Příspěvky uživatele - 77.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 22.5.2015
Beru to z hlediska integrované produkce jabloní, kde lze Syllit použít do konce květu.Ovšem nedávno jsem zde citoval z publikace proč ne mix a kde se jeho aplikace doporučuje do konce zeleného poupěte. Proč se toho tedy nedržet. - Mičurin... celý příspěvek >
Semenacky - presazeni, 28.4.2015
Podnožové odkopky používám pro svůj soukromý záchranný program.Nyní už mám opět vyhlédnuté pod stromy letorosty které nechám volně růst (případný boční obrost za zelena odstraňuji) a na podzim vykopnu a založím ve sklepě.V únoru příštího roku... celý příspěvek >
Záchrana ovocných stromů, 31.3.2015
Pane Jakube, stromky jabloní 1 a 3.Vytáhlé korunky snížit na nižší rozvětvení směřující ven z korunky.Snížit též terminál, obé asi o 1/3 korunky.Prosvětlit korunku. Hrušeň - vytáhlou korunku zesadit nejméně o 2/3 vytáhlých větví.Dojde k rozvětvení... celý příspěvek >
Výběr postřikovače stromků, 26.3.2015
Pánové, děkuji za postřehy a zkušenosti s aku postřikovačem Solo 416.Vše jsem pečlivě zvážil, vyhodnotil a poté objednal.Dnes si pro něj k prodejci zajdu.Postřikovač s lithiovou baterií již má prodejce v katalogu ale ještě neprodávají.Cena se má... celý příspěvek >
Řez meruňky Goldrich, 24.3.2015
Koukám, že jste dneska v ráži pane inženýre.Výsvětlení je prosté.Tazatel mluví o opadu malých plůdků.Zřejmě nebyly kvalitně opýleny tedy špatně vyvinuty.Tak se jich strom zbaví.Goldrich je pouze částečně samosprašný.A těch 20 nezralých, že by suchem... celý příspěvek >
Topaz vydrží, 6.3.2015
Mluvte za sebe.Normální jablko s mnoha neduhy.Vlivem napadení strupovitostí a jinými neřády slupky viz fota z 2014 v půli ledna skončily.Ochutnal jsem asi 10 jablek, ostatní nezadržitelně zvadly.
Výška stromů, 2.3.2015
Pane Lukáši, výšku stromku ovlivníte především Vy sám, kam až jej necháte vyrůst.Udržovacím řezem a sesazovacím řezem horní části koruny i bez toho aby jste měl nahoře košťata.Je to o pravidelné ůdržbě.Mám na zahrádce švestku, hrušeň,boskvoň a držím... celý příspěvek >
Pološvestka, 22.12.2014
Nejlépe poznáte švestku od pološvestky v době květu.Pravá švestka má květ drobný a okvětní plátky jsou malé bílé s lehce nazelenalým nádechem.Pološvestky mají květ větší se sněhobílými okvětními plátky.Nejde to zaměnit. - Mičurin II (470 m).
Zhodnocení úrody jádrovin 2014, 2.12.2014
Nazdar ovocnáři, zdělte zkušenosti s letošní úrodou jablek a hrušek.Soudím, dle přízpěvků.nabylo to asi nic moc a nebo naopak?.Pozastavme se nad našimi chybami a poučme se.Sezóna byla hodně náročná.Počasí se s námi zrovna nemazlilo. Jabloně - s... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 26.11.2014
A proč Lucyně nedopřát standartní péči.Bezplevelný čtverec 1,5x1,5 m.Pro M9 to stačí.Pořád jednoduší než sečení každých 10÷14 dnů.Samozřejmě před výsadbou připravit náležitě půdu. - Mičurin II
Pink Lady, 3.11.2014
Nepodsouvejte lidem co nikdy nevyjádřili.Jde o skepsi k odrůdě Pink Lady.Rád jsem si "zaplevelil" touto odrůdou zahrádku.Ještě jsem letos vysadil Kanzi, Red Jonaprince a Gala Mitchgla.Chci se totiž vyvíjet a ne ustrnout ve střížovickém kruhu. -... celý příspěvek >
Roubování, 16.7.2014
Předpokládám, že jste narouboval roub jabloně na podnož a zapěstováváte nový stromek.Letos nedělejte nic, ještě příjde druhá míza.Pokud špičák nedosáhne požadované výšky pro založení korunky, zkraťte jej příští jaro o 1/3.V prostřední části letorostu... celý příspěvek >
Choroba jabloně - o co se jedná?, 27.6.2014
Pane Jaroslave, zapoměl jste ještě na jednu možnost.Pěstovat odrůdy staršího i novějšího šlechtění byť vnímavější na strupovitost.Integrovanou ochranou se dají eliminovat a otevře se pro malopěstitele škála pestrosti chutí.Ve vší úctě k... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 23.6.2014
Nazdar ovocnáři, letos nám dává příroda co proto.Mírnou zimou přežila snad všechna havěť. 1 - Kdo neprovedl jarní postřik proti přezimujícím škůdcům má zřejmě velké problémy.O špatném opylování jsem psal.Květopas omezen jarním postřikem.Pilatky... celý příspěvek >
Ake su motorove pily Oleo-Mac?, 19.6.2014
Jsou to "pily" a jsou na prd. Sám jsem ji měl. Navíc chování servisáka by měli odměnit kopem do trenýrek. To, že v ních bude mít zadek je jeho problém. Když jsem reklamoval závadu po 2 měsících provozu, dověděl jsem se, že to je můj problém a moje... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika