Příspěvky uživatele - 248.199

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pomoc při určení rostliny, 28.3.2018
Podle toho mléka - nějaký pryšec - Euphorbia? Vím, že Euphorbia millii ("trnová koruna") má i malé červené kvítky, ale ta má lístky jen tak max.6-8cm dlouhé.      Lída
Spicak nizsi ako planovana vyska koruny, 27.3.2018
Pokud to máte špičák, tak nechat růst do výšky. Až povyroste, tak na založení korunky ve 2 metrech odměříte od země 2m, připočtete 6 pupenů na založení korunky a zbytek odstřihnete.           Lída
Mladá broskev - přesadit nebo ne?, 27.3.2018
ps - a pochopitelně při sázení seříznout, jako obvykle...   L.
Mladá broskev - přesadit nebo ne?, 27.3.2018
Pokud byly kořeny založeny /zahrnuty v zemi, klidně zasaďte. Jen bych ji předem na 24 hodin namočila kořeny do vody. Ve školkách na podzim neprodané stromky také takto zimují, dělá se to... celý příspěvek >
Nemocná meruňka, prosím pomozte radou, 26.3.2018
Pokud stromek loni plodil (než jste objevili poškození), tak letos už nebude. Je napadený už i ve větvích, nemá šanci. Zlikvidovat a zasadit nový - ale chce se to o něj lépe starat, tomuhle roste tráva až u kmínku, a přitom to je poměrně mladý... celý příspěvek >
Jaký zvolit druh bambusu k drátěné mu plotu, 23.3.2018
O bambusech toho moc nevím, ale co jsem koukla, tak buď dělají trsy, nebo se rozlézají podzemními výhonky a je nutná bariéra v zemi. Takhle v řádce asi žádný neroste (jestli ho tam jen "nenapíchali" pro focení...   Lída
Poradte aku palmu na priame slnko, 22.3.2018
Já si ji úmyslně domů nepořizovala, to mi bývalý manžel přivezl z dovolené semínko - a holt už je z něj palma, která má listy do 1,80m výšky  . Lída
Zababčený, 21.3.2018
Zababčený = předčasně zestárlý mladý stromek. Nemá přírustky na větvičkách (jak píše p.Vysloužil), jen kvete a plodí. Trochu pomůže odstranění květů, případně silnější řez. Na nerostoucí malou hrušničku, která sice bohatě kvetla, ale měla pořád jen... celý příspěvek >
Poradte aku palmu na priame slnko, 21.3.2018
Beny díky za nabídku, já už ji teď ven nestěhuji, na zahrádku mi ji nemá kdo odvézt a jednou rukou ji nezvládnu (v levé po CMP nemám sílu, jsem ráda, že v ní udržím aspoň rýč). Možná to fakt pro ni byl náhlý přechod, i když přes zimu je u okna v... celý příspěvek >
Poradte aku palmu na priame slnko, 21.3.2018
Na přímý sluneční úpal asi žádná, všechny palmy u nás pěstované jsou vlastně mladé rostliny, které potřebují aspoň za poledne mírné zastínění. Ano, v přírodě palmy rostou na slunci, ale to jsou dospělé rostliny a až mezi nimi rostou mladé částečně... celý příspěvek >
Zima přišla letos nějak dříve :), 18.3.2018
Přenesení stromku do obýváku mu ale ublíží, ve skleníku je snad přece jen chladněji Proč není zasazená venku v zemi? Není to přece skleníková rostlina a pokojovka už vůbec ne.           Lída
Co je to za květinu a jak ji zkratit, 18.3.2018
Teď se vám "větví" ve výšce - v místě rozvětvení byla předtím zkrácená. Pokud ji zkrátíte (uříznete) níž, bude se vám větvit níž. Po uříznutí musíte zalévat jen mírně, než vyrazí nové výhony (do té doby má málo odpařovací plochy). Uříznutý "klacek"... celý příspěvek >
Co je to za květinu a jak ji zkratit, 17.3.2018
To není palma, to je dracéna. Spodní listy usychají normálně. Lze ji seříznout, vršky zakořenit, lze i z kmínku nadělat špalíčky jako řízky, spodek ponechaný v květináči se rozvětví a poroste dál (podle fotky má více vrcholů, čili už někdy řezaná... celý příspěvek >
Zákrsky, čtvrtkmeny, 16.3.2018
Pokud jste z Moravy, mrkněte se na školku p.Zíbala - Strážnice, mívají pěkné stromky za rozumnou cenu, ale bohužel již nezasílají.           Lída
Přemrzlý Kristalon - je znehodnocený?, 16.3.2018
Pokud bude v hrudkách, tak ho něčím trochu rozdrťte (prkénko, kladívko, palička), aby šel lépe rozpustit. Živiny mu zůstaly, jen se bude hůř používat. (Na zahrádce mám dvě krabičky v chatě už minimálně tři zimy).... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika