Příspěvky uživatele - 178.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odroda talisman, 21.11.2009
Odrůdu Talisman mám na své viničce na Hané 240 m. n. m. Loni nasazená dorostla do délky 7 metrů, je to nejvzrůstnější odrůda, kterou mám.  Letos měla první hrozny, některé se hmotností blížily 1 kg, a to bylo v době kvetení špatné počasí.... celý příspěvek >
Založení malé vinice, 15.11.2009
Réva na tzv. středním vedení mívá keře od sebe 0,8-1,2 m, výška kmínku 60-80 cm. Pěkný návod na pěstování od dlouholetého pěstitele révy najdete tady. Volba odrůdy je dost zásadní, hlavně by jste si měl rozhodnout, jestli chcete pěstovat stolní nebo... celý příspěvek >
Sázení vinné révy, 11.11.2009
Hibernal jako klasickou moštovou odrůdu k pergole? A není náhodou trochu pozdní? A nebyla by lepší stolní odrůda k pergole? Kterou podnož Vitis amurensis máte na mysli, žádnou na kterou by u nás nebo jinde roubovalo neznám. Spíš bych jako podnož... celý příspěvek >
Bezsemené odrůdy, 6.11.2009
Pokud chcete bezsemennou odrůdu do skleníku, volil bych i ty méně odolné, protože plíseň révová je ve skleníku minimálně a padlí je také omezováno vyššími teplotami v něm. Zkusil bych tam Kišmiš lučistyj a Bělehradský bezsemenný což jsou chuťově i... celý příspěvek >
Sázení vinné révy, 29.10.2009
Neházel bych rané odrůdy do jednoho pytle, co se týká přitažlivosti pro hmyz. Letos na odrůdě Irinka jsem vosu neviděl a to dozrála na začátku srpna. Poslední bobuli jsem jedl včera. A podobných odrůd je samozřejmě víc.
Matilde - podnož P779, 12.10.2009
Podle původu Italia x Cardinal bych soudil na velmi kvalitní stolní odrůdu, bohužel pravděpodobně ne do chladnějších oblastí.
Neroste a neroste, 25.9.2009
Běžně kopu "okop pro klečícího střelce", tj jámu  0,6 m širokou a cca 90 cm hlubokou po celé délce budoucího vinohrádku. Určitě se to vyplatí.
Augustin (V 25 - 20), 24.9.2009
Bohužel místo této odrůdy jsem "díky" neserioznímu prodejci dva roky pěstoval Topaz. Skutečný Augustin ale pod jiným názvem rostl opodál, bohužel u mne bude plodit příští rok. Viděl jsem ho ale plodit letos u známého, od kterého jsem řízek pravého... celý příspěvek >
Odrůdy révy, 10.9.2009
Ovhčení listu musí pro napadení plísně (perenospory) trvat spíše několik hodin v závislosti na teplotě. Proto se nemusíte hnojení na list bát.  Kromě hnojení na list přihnojuji kapkovou závlahou, v závlahové vodě mám rozpuštěný Kristalon. Tak se... celý příspěvek >
Odrůdy révy, 1.9.2009
Nero by ve skleníku mělo jít bez problémů, netrpí padlím ani plísní. Jen velikost bobulí je u něj max 3-4 g, což je na skleník relativně málo. U mne byl ve skleníku Sfinx, bobule byly podstatně větší, jen nemá tak sladkou chuť jako Nero, ale byl... celý příspěvek >
Choroba? Plíseň? Škůdce?, 12.8.2009
Falcon není na okurky ani papriky registrován, takže lepší bude přikrýt je při postřiku fólií, aby na ně postřik nedopadl. Příští rok je zapotřebí ošetřit možná i několikrát proti padlí (asi se jedná o citlivou odrůdu), většinou se začíná po odkvětu... celý příspěvek >
Prosím, je to choroba nebo škůdce, 30.7.2009
Neodstraňovat, pokud nejsou úplně suché od plísně. Asimilační plocha by mohla chybět.
Padlí, 21.7.2009
Určitě Falcon, Zato je jen na prevenci!
Nestejné bobule révy, 21.7.2009
Na vině je špatné opylení, což může být způsobeno letos nepříznivými podmínkami v období kvetení.
Vinná réva, 21.6.2009
Nevím co to máte za Dornfelder, ale Dornfelder je moštová odrůda. Samozřejmě že se dá jíst, ale za stolní bych ho nevydával.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika