Příspěvky uživatele - Josef.

Co je to za rostlinu?, 4.5.2019
Jsem toho názoru, že na to konvalinka zase kápla. Samostatný list držený v ruce je kakost. Sliné kořeny nejspíše zmíněný proskurník lékařský. Josef.
Plevel v trávníku, 2.5.2019
Do fialova, nebo spíše do modra, by s podobnými listy mohla být chrpa horská - Centaurea montana, ale nesetkal jsem se ještě s tím, že by se někde tak intenzívně rozšiřovala. Jinak nevím, počkal bych na vyfocení květů (až bude jejich... celý příspěvek >
Identifikace divné hmoty, 2.5.2019
Pozor, drobná chyba v předchozím příspěvku: jalovec obecný NENÍ hostitelem rzi hrušňové! Byla by škoda sloupovité jalovce obecné (nebo jeho plazivé odrůdy) kvůli tomuto omylu likvidovat. Josef.
Co je to za prunus?, 2.5.2019
Vzhledem k tomu, že jsme nedospěli k přesné identifikaci ji můžete nazývaz jak chcete; jen prosím, vypusťte písmeno W z názvu Kanzan. Josef.
Plevel v trávníku, 30.4.2019
Domnívám se, že nekvete fialově, ale oranžově a že je to jestřábník oranžový. Vzhledem k tomu, že je to dvouděožná rostlina ("širokolistý plevel"), použil bych některý ze selektivních herbicidů do trávníku - bofix, banvel, dicotex, garlon... celý příspěvek >
Co je to za prunus?, 25.4.2019
Nemůže to být Prunus triloba, má jiné listy i trochu jiné květy a jiné květní stopky. Opravdu je to nějaká sakura - třešeň pilovitá - Prunus serrulata; podle mého názoru je to Kiku-shidare-sakura, tedy (částečně) převislý kultivar roubovaný v... celý příspěvek >
Jaké rostliny vidíte na obrázku?, 11.4.2019
Já tam vidím dlužichu (červenolistou) a mitrovničku (světle zelená) + traviny - možná kostřavy, možná úzkolisté ostřice. Josef.
Borovice - určení, 3.4.2019
Nějaká kompaktnější odrůda borovice lesní, nejspíše Watereri. Je vyčouhlá a řídká nedostatkem světla, jak roste u budovy a v zápoji. (Může to být i jiná odrůda, ale watererka je nejpěstovanější). Josef.
Co je to za semeno? (z Filipín), 2.4.2019
Voní? Josef.
Nektarinka - výsadba na podzim, 31.3.2019
Na fotce stav stromku není dostatečně dobře vidět. Nevylučuji, že ještě obrazit může. Ale: v každém případě není dostatečně ostříhaná. Pěstuje se jako stromek s kotlovitou korunkou se třemi (či čtyřmi) kosterními větvemi. Takže ji určitě podle... celý příspěvek >
Tis prostredný - Taxus x media 'Hicksii', 31.3.2019
Těch 4-5 m po mnoha letech bez problémů naroste. Ale: tis velmi dobře snáší stříhání, řez a tvarování, takže je možné ho udržet i v oněch 1,5-2 metrech výšky. Josef.
Prosím o identifikaci, 28.1.2019
Třetí vidím jako nějaký "Cereus monstrosus". Josef.
Malý hnědý motýlek, 20.1.2019
Díky za reakci. I černoproužky jsem již kdysi (a teď zase) prohledal a nebylo to to, co jsem v květnu viděl... Takže můžu (můžeme) pátrat dále... Josef.
Malý hnědý motýlek, 19.1.2019
Ivane, děkuju za tip. Když jsem poprvé rozklikl Váš příspěvek, neobjevily se tam žádné fotky (špatné připojení?), tak jsem to nechal být. Až po Vašem dnešním upozornění jsem se k příspěvku vrátil a fotky jsem si prohlédl. Zatím je to asi... celý příspěvek >
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 18.1.2019
Děkuji. Vážím si vašeho odborného vyjádření. Josef.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika