Příspěvky uživatele - 46.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 3.2.2011
problém je, že všechny odrůdy, u kterých je uvedena střední odolnost znamená v praxi nulová odolnost, podívejte na Rehaven.
Slepice dlouhodobě nesnášejí, 3.2.2011
Nesouhlasím s oběma předchozími tvrzeními, to jsou fámy jako hrom. Čistokrevná drůbež nese spolehlivě i v zimě pokud má standartní podmínky. Je pravda, že některé okrasné slepice nesou pouze jak říkáte v sezoně, Co to je sezona pro nás a... celý příspěvek >
Červenomasá broskev, 5.11.2010
Kaiser Alexander je vlastně Červený Císař. Vyznačuje se výrazně červenými listy po celou dobu vegetace. Květy jsou velké, růžové, velmi ozdobné. Plody má normální jedlé, šťavnaté, bělomasé. Je to spojení okrasné a užitkové funkce na zahradě.
Valjevka, 5.11.2010
Valjevku jsem měl možnost ochutnat. Menší, baňkovitě zúžená, světle modře ojíněná švestka pravá! - Srbská. Při rozloupnutí žluťoučká dužnina s dokonalou oddělitelností od pecky s charakteristicky paprsčitými vlákny. Středně tuhá štavnatá,... celý příspěvek >
Jak Vám dopadly rezistenty letos?, 31.10.2010
No vidíte, já taky na Viktorii nic moc nenalézám krom krásného vzhledu, snad by mohla nahradit nerezistentní Galu Schnigu, ale ta hrubost dužniny mě docela odradila od koupě stromku. Jsou lepší odrůdy. Jinak co se týče rezistentů, to málo co se mi... celý příspěvek >
Jak Vám dopadly rezistenty letos?, 30.10.2010
Zdravím všechny, a jen tiše závidím i ty strupaté Rubinoly a pod. Už jsem to tu jednou psal. Letos jsem měl krupobití, takže chodím jablka kupovat. A tak mám v bedýnce Selenu a Vandu ze sadu z lokality Spálené Poříčí a nestěžuju si na... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 28.10.2010
Odrůdu Goldrich jsem měl možnost ochutnat na více místech, např. v jihomoravské Slupi, v Plzni atd. Upřímě řečeno v Plzni byla ta v tom květníku. Žádný skleník, zimováno zapuštěné v zemi, odkveteno již vyndané na plochu. Veškerá péče jen... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 21.10.2010
No to máte nepochybně pravdu, ale co vím, tak nejpozději kvetoucí odrůda meruněk je Bergeron, ale i to je pořád před zmrzlíky, takže to bychom museli mít meruňku kvetoucí v červnu, abychom byli spokojení a mohli klidně spát. Odrůda Pincot má začátek... celý příspěvek >
Vajíčka s dvěma žloutky, 13.10.2010
V každým případě nesení dvojžloutkových, či bezžloutkových vajec znamená anomálii. Příčinou může být lecos. Dvouletá slepice je na rentabilitu už stará slepice. Pokud nesla v prvním roce dobře, nemusí už takto pracovat v druhém cyklu. Co vím z... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 13.10.2010
Zdravím všechny Co se týče vlastnosti postupného nakvétání, nemyslím si, že by to byl školkařský trik. Odrůda Pincot skutečně nakvétá i na výhonech nezmlazených postupně, tedy od báze až po konec výhonů cca 3 týdny. Trik né školkařský ale spíše... celý příspěvek >
Letní odrůdy jabloní - jakou si vybrat?, 2.10.2010
Dobrý den, je tu několikráte zpomínaný Ametyst, nevím zda to bude úplně čistokrevná letní odrůda, podle mě dozrává jako James Grive. Je to krásné ametystově růžové ojíněné široké jablíčko, ale chuť kyselka. To James Grive a jeho Red mutace jsou mi... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 25.9.2010
Dobrý den, Pánové, minulý týden jsem měl možnost zdegustovat plody ze dvou stromů Toptaste a musím říct, že to je hotový cukříček, stejně příjemě ale na mne působila v srpnu také zelená renkloda. Toptaste mělo v tuto dobu již krásně oranžovou... celý příspěvek >
Rubín x Vanda = Goldstar nebo Topaz?, 11.9.2010
Ale ano, u rostlin je odrůda všechno co splňuje tři základní podmínky, uniformitu, odlišnost od ostatních a stálost. Je to poněkud v rozporu s termínem plemeno u domácích zvířat. Ale zvířata nemůžeme množit vegetativně nýbřž jen generativně a tak se... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 27.8.2010
Sylvercot je plodem velmi velká meruňka, žádný zelenooranžový padánče od silnic, raná v chuti vynikající úmírněné (nepřeslazená), dužnina velmi šťavnatá rozplývavá.  Pecka je větší plochá.  Hodí se k stolnímu užití. Sylred je asi... celý příspěvek >
Řehtáč soudkovitý?, 27.8.2010
No pokud vím, tak semena v jablkách rachtají, rachotí, nikoli řehtají jako kůň. Ale to je fuk, my jim doma stejně neřeknem jinak než prostě a krátce soudek :-) Juraj Kafka
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika