Obaleč jablečný



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
1.5.2010 22:49

Silně pochybuji, že jste v této době našla na stromku motýla obaleče jablečného. Myslím, že v této době ještě nelétá ani mol jeřábový. U mne- vých. Čechy, Královédvorsko, se má k rozkvětu z jabloní teprve Julie. Na obaleče je ještě čas zhruba měsíc (dle teplot).

Mospilan využívám jen zřídka, koncetraci používám 1,5g do 1O l vody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
carculca - (1) - 187.81 (?), 1.5.2010 9:10, zobrazeno: 5660x

Prosím o radu. mám roční stromek, nyní jsem našla na listech obaleče, dostala jsem od známých Mospilan sáček 1,8 g ale bez návodu, poradí mi někdo kolik a jak naředit na tak malý stromek a kolikrát použít??? Děkuji

JM

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 1.5.2010 13:17

Nevím, co hledal obaleč jablečný na Vašem rok starém stromku. Ale zůstal bych klidný a žádným Mospilanem bych nestříkal, vzhledem k tomu, že se larva obaleče vyvíjí v plodech, a ty zřejmě rok starý stromek nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.105 (?), 1.5.2010 18:15

Taky nevím, co jste našla. Obaleči jsou teď v zámotku nebo kukle a vylétnou až za několik dní až týdnů. Mám jednu zahradu ve velmi teplé oblasti a imága obaleče jablečného jsem tam viděl nejdříve 5.5. (poslední 3.9.) Housenky, které se po spáření motýlů a nakladení vajíček vylíhnou, jsou hrozně malé a ožírají napřed konečky mladých listů. Většinu z nich zabijí mravenci. Až když se vytvoří plody, zalezou si housenky do plodů. Tento týden jsem do feromonového lapače chytil několik obalečů švestkových, kteří jsou menší. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 1.5.2010 22:49

Silně pochybuji, že jste v této době našla na stromku motýla obaleče jablečného. Myslím, že v této době ještě nelétá ani mol jeřábový. U mne- vých. Čechy, Královédvorsko, se má k rozkvětu z jabloní teprve Julie. Na obaleče je ještě čas zhruba měsíc (dle teplot).

Mospilan využívám jen zřídka, koncetraci používám 1,5g do 1O l vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika