Příspěvky uživatele - 102.197

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Skimmer pro malé jezírko, 30.5.2015
S tím filtrem fakt nevím. Já těm tlakovým nevěřím. A spoléhat na údaje, které výrobce uvádí na krabici se nedá. Doporučoval bych filtraci doplnit nebo vyměnit za jinou ("klasickou"), k tomu pořídit malý štěrbinový filtr nebo vortex a... celý příspěvek >
Skimmer pro malé jezírko, 30.5.2015
Jezírko úplně bez řasy je utopie. Ale k Vašemu jezírku: - tlaková filtrace je, dle mého názoru, špatná volba. Ale nepíšete typ, takže se jen dohaduji. - plovoucí skimmer jsem měl od Oase (SwimSkim). Po jedné sezoně jsem do vyhodil.... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 15.5.2015
Kačírek nebo jiné kameny jsou super, krásně a přirozeně to vypadá. Je tu jediný drobný problém. Vydrží to tak rok, pak je to jen na zlost. Sám jsem oblázky po roce odstraňoval. Prostory mezi kameny jsem se snažil vysát i propláchnout proudem... celý příspěvek >
Zaschlé pupeny Caragany Walker, 9.5.2015
Počkat... Mě Walker obrazil až v tomto týdnu. Pokud je nějaký problém, tak jeho důvod? Myslím si, že moc vody nebo naopak málo. Podívejte se ke kořenům, jestli kořenový bal není přesušený nebo naopak příliš mokrý. Možné by také balo nějaké... celý příspěvek >
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 30.4.2015
Máte pravdu. Při vrtání jsem vrtal s takovým zápalem, že bylo funění určitě slyšet i u sousedů. Pak jsem vše zamaskoval a "odpadl" únavou. Jinými slovy - na focení jaksi nezbyl čas... :-)
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 29.4.2015
Děkuji za tipy. Zeminu jsem navrtal v okruhu 70-100cm od kmene. Hloubka děr 70-90cm, průměr 10cm. Vysypané jsou směcí křemičiého písku a jemného kačírku. Tak jsem zvědavý, jestli to pomůže. Při vrtání mě překvapilo, že i ve vzdálenosti cca 70... celý příspěvek >
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 24.4.2015
Tak, vrták už mám a mohu začít vrtat. V jaké vzdálenosti od kmene to navrtat (aby to bylo dostatečně blízko, ale abych nepoškodil kořeny)? A co nasypat do děr? Napadlo mě, jestli by nebylo dobré např. do 2/3 hloubky díry nasypat jemný kačírek... celý příspěvek >
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 21.4.2015
Zkusím to provzdušnit. Poradíte jaký vrták je do těžkého jílu nejlepší? Klasický šroubový nebo ten s čepelemi, které dodává Fiskars. U klasického se bojím toho, že se zemina bude hrozně lepit.
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 20.4.2015
"Počůrání" nepřipadá v úvahu. Herbicid asi také ne (nevzpomínám si, že bych ho v okolí vůbec používal. Solená komunikace je cca 30 m daleko a o cca 3m níže. Takže také ne. To vypískování po obvodu vypadá zajímavě. Myslíte si, že by to mohlo... celý příspěvek >
Co chybí borovici, jak jí pomoci?, 19.4.2015 Obsahuje fotku
Před cca 5ti lety jsem na pozemku vysadil Pinus nigra 'Pyramidalis'. Postupně narostla do výšky cca 2,5m. Vloni jsem si všiml, že jehličí není sytě zelené, ale postupně se mění na žlutozelenou. Přírůstky ale borovice měla (cca 20-25cm). Letos po... celý příspěvek >
Jak hnojit rostliny v kůře, 23.3.2015
Jistý? S čím si člověk může být jistý...? Kůru jsem si nechal několikrát dovézt specializovanou zahradnickou firmou. Věděli, kam je kůra určena. Takže předpokládám, že by to mělo být OK. Pokud ne, je to průšvih. Na rozbor to ale moc nevidím. To... celý příspěvek >
Husi krky, 24.2.2015
Nezkoučel jsem je, ale teoreticky by to mohlo fungovat. Jde o povrchovou plochu a ta by u drátěnek mohla být dost velká. Jen si spočítejte cenu. V závislosti na velikosti jezírka jich budete potřebovat desítky až stovky litrů. A to nebude zadarmo...
Jezírko v zimě, 11.2.2015
Také e přidám s reakcí. Obdobně jako já máte malou hloubku. Také mi teplota klesala pod 4st.C, takže jsem to vyřešil zakrytím polykarbonátem. Od té doby bylo minimum právě 4st.C. Jakmile trochu přes den zasvítí slunce, teplota vody stoupá o... celý příspěvek >
Husi krky, 18.1.2015
Hailea dělá i výkonnější kompresory (řada HAP, možná i LAP). Já ale chtěl něco s rozumným příkonem. Možná někdo doporučí i jiného výrobce. Ale asi bych nekupoval žádný "noname".
Husi krky, 18.1.2015 Obsahuje fotku
Já husí krky probublávám kompresorem Hailea V-60. Výkon dostatečný, je celkem tichý. Při výběru jsem se díval i na spotřebu. Předtím jsem tam měl Osagu LK-35. Byl hlučnějčí a výkonově nestačil. Pozor na různé akvarijní "hračky". Ty jsou dobré... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika