Příspěvky uživatele - 77.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kanzi, 5.10.2017
Pane Vysloužile, stromek jsem zakoupil jako zákrsek na M26.Plody jsou střední velikosti a jak je z fotek patrné velikostně vyrovnané.Celkově jsem spokojen ale obři typu Jonagold (triploid) z nich nebudou.Pokud si vzpomenu, dám k jablku nějaké... celý příspěvek >
Linda - orosená odměna, 22.9.2017
Také mě to napadlo, zda se nejedná o odrůdovou vlastnost.Ovšem praskliny se objevily dost brzo a pravdou taky je že plůdky po odkvětu se vyvíjejí velmi rychle.Nejrychleji u všech jabloní co mám.Samostatný plod na snímku kvetl opožděně a v době... celý příspěvek >
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 8.11.2016
Pane Viktor Viktor.Pan alfonss se jen neobratně vyjádříl tou hrubostí ale radikálnější řez u neplodících stromů jsem už také uplatnil a v drtivé většině se druhý rok rozplodily.Zvláště hrušeň a zkusil jsem i švestky.Psal jsem to tady před 6 lety a... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 3.11.2016
Pokud myslíte PET lahve na armovacích drátech rozeseté po zahradě je to prevence proti krtkům, hrabošům a zejména hryzci.Přenos hlukových a mechanický vybrací do země.Zda to funguje nevím.Zatím mě krtci nechávají trávník napokoji.Letos jsem... celý příspěvek >
Jantar, 10.10.2016
Už jsem psal, rouby ze spolehlivých zdrojů.Splést se však může každý.Mám je buclatější ale vybarvení vcelku souhlasí s těmi p. Vysloužila viz.starší snímky osluněného líčka.Má někdo typ, co by to v případě záměny mohlo být? Já netuším a jsem... celý příspěvek >
Totálne neškodný herbicíd, 29.8.2016
Nazdar ovocnáři.Paní Lído pokud to jde jsem na zahradě každý víkend.Stále lepší než panelák nebo ve fitku zvedat bezúčelně železo.Zahrada je nejkrásnější tělocvična.Není to pokaždé tak jak vidíte na snímcích.Měl jsem týden dovolené a tak se zadařilo... celý příspěvek >
Aky je to skodca na jabloni?, 14.6.2016
Je to předivka jabloňová.Tyto pavučínové hnízda jsou domovem kukel a housenek.Provádějí žír listů.Nutno tyto zámotky odstříhnout, většinou i s větvičkou a zlikvidovat.Mohou obsahova desítky i stovky housenek.Ochrana: provádět časté kontroly a ihned... celý příspěvek >
Co je špatně na udírně nebo rukách u udírny, 24.4.2016
Jeden postřeh. Před lety jsme měli v práci kolektiv asi 20 lidí a každý podzim jsme dělali posezení u kolegy na velké zahradě. Jeden rok jsme se domluvili, že uděláme uzené, kolega ho naložil a vyudil. Dva dny před akcí po nás chtěl postavit udírnu.... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 22.4.2016
Ošetřuju současně s jabloněmi.Před květem Syllit, těsně před květem mix. Tercel+Merpan.Po odkvětu mix.Discus+Dithane.Letos nahradím Dithane přípravkem Delan.Napadení rzí je minimální.Nedávno jse četl o škodlivosti rzi hrušňové.Při napadení 50%... celý příspěvek >
Opravný řez Admirálu na M9, 9.4.2016
Rád přijímám pane Hlavatý a rovnou se omlouvám, že jsem jen na okamžik pochyboval o Vašich ovocnářských kvalitách.Musím smeknout před Vašimi stromečky a výpěstky.Péče z nich jen vyzařuje.Velice se mě líbila pasáž o hlíně.Jako by jste mě mluvil z... celý příspěvek >
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 21.10.2015
Pane Mikeši.pokud by pan P.Z. uvedl počet postřiků i na Opálu, tak se jenom zasměju.Ale jak je zvykem, vždy se uvede pouze u světových odrůd a ještě k tomu v nesmyslných počtech pro zahradkáře.Přesně tak se děje v jednom periodiku, kdy nám... celý příspěvek >
Mantet, 11.8.2015
Pane Jiří II, doplňkovou závlahu dělám každý rok podle vláhového stavu (vlastní studna+tlakové čerpadlo).Zvláště po odkvětu při tvorbě a narůstání plůdků je při deficitu nezbytnost.Spojeno s probírkou plůdků (letos vysoká násada) přináší... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 12.6.2015
Pane 133.26,proti 1.generaci obaleče už třetí postřik?Není to trochu moc?Na obaleče používám Integro.Je přísně selektivní a nehubí přirozené predátory.Stačí mě jeden postřik (letos 5.června) protože účinná látka hubí obaleče ve všech larválních... celý příspěvek >
Jak zachránit mladou hrušeň, 4.6.2015
Vážená paní, nedělejte vůbec nic.Ta hruštička je evidentně zdravá s pěknými přírustky.Zobrazené listy jsou s nějvětší pravděpodobností napadeny bejlomorkou hrušňovou což je častý a málo významný škůdce hrušní kterého má na stromě každý.Nemusí se... celý příspěvek >
Biobit, Madex, 25.5.2015
Madex má dle osobní zkušenosti výbornou účinnost na obaleče.Bohužel Biocont (ČR) přestal dovážet 5 ml balení pro nezájem zahradkářů.Objednal jse si počátkem roku 100 ml balení.Dle posledních zpráv je 100 ml balení dostupné pouze pro profesionální a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika