Příspěvky uživatele - 77.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Orion, 30.10.2013
Zdravím Petře, letošní Oriony jsem zatím neochutnal.Vzhledově sice letos nejsou tak dokonalé jako předloni, na chuť to snad nebude mít vliv.Pokud potvrdí svoji výbornou chuť potvrdí si i definitivu na mé zahrádce.Už jsem psal, v podvečer jsou... celý příspěvek >
Hrušeň Abate fetel, 23.10.2013
Určitě ošetřete, pokud nechcete o stromky přijít.Můj soused, zásadní odpůrce postřiků má asi 9 letou Bohemicu.Ještě nesklidil nic.Letos na podzim stál pod tou oranžovou troskou a povídá:"Příště stříknu".Mám obavy, že už nebude ani třeba.Je... celý příspěvek >
Mc Intosh, 11.10.2013
Dobrý den pane Chvátal, nevím jestli jste oslovil mě ale nějaký tip bych měl.60% svých stromů jsem si vypěstoval sám.Rouby a podnože jsem objednával v Sempře Litoměřice k mé velké spokojenosti. Je to již pár let ale snad úroveň drží dál. - Mičurin... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 30.9.2013
Pane Petře, z Vandy jsem měl dvě úrody.Plody mě vůbec neoslovily.Mc Intosh jsem navypozoroval zato kyseliny hodně.To nemám rád.Ze stejného důvodu jsem odstranil Zvonkové a Delícii. - Mičurin II
Haganta x Toptaste, 17.8.2013
Pološvestku Toptaste mám 4 stromky a můžu potvrdit, že jde od pecky mizerně, asi bych ji přirovnal k damaškám, je sladká, ale dá se dát jen do bečky.Hagantu mám jen jednu a letos má asi 8 plodů, tak čekám co z ní bude. Jojo bych neodsuzoval, mám 2... celý příspěvek >
Mantet, 15.8.2013
Zdravím pane Pal'o, radit ovocnáři Vašich znalostí co si má vysadit mě asi nepřísluší.Jistě to zvládnete.Pokud bych jmenoval nějakou odrůdu, vyvolá to jenom spory a zpochybňování.To nechci, snad jen všeobecně by to měly být odrůdy plodící na krátkých... celý příspěvek >
Vostorg, 13.8.2013
Na kmínku jsou čtyři patra po dvou čípcích.Z každého čípku nechám jeden letorost.Ve spodních patrech to vypadá řídce, směrem k vrcholu letorosty po patrech přibývají a až nahoře dělám redukci listů.Za hroznem ponechám 6÷8 listů nad touto hranicí vše... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 26.4.2013
Pane Wimpi, kdysi jsem četl článek o přenosu jistých vlastností přeroubované odrůdy na nový roub.Týkalo se to možnou změnou velikosti, vybarvení,přenosu chorob, doby sklizně a trvanlivosti od původní naroubované odrůdy.V počátcích jsem to vyzkoušel,... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 25.4.2013
Zdravíčko ovocnáří Nedávno jsem vysadil dvě odrůdy jabloní.Jak jsem avizoval na podzim, Florina je pro mě málo šťavnatá.Nahradil jse ji odrůdou LINDA.Jedno Matčino jsem nahradil odrůdou BEFOREST.Na podzim jsem G.Smith nahradil odtůdou FUJI RAKU... celý příspěvek >
Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 13.3.2013
Pane Martine, pokud někdo váš přízpěvek hrubě zneváží a snaží se Vás prazentovat jako jadernou pumu s tím že vaše slova vytrhává z kontextu a svoje teorie podsouvá (neni to poprvé) jako vámi napsané.Budete reagovat?Já ne!!. Jednoho ponaučení se Vám... celý příspěvek >
Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 12.3.2013
Z mého hlediska léčím šárku pouze jediným způsobem.Krumpáč, řetěz,traktor a oheň.Přeroubovávat nemocnou švestku bych nedělal.Stále zůstává zdrojem infekce.Proč si nechávat tuto infekci dobrovolně na zahradě.Zvláště pokud jsou projevy infekce zjevné... celý příspěvek >
Hornobělská "25", 27.2.2013
V době, kdy jsem neměl ještě svoji zahradu jsem koupil bedýnku Starkrimsonů.Byly malé a slabě vybarvené.Naprostý propadák (řepa).Dnes vím, byly podtržené a z přeplozených stromů.Opravdový velký Starkrimson jsem nejedl.Literatůra mluví o fádní sladké... celý příspěvek >
Hornobělská "25", 26.2.2013
Red Delicious, Elstar, Melrose jsou stále na pranýři pro jejich údajnou náročnost na nadmořskou výšku.Pěstuji je v 470 m a jsou špičkové kvality.Nevím kde tento blud vznikl, že se nehodí do středních poloh ale stále je tvrdošíjně připomínán.Ono totiž... celý příspěvek >
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 26.2.2013
Red Delicious a jeho barevné mutace (Starkrimson, Red Cap... atd.) a vynikající odrůda Mollies Delicious.Možná jsou i další. - Mičurin II
Doporučíte chemický postřik?, 22.1.2013
Vážená paní, popis zahrady ukazuje na velmi zanedbanou kulturu.Navrhuji řetězovou pilu a krumpáč.Ozdravovat přestárlé a nemocné stromy, není dle mého názoru efektivní.Zažil jsem něco podobného a přes veškerou snahu došlo stejně na pilu.Udělejte si... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika