Příspěvky uživatele - 102.197

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Biotec 18 screenmatic, 19.11.2014
Letos to fungovalo, snad to bude fungovat i nadále. Co se konstrukce jímky týká, zvažoval jsem nějak udělat spodní odkalování. Nakonec na to nebyl prostor. A tak jsem to nakonec letos na podzim řešil tak, že jsem husí krky vybral do plátěných... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 19.11.2014 Obsahuje fotku
UV lampa - štěrbiňák - husí krky. Ty husí krky mám nasypané v jímce v zemi (vyložená svařenou fólií). Vidět je to na fotografii v příloze (ty bedničky tam byly v době, kdy ještě nebylo dost nakrájených husích krků).
Biotec 18 screenmatic, 19.11.2014
U Screenmaticu platíte za značku, za to, že uvnitř je síto (které ale nepotřebujete, ptorože máte vlastní) a pohon síta. To jsou vyhozené peníze. Uvnitř filtru pak máte 16 filtračních hub. To Vám pak vychází cca 1 houba na 1 kubík... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 16.11.2014
Pokud máte UV lampu a štěrbiňák, tak se do cenového limitu musíte vejít i s rezervou... Sud je OK, jen pozor na to, že při objemu (odhaduji) 200 litrů jich na Vaše nové jezírko budete potřebovat tak 5. A to už je pak problém to někde schovat. Proto... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 16.11.2014
Hledejte. Ale také přemýšlejte. Pokud máte jezírko 15m3 s koi, je to tak musíte filtraci tomuto jezírku přizpůsobit. Jinak to budete jako já za pár let předělávat. Variant je hodně. Následující části uvádím jako NEZBYTNÉ MINIMUM. - V... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 15.11.2014
Není to špatný filtr (začínal jsem s menším z této řady), ale nakonec jsem ho prodal a pořídil štěrbinový filtr a nádobu s nařezanými husími krky. A po roce provozu mohu říct, že jsem udělal dobře. Za cenu Screenmaticu budete mít výkonnější sestavu.
Jehličnany do zamokřené půdy?, 1.11.2014
Opadavé ano, ale velice pěkné. Mezi další bych já doporučil thůje, méně známá kryptomerie japonská, pak třeba modřín, cypřišek, douglaska, tis. Ale na vyloženě vlhkomilné Taxodium nebo Metasequoi nemají...
Zatravňovací dlažba - zátěž, 12.10.2014 Obsahuje fotku
Mohu mít také dotaz? Vedle příjezdové cesty do garáže potřebuji vybudovat menší parkovací stání pro malý osobní vůz (Opel Corsa). Nebude se jednat o velkou plochu, jen pásy pod kola - cca 4m2. V místě, kde bude parkovací stání je nyní trávník a... celý příspěvek >
Lak na kámen v kaskádě, 29.9.2014
Myslím si, že to skutečně nemá cenu. Řasa se může zachytit téměř na jakémkoli povrchu. Takže kámen s lakem nebo bez laku. Řasa tam bude stejně. Osobně to řeším tak, že jednou za čas ostříkám kameny hadicí. A je čisto...
Zakrytí jezírka na zimu, 12.9.2014
Mám odzkoušeno, že při hlobce jezírka něco před 130cm vodu extrémě ochlazuje jakékoliv vzduchování. Voda se promíchá a teplota jde rapidně dolů. A je jedno, jestli vzduchuji u hladiny nebo u dna, na mělčině nebo v hloubce. Pokud vzduchovat, tak... celý příspěvek >
Jak zpřírodnit břeh foliovaného jezírka, 12.9.2014
A nebyla by fotečka? 
Araucaria - co je s ní?, 5.9.2014 Obsahuje fotku
Ještě jedna fotečka.
Araucaria - co je s ní?, 5.9.2014 Obsahuje fotku
V posledních týdnech se na mé Araucárii začaly objevovat na konci větví bílé, jakoby gumové výrony (viz foto). Konce větví jsou světle žluté. Zejména spodní větve. Napadá Vás, o jaký se jedná problém? Jak ho řešit?
Cedry - znate je?, 30.8.2014
Tuším, že ten 'Jakl' by měl být vzrůstnější. Alespoň mi to letos říkali u Horáka v Bystřici. Ale jak bude velký jsem se nedozvěděl... Takže do skalky bych ho nedával. 
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Předpokládám, že ty kameny neleží jen tak volně nahoře, protože pod nimi a za nimi musí být fólie. Nějakou oporu tedy mají. Takže po zamrznutí by k nějakému výraznému posunu dojít nemělo. Ale to je jen předpoklad. Ten plovák bych tam dával jen, aby... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika