Příspěvky uživatele - 46.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bílý jeřáb, 2.4.2011
Bílé malvice má Sorbus x Kohneana. Okrasný strom s bílými jeřabinami. Plody jsou trpké jako u ptačáku. Juraj Kafka
Sloupovitý ostružiník Navaho, 2.4.2011
Přátelé, přestože někteří nevěří jmenované firmě, je stále dost těch, kteří naletí jako na špek. A firma vydělává. Klamavá reklama a je to tady. Já jsem si ten ostružiník Navaho nekoupil od této firmy a ani jiného fotošopového mistra, ale... celý příspěvek >
Černoplodé maliny, 2.4.2011
Cumberland je velice stará odrůda a netuším kde ji shánět. Bristol se sehnat dá. Já ji koupil v Plzni. Pruty jsou modrofialově ojíněné, trnité. Plodí klasicky jako červené maliny tedy jednou v létě na loňských výhonech, Plod je menší, ale má zajímavé... celý příspěvek >
Meruňka odrůda Goldrich, 2.4.2011
Mno tak vidíte to, a já ji mám za chuťově velice zajímavou, velmi cukernatou, sytě oranžovou protáhlou meruňku. Možná záleží na lokalitě pěstování, tahle byla kolem, 300 mnm. Juraj Kafka
Grace Star, 2.4.2011
Podnož GiSeLa5 poznáte od ptačky velice snadno, Zaprvé je pod místem očkování ušlechitlé odůrdy slabší, a s tmavší borkou ale hlavně má bohatší a jemnější kořenový systém. Na něm bývá zbytek polorozpadlého papírového jifu. Tato slabě rostoucí podnož... celý příspěvek >
Pomologie nových odrůd jabloní, 30.3.2011
Karneval, Admirál, Schalimar už množí v Plzni. A zkoušejí se další zatím jen čísla. Mezi novinkami ještě zmíním také Merkur - světle červená slupka ale hlavně co mne zaujalo, je poměrně výrazně oranžová dužnina. Chuť sladká. K... celý příspěvek >
Sloupové jabloně, 26.3.2011
Potvrzuji fádnější chuť u Sonetu, ale zase jako raritě bych to odpustil, vyniká šťavnatostí a přesto, že ji řadí k skladovatelným odrůdám dá se jíst už i ze stromku. Podle mne má sklony k vadnutí slupky a zhoršování chuti. ALe z toho stromu čerstvé... celý příspěvek >
Sirius, Luna, Otava na Ostravsku?, 26.3.2011
V chladícím zařízení vydrží obé do března v pohodě ale musí se dodržovat vlhkost. CO vím tak vadnou luna, goldstar, golden ani ne, ale spíš nedozrlálý sirius. Vadnutí neznamená moučnatění abychom si rozuměli. Jablka si zachovávají dostatečnou... celý příspěvek >
Existuje broskvoň s tmavě červenými listy?, 20.3.2011
Ještě jednou se ptám, je Červený Císař totéž co Roter Kaiser Alexander?  Rád bych si tuto broskvoň vysadil, ale jestli to má opravdu moučné, malé, chlupaté plody, tak mě to docela odrazuje. Kdyže to zraje? V září?
Broskvoň Harbrite, 20.3.2011
Tuto odrůdu jsme si vysadil z květináče, mám ji dva roky. Zatím drží v písčité hnedé půdě s mělkým profilem. Letos už má tří pupenové výhony, takže bude kvést a doufám, že i nějakého plodu se dočkám. Zvolil jsem si ji do 500 mnm podmínek právě pro... celý příspěvek >
Karina, 20.3.2011
Zdravím, jak jste na tom s Karinou, kdo ji máte? Korálově červená, pozdně letní nebo raně podzimní, dlouhá hruška, chtěl bych ji na zahradu do 500 mnm. Juraj Kafka
Co mužu naroubovat na jeřabinu, 20.3.2011
Zdravím,  na jeřáb jsem rouboval mišpuli i kdouli, rouby se chytly, ale otloukl mi to srnec takže nemám reprezentativní důkazy. Obé se velmi dobře chytlo na hloh a to jak za kůru tak kopulací ale o tom jsem psal už jinde. Na jeřabinu bych... celý příspěvek >
Slivoň President, 20.3.2011
Místo Tophita bych doporučoval Topend - stejně velké plody na koncích zašpičatělé a podstatně sladší chuť. Jen pecka je veliká. Zas až tak pozdě po Tophitu nedozrává. Juraj Kafka
Jabloň rozela, 19.3.2011
Zdravím, je třeba mít na zřeteli, že Orion a také Sirius jsou odrůdy triploidní, a jako takové rostou vždy bujněji. Proto se koruny zdají obrovské. Vzpomeňte na starou odrůdu Lebelovo, nebo Boskop, obé triploidní, jablka obrovská, listy... celý příspěvek >
Sirius, Luna, Otava na Ostravsku?, 19.3.2011
Zdravím všechny, pokud by pán zvažoval Otavu, zkuste její vylepšení - Orion. Určitě netrpí hořkou pihovitostí, ale je proti Otavě zimní. Otava se dá jíst už ze stromu a padá.  Orion má díky Otavě bohatší vůni než Sirius a spolehlivě vyzrává jak... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika