Příspěvky uživatele - 178.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Volba odrůdy vína, 16.6.2009
Hibernal nemám, takže bez komentáře,. Merzling je bezproblémová odrůda se slušnou kvalitou vína. Na Hané dozrává v půlce září. Solaris je jeho "dítě", Cabernet Cortis  "vnuk". POdle letošních zkušeností se zdá, že Solaris... celý příspěvek >
Řízky z vinné révy, 8.6.2009
Pokud bych zakládal vinohrad ve vinařské oblasti, stoprocentně bych použil roubované sazenice.  Pokud se jedná o oblast, kde se réva ve velkém nepěstuje, nevidím problém s pravokořenými sazenicemi. K hostovi xxx.xxx.31.231- nerozumím tomu, jak... celý příspěvek >
Řízky z vinné révy, 5.6.2009
Problém se zakořeňováním ve vodě vidím jenom ve větší pracnosti při výměnách vody, přežití po zasázení nebývá nijak problematické (dělám touto metodou 150 sazenic ročně). Oproti klasické metodě je velkou výhodou, že druhý rok po zakořenění se dají v... celý příspěvek >
Víte něco o odrůdě Polar, 30.5.2009
Polar není Pola, ale je to asi maďarská odrůda, ale pro mne neznámého původu.  Je velmi raná, bobule jsou zelené. Měla by vydržet mráz do -25°C.  Sám ji nemám,, ale u pár známých se vyskytuje. Považuji ji za vhodnou do horších podmínek,... celý příspěvek >
Pestovani na dva vyhony, 24.5.2009
Pokud chcete pěstovat na jeden kmínek, slabší výhon teď zaštípněte.  Ale nechápu, proč ho chcete na jaře dole uštípnout, měl by sloužit jako zásobní, kdyby se s kmínkem něco stalo (např. zmrzl). Měl by další rok dál zaštipovat, aby moc... celý příspěvek >
Odroda nero a moravsky muskat, 24.5.2009
Nero mám na středním vedení bez problémů, známý má podobně i Moravský muškát. Nero patří k odolným odrůdám, sám jsem na něm padlí ani perenosporu neměl ani v jednom roce, ale používám většinou dva postřiky proti padlí, podle infekčního tlaku těchto... celý příspěvek >
Pestovani na dva vyhony, 23.5.2009
Nevím o nějaké výhodě pěstování na dva kmínky, je to v podstatě jedno, pěstovat na jeden kmínek se dvěma tažněma nebo na dvou kmíncích po jednom.   Zaleží také na sponu. Pokud jsou keře blízko u sebe, je lepší jen jeden kmínek a jeden tažeň nebo... celý příspěvek >
Pestovani na dva vyhony, 23.5.2009
Pokud chcete pěstovat na jeden kmínek,  zásobní výhon zakraťte, jakmile dosáhne délky 15-20 cm. Dál na něm musíte vylamovat zálistky atd.  Na budoucím kmínku je nutné také vylamovat zálistky a nechta růst třeba i do dvou metrů, nejpozději... celý příspěvek >
Réva v druhém roce, 21.5.2009
Určitě bych nadbytečné výhony uštípl.  Pokud jsou malé, je nejlepší je vylomit.
Puchýřky na listech révy, 15.5.2009
Nestačilo, Mospilan na roztoče neúčinkuje, respektive jsem nikde nezjistil, že by účinkoval.
Vinná réva - odroda Attica, 4.5.2009
Podle International Vitis Database je odrůda Attika Seedless řeckou odrůdou druhu Vitis vinifera, což by nasvědčovalo tomu, že se nejedná o interspecifickou odrůdu (tzv. rezistentní).
Puchýřky na listech révy, 3.5.2009
Ano, je to vlnovník révový.
Jak spravne zastrihnout sazenici, 27.4.2009
Souhlasím s Alenou až na poslední větu, které nerozumím. První rok je nejlepší vypěstovat jeden až dva výhony (pruty) do výšky dvou tří metrů. Aby lépe vyzrávaly, je dobré je koncem srpna zaštípnout.  Sazenice se může spíš vysílit tím, že na ní... celý příspěvek >
Odrůdy?, 27.4.2009
Obě odrůdy jsou asi původem z Nizozemí. Boskoops Glorii si chválí jeden můj známý, dostal jsem také Vroege, ale také jsem ho daroval, všechno mít nemůžu. Nedokonalý překlad popisů z jednoho nizozemského webu Van der Laan 'je stará odrůda se žluto-... celý příspěvek >
Poradte prosim, 26.4.2009
Nemám pocit, že roubované sazenice mají bujnější růst než pravokořenné. Vždy záleží spíše na odrůdě. Jsou velmi bujně rostoucí odrůdy (jako Talisman nebp AT-6-3-sk), ale také slabě rostoucí odrůdy (Viktoria). Podobně je tomu i u podnoží.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika