu, co dělat. Zda mám zkusit stromek něčím speciálně přihnojit nebo postříkat nebo zda to nemá smysl a mám se ho zbavit a pořídit nový. Děkuji. 
Svinuté listy na meruňce, 9.9.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, už druhým rokem má moje čtyřletá meruňka Bergeron zkroucené listy, jakoby zavinuté do sebe. Letos poprvé pořádně kvetla, ale všechno pomrzlo a vyrostl jenom jeden krásný zdravý plod. Našel jsem zde na fóru informace o ESFY nebo o houbě... celý příspěvek >
Hrušeň s menší korunou, 6.8.2020
Rozestup 3 metry od Clappovy bych zvládl udělat, tak snad to bude stačit. Karina tedy na semenáči. Ještě mě dost zaujala ze zmiňovaných odrůd Nojabrskaja, u té se ale uvádí, že má růst střední až silný, takže u té bude kdouloň vhodná? 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika