Příspěvky uživatele - 178.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Gravitační nebo tlaková filtrace, 27.2.2010
Chci se poradit, jsem ted na vážkách jakou filraci? stavím jez.100m3 a řeším zda udělalat gravitační filtraci v šachtě(stavební práce, sladění filtru)nebo udělat pouze suchou šachtu s čerpadlem, filtr dát mimo jezírko na terén a vodu tam hnát... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 27.2.2010
jak vám to bude fungovat? řeším jestli udělat gravitační čističku, nebo jít raději cestou šachtou s čerpadlem a filtr dát mimo a čerpat doněj vodu a samospádem odtíkat zpět do jezírka?.. co je jednodužší?..a mín komplikované?
Lidová rada na plíseň okurkovou, 25.2.2010
Výběr fungicidů je dost omezený, dá se použít Aliette 80 WP v kombinaci s mancozebem (Dithane), Previcur 607 SL, Curzate K. Bohužel v případě silného infekčního tlaku je nutné stříkat nejméně každý týden, jinak je zle.
Stolní odrůdy, 9.2.2010
Odrůda Nero patří mezi interspecifickými odrůdami k nejodolnějším, za pět let, co ji mám, jsem na ní neviděl ani padlí ani plíseň révovou. Miro Lobo má pravdu, že její bobule vydrží velmi dlouho na keřích a přitom jen zvyšují svou cukernatost. U mne... celý příspěvek >
Zkušenosti s filtrací, 7.2.2010
pro M.Hrkal děkuji za námět.. chc i se zeptat, jestli nemíte nějaké rozměry grav filtru vel.cca 5/1/1m, jde mi o to jak dimenzovat průchody v komorách, vstupy výstupy, vstup by měl být pr.160 mm od vortexu, výstup asi dva 50mm? ale jak umístit... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 7.2.2010
Já uvažuji vyrobit velký vortex pro jez.100m3 tak o objemu 800 lt kuželovou nádobu o pr.1100mm, s vstupem a výstupem 160 mm, a uvnitř vzpomínanou nádobu plovací s mikrosítem 0.5mm, ktera se bude otáčet proudem vody, vstup bude skimer a gula... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 3.2.2010
Solaris mám teprve dva roky, loni na něm byla první úroda. Termíny rašení a kvetení byly opravdu velmi rané, ale to bylo asi jediné, co bych této odrůdě vytkl. Cukernatost dosáhla v půlce září 26-28%. Ze zkušeností jiných vinařů, kteří si tuto odrůd... celý příspěvek >
Cabernet Cortis, 30.1.2010
Solaris a Cabernet cortis jsem loni úspěšně vyzkoušel, i když na víno to ještě nebylo. Ale odolnost k chorobám je u obou na vysoké úrovni,  cukernatost v polovině září Solaris 26-28%, Cabernet cortis 24-26%.
Vinna reva phoenix, 30.1.2010
Pokud kvetl Krystal zároveň s Isabelou, je opylení a tím s křížení reálné. Ale nelze vyloučit i částečné opylení vlastním pylem. Co se týká kontrolovaného křížení, je bezpodmínečně nutná kastrace květů (provádí se pokud jsou květy ještě neotevřené),... celý příspěvek >
Zajíci - škodná, 30.1.2010
Na podzim jsme zasadili plot s habru,,stromky velikosti cca 1 m, před týdnem jsme se byli podívat a zajísi to z 50% okousali, tak jsme koupili přípravek a ted to natřeli, ale většina metrových habrů má výšku tak cca 30 cm, mladé větvičky sežrali, je... celý příspěvek >
Odroda jupiter, 28.1.2010
Odrůdy s názvem Jupiter jsou dvě a aby se to nepletlo, jsou obě bezsemenné, i když shodou okolností obě mají nízkou kategorii bezsemennosti. Slovenská odrůda Jupiter (pro shodnost názvu byla nedávno přejmenována na Rheu) je odrůda druhu V. vinifera,... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 25.1.2010
já bych nechtěl nasávat z drenáže spíš opačne tlačit tam vodu z filtru.., pro s vodopádem 16.tis?
Vinna reva phoenix, 25.1.2010
Nevím, jestli jsem fundovaný, ale jen tak na zkoušku jsem zkoušel Krystal opylit Perletou. Výsledek nic moc, citlivé k chorobám a i pozdní typy se vyskytovaly. Už jsem se s nimi rozloučil.
Doma dělané filtrace, 24.1.2010
Jak to máte realizované?,vodu odčerpáváte z dnenážních trubek, nebo ju tam čerpadlem vháníte? a jakou máte velikost jezírka?
Doma dělané filtrace, 24.1.2010
už Vám někdo poradil s tím komorovým filter?řeším to samé..,a také bych potřeboval radu.. 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika