Příspěvky uživatele - 102.197

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zastřihnout korejskou jedli?, 12.1.2015
- To spodní patro je skutečně mírně světlejší. Přičítám to nedostatečnému hnojení v jílové zemině. Ale nevím. - Vím, že z těch pupenů vyrostou větvičky. Pokud ale porovnám hustotu větviček ve spodní části s tím novým přírůstkem, byly by ty nové... celý příspěvek >
Zastřihnout korejskou jedli?, 10.1.2015
Dík. A kde to "cvaknout"? Cca v 1/3 výhonu nad tím shlukem pupenů (spíše již minivětviček¨)?
Zastřihnout korejskou jedli?, 10.1.2015 Obsahuje fotku
A leště jeden - detail.
Zastřihnout korejskou jedli?, 10.1.2015 Obsahuje fotku
Na zahradě mám několik let vysazenu korejskou jedli. Když jsem ji vysazoval, byl to takový celkem nevzhledný miniaturní stromek. Od té doby celkem zhoustla a povyrostla. Neroste moc pravidelně, ale to mi zase tak moc vevadí. Vloni ale nerostla do... celý příspěvek >
Husi krky, 5.1.2015
Ke krájení: Zkoušel jsem "obyčejný" ostrý nůž, odlamovací nožíky, sekerku, různé nůžky. Pokud to chcete krájet, doporučuji použít silnější (a pevnější) odlamovací nožík a měnit čepelky (kupodivu se to dost rychle tupí). Takto se mi při mé... celý příspěvek >
Husi krky, 3.1.2015
Startovací bakterie nejsou nutné, ale vhodné. Zrychlí se tím jejich rozšíření po médiu. Kompresor 1000l/h by na 100l sud mohl snad stacit. Otázka efektu je těžko zodpověditelná, když neznáme velikost jezírka a rybí obsádku. Velice orientačně... celý příspěvek >
Husi krky, 1.1.2015
Také jsem jich kupoval přes 2km. Husí krky jsem kupoval v Horn****u a v Bauh***u. V obou, protože ani v jednom neměli skladem tolik, kolik jsem potřeboval. Jaké ceny jsou tam nyní nevím, já to kupoval na jaře.
Husi krky, 31.12.2014
Určitě doporučuji průměr 16mm. Ten rozdíl oproti 20mm se nezdá velký, ale dělá to celkem dost. Ppřed časem jsem to měřil a počítal. 1. Husí krk 16mm - na 1 litr ho po nasekání na kousky cca 2cm dlouhé potřebujete asi 3m (na 100 litrů tudíž... celý příspěvek >
Jak hnojit rostliny v kůře, 30.12.2014
Možná by to šlo také tak, že se v kůře a případně netkané textilii nějakým kolíkem udělá otvor. Hloubka tak, abyste se dostal pár centimetrů do zeminy pod kůrou. A do toho nasypte hnojivo.
Co s "utopenou" magnólií, 30.12.2014
Také jsem koupil takový roubovaný proutek (M. Genie) a nyní z toho je již pěkný keřík výšky asi 150 cm. Mám ale problém s kvetením. Každoročně v létě se vytvoří několik květů, které se ale většinou plně nerozvinou a opadají. Na podzim po opadu listů... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 5.12.2014
Pokud neklesne (u dna) teplota vody pod cca 3-4 st. Celsia a je v hladině otvor pro odvod škodlivých plynů, měly by být ryby OK. Přes zimu nekrmit. Z Koi farmy Morava jsem kupoval ryby 1x (měl jsem cestu tím směrem, a tak jsem toho využil).... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 30.11.2014
Skoro 37 táců za hotovku pro tak malé jezírko... To mi připadá jako neskutečný úlet... Navštivte nějakého zkušeného chovatele KOI (určitě nebude mít Screenmatic) a pak si podle jeho rad nechte filtraci vyrobit. Ale skutečného chovatele. Ne... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 21.11.2014
To, že na "husinách" je slabá vrstva biofilmu může být způsobeno tím, že tam nechávám "probublávat" vzduch. Tím se husí krky vlastně čistí. Otázka je, kam pak ten biofilm mizí. Myslím si, že odteče do jezírka. Ale zase to není nic kritického.... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 20.11.2014
320 mikronu nevím. Já mám 250 mikronu. A je to v pohodě. Nezaznamenal jsem, že by přes něj nějaké nečistoty protekly a zachytily se v jímce s husími krky. Je možné, že protekly zpět do jezírka. Ale na vodě to patrné nebylo. Faktem je, že po jedné... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 19.11.2014
No, možná je to tím, že filtrační molitan má velké množství částečně uzavřených dutinek, které se postupně zanáší. Husími krky protéká voda podstatně lépe a udrží se na nich jen slabá vrstva baktérií. Pravdou asi bude, že užitečná plocha (povrchová... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika