Příspěvky uživatele - 50.226

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nemoc / škůdce révy - identifikace a postup, 8.9.2022
Děkuji, takže teď už žádný postřik dělat nemám a nechat to až na jaro? Kumulus před rašením bude tedy málo a potřebuji ještě další postřiky? Mám doma ještě Topas, postačí tato kombinace? 
Nemoc / škůdce révy - identifikace a postup, 3.9.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o pomoc při určení nemoci/škůdce révy v kontejneru. Jedná se o odrůdu Rošfor, kterou jsem chtěl letos vysadit, ale nevím, jestli ji v tomto stavu můžu dát mezi ostatní keře - mám provést nějaký postřik? Nebo jak prosím postupovat... celý příspěvek >
New York Muscat, 29.7.2022
Dobrý den, pěstujete prosím někdo tuto odrůdu? Vyplatí se ji vysadit?
Letos vysazená jabloň - co jí je?, 21.7.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, letos vysazená jabloň teď vypadá takhle. Je to pouze z horka nebo něco vážnějšího? Můžu jí nějak pomoct? Děkuji. 
Opál, 20.7.2022
Zdravím, myslíte, že by slivoň Opál vyplnila mezeru mezi meruňkou Leskora a broskvoní Redhaven? Podle tabulky z ovocnářské unie to tak vypadá, ale zajímalo by mě, jestli někdo nemáte vlastní zkušenost, protože udávané doby zrání jsou často dost... celý příspěvek >
Padlí révové? Co s tím, 12.7.2022
Děkuji všem. V příštím roce si to pohlídám už od začátku. Jak mám ale dál postupovat teď, když už tam to padlí je? Dá se ještě část úrody zachránit? 1. Mám všechny napadené střapce otrhat? 2. Pomůže teď ještě postřik na ty hrozny, které zatím... celý příspěvek >
Padlí révové? Co s tím, 11.7.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, je na fotce prosím padlí révové? A dá se teď tento stav ještě nějak řešit? Mám vysazeny 4 rezistetní odrůdy a chtěl jsem vyzkoušet, jestli půjdou pěstovat i bez postřiků - dal jsem si záležet, aby porost nebyl přehuštěný a zastíněný. Na... celý příspěvek >
Kolik plodů nechat na sloupovité jabloni?, 8.6.2022 Obsahuje fotku
Zdravím, letos mi poprvé zaplodila tříletá sloupovitá jabloň Red Spring. Kolik plodů mám na ní prosím nechat? Je jich tam teď 8, dva těsně u sebe jsem už odstranil. 
Zimolez kamčatský - stanoviště, 4.6.2022
U muchovníku existují i odrůdy, které dozrávají naráz, velmi oblíbený je třeba Martin. Co se týče chuti zimolezů, tak tam v posledních letech došlo k velkému pokroku, starší odrůdy opravdu nejsou chuťově zajímavé, mají hořký ocas a pod., ale třeba... celý příspěvek >
Mšice nebo moniliová spála?, 28.5.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, na pětileté meruňce mi zasychají konce větviček, viz foto. Stromek je ale letos hojně zasažen mšicemi - dá se prosím nějak poznat, jestli je usychání větví následkem působení mšic nebo spály? A co s tím prosím udělat? Mám ty konce ještě... celý příspěvek >
Růžový rybíz, 25.4.2022
Gloire de Sablon jsem zakoupil loni u Brabce v Modřicích u Brna, bylo na něm i pár kuliček a byly výborné, o dost sladší proti běžnému červenému rybízu. Uvidíme letos, zdá se, že násadu bude mít slušnou. Rose de Champagne bych ale také rád sehnal,... celý příspěvek >
Odrůdy kanadských borůvek, 21.4.2022
Pink lemonade je myslím dost choulostivá, Polaris je menšího vzrůstu, hodí se i do květináče. Duke pěstuji, je hodně raná. 
Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu, 2.4.2022 Obsahuje fotku
Zdravím, co si myslíte o tomhle švagrově řešení? 
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Děkuji, přečetl jsem zdejší vlákno o Rajce a vypadá taky velmi zajímavě, mimo jiné je to jeden z rodičů mnou předvybraného Merkuru. Můžu se zeptat, jak je náročná na pěstování a jakou péči ji věnujete? Kolik jakých postřiků atd... Ve Fytosu píšou... celý příspěvek >
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Já ale rozhodně nevybírám jablka podle vzhledu, své požadavky jsem přece popsal jasně a vzhled je pouze jeden z mnoha parametrů, navíc na něm úplně nelpím, proto i píšu, že žlutoplodé odrůdy jsem vyřadil předběžně. I mezi červenými jablky se dá přece... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika