Příspěvky uživatele - Josef.

Co je to za rostlinu, prosím?, 19.9.2018
JIsté katalpové náznaky tam opravdu jsou, ale celkový dojem mi připadá trochu jiný. Nevím. Josef. Zadavateli/zadavatelko, upřesněte, prosím, kde se "to" vyskyteje, je to rostlina pěstovaná nebo nálet ze semínka, letošní semenáček nebo už... celý příspěvek >
Jak hluboko muze byt travni semeno, 17.9.2018
Mně se to zdá hluboko. A navíc to utemování deskou! Volil bych nový výsev a přehrabání hráběmi. Řekl bych, že je ideální doba pro založení trávníku a nejspíše ani nebude třeba zalévat. Tak směle do toho. Josef. A ještě poznámka:... celý příspěvek >
Nepozná to někdo?, 17.9.2018
No, když to tvrdíte, já Vám to neberu... Pokud jste zadavatel původního dotazu s fotkou, můžete stromek nafotit v aktuálním stavu (nejlépe i s detaily - rub jehlic, pupeny, kůra...)? Předem děkuji. Josef.
Je to moravský sladkoplodý jeřáb?, 16.9.2018
Tmavočervené plody mají jiné odrůdy jeřábu ptačího: např. Titan, Burka, Likernaja... S žádným však nemám osobní zkušenosti. Josef.
Jehličnany u vstupu do botanické v Liberci, 2.9.2018
Myslím, že je to některý jedlovec - Tsuga. Domnívám se, že to není ten nejpěstovanější - jedlovec kanodský - ATsuga canadensis. Spíše Tsuga heterophylla nebo Tsuga diversifolia. Josef.
Kněžice, 2.9.2018
Narychlo jsem kněžice "prolétl" a myslím, že obě jsou kněžice zeleninové - Nezara viridula. Na druhé fotce ovšem není dospělá, ale nějaké vývojové stadium - nymfa. (Díval jsem se hlavně na biolib.cz) Josef. Na jádro otázky však odpovědět... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu, plevel?, 23.8.2018
Vidím to stejně jako Pavel: osika. Kořenové výmladky: podívejte se, jestli tam někde v okolí není nějaký větší strom... Josef.
Ako zachranit orech otraveny herbicidom?, 20.8.2018
Díry v dubech v lednickém parku jsou od larev tesaříků (tesařík obrovský). Průřez děr není okrouhlý, ale oválný; to by nikdo žádným vrtákem opravdu neudělal. Díry od drvopleně neznám; k němu se vyjadřovat nemohu. Jsou-li díry rovné a kulaté,... celý příspěvek >
Co je to za broučka?, 19.8.2018
Domnívám se, že je to pisivka. Josef.
Co to mám za rostlinu?, 16.8.2018
Já se domnívám, že je to nějaká šalvěj - Salvia. Je jich hrozně moc druhů, takže přesněji posloužit nemohu. Josef.
Čo je to za strom?, 13.8.2018
Zrovna nedávno jsem narazil ještě na jedno pojmenování: pomerančovka jablkovitá. Josef.
Světlušky 2018, 13.8.2018
Děkuji za reakci. Bioluminiscence - světélkování v přírodě - je velmi zajímavá, "tajemná", doslova "magická" záležitost. Alespoň mně se moc líbí. U nás jsem zažil (zatím) jen obligátní světlušky a světélkující dřevo. S dalšími formami jsem se... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci rostliny z pole, 22.7.2018
Rádo se stalo. Josef.
Prosím o identifikaci rostliny z pole, 22.7.2018
Napovím. Cituji: "Pôvodný v teplých oblastiach Ázie, presný pôvod ťažko určiť. Sekundárne v Európe, na Azorských ostrovoch, v Severnej Amerike, Afrike, Austrálii, Novom Zélande. V SR a ČR teplé oblasti." Josef.
Co je to za rostlinu?, 17.7.2018
Je to sice v rubrice "trvalky", ale kolik už tady bylo chybně zařazených vláken! Josef.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika