Příspěvky uživatele - 178.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prodej sazenic - Krausovi Mělník, 31.3.2010
Pupeny vyrostou snadno i přes parafín, pokud je sazenice v pořádku.
Jak ošetřovat vinnou révu?, 31.3.2010
Révu teď v žádném připadě nestříhejte, to co máte na konci větviček je pravděpodobně slzení révy, tedy nic škodlivého, ale zcela běžný jev na jarní révě.  Z každého keře letos nechte růst dvě nejsilnější očka, ostatní výhonky nebo rašící... celý příspěvek >
Prim na pergole, 29.3.2010
Vostorg je ranější než Prim, má podstatně větší bobule a na rozdíl od Primu nemá muškátovou chuť, spíš harmonickou. Jen je problém, že u nás někteří prodejci místo Vostorgu prodávají Prim.
Leknín, 25.3.2010
Tohle se mi stává na zimu, když v jezírku nechám plavat odtržené listy leknínu. Listy se přirozeně,,rozpadalí" a ta síťka tam chvíli zůstává protože ty žilky jsou o něco dužnatějsí nez zbytek,,těla" listu.
Lekníny, 25.3.2010
Ja zase lekníny přesazuji do obyčejné přepravky na jablka. Substrát netvoří nic jiného než rozdrcené a navlhčené,,vepřáky". Lekníny na zimu nechávám v jezírku (v 70cm).
Aročnyj, 22.3.2010
Aročnyj u mne loni plodil poprvé. Sazenice byla vysázená v roce 2008 a byla velmi slabá a přes zimu zmrzla až k zemi. Proto jsem nechal jen dva malé hrozny na ukázku. Ale v loňském roce mne naopak překvapila velmi bujným růstem a navíc byla zcela... celý příspěvek >
Réva k pergole, 21.3.2010
Bohužel u nás se toho najít moc nedá, to máte pravdu. Snad i to se časem změní, ale letos to nebude. Moje zdroje jsou velmi omezené a zájem veliký. Možná pan Jonáš v Kolíně by něco měl nebo pan Jedlička v Kladrubech, ale letos to vůbec netuším.
Réva k pergole, 21.3.2010
Diamant jsem viděl na dvou místech. V Lednici byl pěkný, koncem srpna už byl skoro zralý. U známého na Hané ale za poslední roky nedozrává. Má sice krásné hrozny, ale stále i koncem září kyselé. Podle mého názoru patří jen do teplých poloh.
Réva k pergole, 21.3.2010
PRIM je slušná odrůda, jen velikost bobulí (4 g) není na stolní odrůdu nic moc,  navíc semena jsou velká. Nevím co Host xxx.3.53. myslel předpotopními hybridy, pravděpodobně některé křížence V. labrusca jako Isabela nebo Lydia. Ale... celý příspěvek >
Réva k pergole, 21.3.2010
Když vezmu Váš výběr, moc veselo mi z něho není. Odrůdu Augusteller neznám a ani odrůdu tohoto jména nenajdete v mezinárodní databázi odrůd révy, podle jednoho německého zdroje se snad jedná o odrůdu Prim nebo o podobnou odrůdu. Odrůdy Chrupka... celý příspěvek >
Poraďte mi s odrůdami, 12.3.2010
Na 7 m plotu klidně 7 keřů, také sázím keře metr od sebe. Můj názor na Váš Výběr Vostorg výborná velmi raná odrůda, středně odolná k padlí, velké bobule, někdy trpí hráškovatěním, -25°C Prim dobrá raná odrůda, muškátová chuť, odolnost k mrazu... celý příspěvek >
Réva do skleníku v nadm. výšce 550 m, 10.3.2010
Helios rozhodně nezkoušejte, neznám odrůdu citlivější na padlí révové.
Vzdálenost při výsadbě bujně rostoucích odrůd, 9.3.2010
Asi bych to nepřeháněl a neplýtval s místem, musí stačit dva, maximálně 2,5 m i u Talismanu.
Odrůda vinné révy Flame seedless, 2.3.2010
Wimpi má pravdu, Flame seedless je červená odrůda, ne bílá.  Nějaké údaje jsou o ní v Atlasu bezsemenných odrůd révy,  ale moc se tato odrůda v Česku nevyskytuje. Není odolná k mrazu ani k houbovým chorobám,  je to čistá V. vinifera,... celý příspěvek >
Jak se vyrábí osivo F1?, 2.3.2010
Výroba hybridbních odrůd označovaných F1 je skutečně složitá záležitost a u různých druhů se používají odlišné mechanismy. V principu jde o to v první řadě vyrobit linie,  které jsou homozygotní (oba geny v páru jsou stejné). Dalším problémem je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika