Příspěvky uživatele - 94.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozestupy nových stromků, 21.10.2008
Tato zdánlivě jednoduchá otázka nelze jednoznačně zodpovědět. Je to podobné, jakobyste se zeptal: "Kopil jsem si auto Škoda Octavia, jak rychle mám jezdit po silnici?"    Orientačně: hrušně jsou na kdouli, tedy tvoří o něco menší... celý příspěvek >
Přeroubování, 21.10.2008
I když jsem o tom v praxi nikdy neslyšel, měla by jít na meruňku naštěpovat většina švestek, rynglí, slív i broskví. Ale jaká bude afinita, intenzita růstu a zdravotní stav stromu si netroufám hádat.
Kdy a jak prořezávat jabloň?, 21.10.2008
Je zajímavé, kolik příspěvků je věnováno řezu, jako zázračnému kroku k získání krásného ovoce.    Strom, jako každý živý organizmus,  vytváří pro zachování druhu zárodky potomstva - semena a pro jejch vyklíčení oplodí. O to jde lidem... celý příspěvek >
Carpatin, 21.10.2008
Žebřík se k vyššímu kmeni staví, pravda, lépe. Je otázkou, jestli se z něj taky lépe češou plody. Zejména ty na koncích větví, mírně svěšených, které se u nízkokmene snadno oberou ze země nebo z dvojáku.
Měření alkoholu ve vykvašeném kvasu, 20.10.2008
Na vypálení 12 liholitrů ze 100 l jablečného kvasu nevidím nic kabrňáckého. Polovina alkoholu vznikla zkvašením přidaného řepného cukru.
Rozestupy nových ovocných stromků, 20.10.2008
Hrušeň taky nebude Bohemia, nýbrž Bohemica.
Slivovice vs. calvados, 20.10.2008
Kvaste, palte a pijte každy, co chcete. Já zůstanu u naivní představy, že slivovice by měla být ze švestek, hruškovice z hrušek, koňak z vína a whiskey z obilí.     Proč nepálit rovnou vodu s cukrem  (a vápnem), když je to tak... celý příspěvek >
Existuje menší ořešák?, 20.10.2008
V průběhu těch 5 - 7 let bude ořech menší nepochybně. Pokud se ovšem každý rok ujme. Až mu přestanete ořezávat kořeny, bude se snažit dohnat, co v růstu zameškal. Nebo si to tak aspoň myslím.
Náhrada za Idared, 20.10.2008
Vedle Karmíny se mi osvědčil i Jonalord.
Pomoc s určením odrůdy, 20.10.2008
Boskoopské má vyšší plody. Toto je typická reneta. Navíc, většinou se Boskoopské pěstovalo v červené variantě.
Další diskuze:  6  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika