Příspěvky uživatele - Josef.

Světlušky 2019, 16.6.2019
Tak dneska, konečně i u nás na jižním Plzeňsku, jsem první dvě světlušky viděl. Světluščí sezóna je (i tady) zahájena :-) Josef. Zdeňku, je milé, že jste se zase přihlásil. Díky a sledujte dál.
Světlušky 2019, 16.6.2019
Konvalinko, díky za optání (a díky za založení vlákna). Jsem zde stále přítomen a taky intenzívně koukám a koukám... Už zhruba od prvního června to sleduju dostatečně intenzívně (skoro denně), ale pořád ani světýlko :-(((Ani dnes. Snad... celý příspěvek >
Sršeň?, 5.6.2019
Já bych to tam třeba zkusil postříkat repelentem proti hmyzu a domnívám se, že jim nebude vonět a přesunou se někam jinam. Josef.
Spáleniny na kůře stromu - analýza, 26.5.2019
Anebo mne napadá, že by se mohlo jednat o nějakou hlenku. (Je jich moc, jsou různé, hodně zajímavé a taky mají líbezné české názvy). Josef.
Co je to za brouka na španělské jedli?, 25.5.2019
Ano, tenhle druh (přesný název neznám) je pořádný macek! Taky jsem byl překvapen, když jsem je na jedné velké jedli (či douglasce) kdysi viděl. A byly jich mraky! Josef.
Co je to za brouka na španělské jedli?, 25.5.2019
Jsou to mšice. Samozřejmě je bude lepší vyhubit, aby Vaši jedli nevysávaly. Pomoci by měl postřik proti mšicím, tedy nějaký insekticid proti savým škůdcům. Josef.
Identifikace hub, 22.5.2019
Podle mého názoru je první houba ucháč obecný (nebo jiný druh ucháče nebo něco příbuzného z čeledi chřapáčovitých); druhé houby dost vypadají jako hlíva a třetí (hnědé) nevím. Josef.
Nádherné květu stromu, 12.5.2019
Drobná chybička: Eskimo nepatří pod kalinu obecnou (Viburnum opulus), ale je to kalina Carlesiova (Viburnum carlesii). Josef.
Nádherné květu stromu, 12.5.2019
K názvu kalina obecná je třeba dodat ještě odrůda Sterile nebo Roseum, lidově "sněhová koule". Uvedené odrůdy mají toto kulovité květenství tvořené pouze sterilními, tedy neplodnými květy. Kalina obecná - její původní forma (čistý druh) má ploché... celý příspěvek >
Poznáte túto husenicu?, 12.5.2019
Co třeba vztyčnořitka? Lipová? Či jiná? (Napověděla vlákna - "pavučina" na druhém snímku). Josef.
Poznej ptáka, 12.5.2019
Dajaká zvrhlosť! Josef.
Neznámá kapradina, 9.5.2019
A ještě pro úplnost doplním: Schizaea dichotoma? Josef.
Neznámá kapradina, 9.5.2019
Paní Konvalinko, Emyce reagovala na můj příspěvek s mnoha rody a druhy kapradin, které se hledané alespoň trochu podobají. Já jsem je vypsal s tím, že ani já přesnou shodu nevidím, ale že mohou být ještě jiné druhy či odrůdy, které jsem já nenašel.... celý příspěvek >
Neznámá kapradina, 9.5.2019
A ještě přijíždějí další a další alegorické vozy,,, aj, čo to táram... chtěl jsem sdělit ještě další a další alepsoň trochu podobné kapradiny, na které jsem při hledání... celý příspěvek >
Neznámá kapradina, 8.5.2019
Ivan, I am here furtum furt, od začátku. Ale když nevím, tak nevím (a mlčím). Prohledal jsem už kdeco. Některá Pteris o níž se zmínila Lída, se sice dosti podobá neznámému kapradí, ale není to ono; Pteris má list lichozpeřený, u neznámé se mi jeví... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika