Příspěvky uživatele - Josef.

Netřesk - co je to za škůdce?, 8.8.2019
Na netřesku to vypadá opravdu jako pozůstatky molic. Na té druhé rostlině jsou to mšice. Mimochodem (pro P.): šrucha zelná vypadá trochu jinak, ta to nejspíše není. Spíše to vypadá na nějakou poléhavou drobnolistou tlustici (Crassula sp.), navíc... celý příspěvek >
Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace, 7.8.2019
Ano, Kuky, zdá se, že jste narazil celkem na zajímavost. Netušil jsem, co to je (ale nezabýval jsem se tím několik hodin, jak mi to někdy nedá v jiných případech). Díky za rozšíření obzorů :-) Josef.
Ještě neznámé, 3.8.2019
Tentokrát prakticky beze zbytku souhlasím s V. s drobnými dodatky: 1. Ke jménům Lonicera pileata nebo Lonicera nitida bych ještě doplnil slovo variegata - česky tedy panašovaný; konkrétní odrůdy se ale mohou jmenovat např. White (nebo Silver)... celý příspěvek >
Co je to za plevel, 3.8.2019
A já přidám třetí tip, protože si myslím, že první dva nejsou správné. Podle mého názoru to je nějaké obilí, nejspíš pšenice či jemen. Josef.
Pomoc s určením rostlin, 1.8.2019
Trocha? Většinou? :-) :-) :-) Josef.
Pomoc s určením rostlin, 1.8.2019
Měl jsem stejné dilema - v obou případech - jako Vy, V. Ale přiklonil jsem se k tomu, co jsem pak napsal. Josef.
Pomoc s určením rostlin, 31.7.2019
MIlé dámy, tak jste si mne vymručely ;-) Já to vidím takhle: 1. starček přímořský 2. třapatka dřípená (dřípatá?) 3. kontryhel 4. svída krvavá 5. zákula japonská 6. zlatobýl kanadský/největší Ale samozřejmě se můžu... celý příspěvek >
Název rostliny, 20.7.2019
Nebo Malope trifida? Josef.
Neznama velka husenica, 12.7.2019
Podle mého názoru - martináč hrušňový. Josef.
Divne vcely, 5.7.2019
Myslím, že to nejsou včely (patří do řádu blanokřídlí), ale dvoukřídlý hmyz, konkrétněji třeba nějaký roupec, třeba roupec žlutý. Viz třeba: Laphria flava - roupec žlutý Josef.
Světlušky 2019, 30.6.2019
Tak jsem zase jednou vystrčil nos a oko ve vhodný čas do přírody, světlušky létají podle plánu (první 22,03), ale viděl jsem jich podstatně méně, než v dobách jejich největší slávy. jestli za to může extrémní sucho a tropická vedra, těžko říci.... celý příspěvek >
Určení stromu, 30.6.2019
Arbol Pata De Vaca? Josef.
Nezname farebne chrobaky na jahodach, 22.6.2019
Medospělá ploštice - bzdocha (pokud se nemýlím). Josef.
Světlušky 2019, 20.6.2019
A dnes už zase lítají a zase víc. Už to opravdu začíná naplno. Dnes do toho jemně prší a na procházku mezi ně nejdu, koukl jsem jen ze zápraží. Josef.
Světlušky 2019, 20.6.2019
Jen velmi kraťoučce: včera (tedy ve skutečnosti už předevčírem) jsme na ještě jižnějším Plzeňsku zahlédl 2-3 světlušky (ve 22,17). A dnes (resp. již včera) okolo půl jedenácté hodiny také dvě či tři světlušky, tentokrát v hustém porostu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika