Příspěvky uživatele - 94.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou jabloň do zahrádky, 26.10.2008
Měl jsem se Šampionem velmi podobné zkušenosti jako Rony. Zejména, co se týče většího procenta drobných plodů při vynechání detailního řezu.   Podobně jako p.204.95 si myslím, že chuť Dezertu v době své konzumní zralosti těžko hledá konkurenci.... celý příspěvek >
Skleník ze starých oken, 26.10.2008
Kastlová okna jsou, myslím, ta, kde se každé křídlo - venkovní a vnitřní - otevírá zvlášť.     Osobně bych ale z použitých oken skleník nestavěl. 1. Okna jsou obvykle stará, dřevo toho má dost za sebou, teplota a vlhkost... celý příspěvek >
dá se někde koupit jen samotná podnož, 26.10.2008
1. Podnože se asi koupit dají, ale ne všude a není to snadně, zejména pár kusů. 2. Do odrůdy se Vám z podnože nedostane nic. Podnož ovlivní odrůdu ve smyslu síly růstu, velikosti plodů, skladovatelnosti, nikoli její barvu, chuť či odolnost... celý příspěvek >
Jakou jabloň do zahrádky, 25.10.2008
Každá lokalita je jiná a různou roli může hrát cokoli, půda, spodní voda nakonec i podnož.    Šampion (mám jej od r. 1977) byl svého času velmi populární. Vysoká a spolehlivá plodnost, dobrá chuť i vzhled. Vzhledem k tomu, že jde jen o... celý příspěvek >
Jakou jabloň do zahrádky, 24.10.2008
Já mám naopak s pěstováním Rubímu na nechráněném, chladném a větrném stanovišti velmi dobré zkušenosti. 1.Čím vyšší poloha, tím později se sklízí, jsou vyxbarvenější a tím déle jablka vydrží. Z teplých chráněných poloh jde o podzimní jablko a to pak... celý příspěvek >
Zelené jablko - opravdu Boikovo?, 24.10.2008
Typická pro Boikovo byla zvláštní chuť šťávy, jakoby sifonová. Proto jsme jablkům říkali "šumivky". Jinak ale lze stěží tvrdit, že by chutnala skvěle. Ta chuť před 30 lety byla jinak vnímána. Na zahradě stále mám řadu starých odrůd na původních... celý příspěvek >
Broskvoň údržba teraz na podzim po zasadení a následná chem. ochrana, 23.10.2008
Já bych nyní brosvoň nesázel vůbec. Raději bych ji zahrabal celou šikmo položenou do záhonu a nechal koukat jen vršek korunky. Zasadil a ostříhal bych ji až v dubnu. Je tak menší pravděpodobnost že uschne.
jabloň triploid, 23.10.2008
Triploid má tři sady chromozomů místo dvou, jeho gamety (pyl) je špatně klíčivý, jeho semena (zygoty) často taky. Tyto odrůdy většinou bujně rostou, a velmi špatně opylují jiné. Ze známějších Jonagold, Mutsu, Grávštýnské, aj. V živočišné říši obvykle... celý příspěvek >
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 23.10.2008
K příspěvku paní 162 128 a zastřižení stromků v prodejně. Já si myslím, že lepší je zastřihovat na jaře. Lepší ale zastřihnout na podzim v prodejně - a správně, než nezastřiohnout vůbec. Mnohorát jsem viděl v zahrádkách zakrnělé zasazené stromky... celý příspěvek >
Jakou jabloň do zahrádky, 23.10.2008
Neměla. I když k prolomení genu rezistence Vf už u nás došlo.
Jakou jabloň do zahrádky, 23.10.2008
Nevím, jestli lze srovnávat Rubín a Rubinolu. Jistě, jakási příbuznost a podoba tam je. Rubíny lze konzumovat již nyní a ještě dlouho. Velikostí plodů, vzhledem a chutí se mu, dle mého,  žádná odrůda, ani Rubinola,  nevyrovná, zejména... celý příspěvek >
Urychlení hnití jablek, 23.10.2008
Kdysi jsem pro shnilá jablka vykopával jámu a nedával je do kompostu. Posléze jsem toho nechal. Jednak už jem nedokázal vykopat jámy tak hluboké, taky jámy smrděly stejně a když jsem se procházel po zaházených jamách, ještě pár let se půda houpala... celý příspěvek >
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 22.10.2008
1. Řez nechejte na jaro. 2. Korunku zakládejte až další rok, až terminál doroste požadované výšky. Jak jinak taky.
Gabrovská nebo Lepotica?, 21.10.2008
Srovnávat Lepotici a Gabrovskou? Každá je dost jiná.  Lepotica je skoro o měsíc ranější a má větší plody. Asi je taky plně tolerantní k šarce. Gabrovská má chuť a konzistenci skoro jako pravá švestka, tedy mnohem kvalitnější plody. Zraje... celý příspěvek >
Podnož?, 21.10.2008
Milá Bohunko,   podívejte se na cedulku pořádně, jestli to není MAHAL. V tom případě je to mahalebka. Ta skutečně roste slaběji než ptáčnice, ale jestli je vhodná pod Karešovu (asi nejbujnější ze všech třešní), to si netroufám říci.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika