Příspěvky uživatele - Majus

Nesytka rybízová, 17.9.2014
Tak jsem se rozhodla, že stromek půjde pryč celý, tedy bohužel ne jeden, objevila jsem to i na jednom angreštu, ten už je taky na odpis a teď jsem to objevila na dalším, ještě jsem ho neostříhala, ale zřejmě bude taky napadený, protože letos měl také... celý příspěvek >
Nesytka rybízová, 4.8.2014
Dobrý den,  mám mladý stromek černého rybízu (dvouletý), zjistila jsem, že jsou černé středy větviček. V knize jsem vyhledala, že je nejspíš vyžrala Nesytka rybízová, tak jsem podle rady šla napadené větvičky ustřihnout, ale přiblížila jsem... celý příspěvek >
Měsíční jahody nekvetou, 2.5.2014
Nikdo neví co s tím? Ani paní Lída?  Jediné co mě napadá je přesadit je jinam, ale pokud by se to dal vyřešit jinak, tak bych byla radši, jsou tam prvním rokem.
Maliník - nedaří se pěstování, 2.5.2014
Děkuji všem za reakce, koncem března jsme byli na dovolené a byli jsme ubytováni u pána, který měl spoustu různých malin, malinoostružin a podaroval nás odkopky. Některé jsem dala do toho svého rygolu u drátěnky, chytly se, ale zatím raší jen z toho... celý příspěvek >
Květy jahod - černé středy, 28.4.2014
Děkuji, zmrzlá poupata zní jako dobré vysvětlení, to přikrývání jsem podcenila, protože ještě nekvetly, nedošlo mi, že může dojít k poškození poupat ještě před rozvinutím květů. Středy jsem pozorně zkoumala (po čtení této diskuze již včera) a... celý příspěvek >
Měsíční jahody nekvetou, 28.4.2014
Dobrý den, mám měsíční jahody Rujana, loni jsem je od jara pěstovala ze semínek, sazeničky, které pěkně rostly jsem na podzim zasadila některé do nově vzniklého bylinkového kopečku (do směsi zeminy a kompostu) a některé zůstaly v truhlíku, ten jsem... celý příspěvek >
Květy jahod - černé středy, 28.4.2014
Dobrý den, černají mi středy jahod, také jsem si myslela, že to je mrazem, protože mám takovou zkušenost z minula, jenže každý den zčernalé květy otrhám a další den tam jsou nové i když vůbec nemrzne... I noční teploty jsou u nás nad 10st.C.... celý příspěvek >
Antraknoza rybízu a angreštu?, 24.3.2014
Dobrý den, diskuze je už 2 roky stará, loni jsem antraknózu, ani jinou chorobu už na stromkách neměla. Zalévám z řádu a stromky mám na jižní osluněné straně domu, prořezané je mám pěkně, těžko říct z čeho to předloni bylo, ale je fakt, že jsem to... celý příspěvek >
Maliník - nedaří se pěstování, 24.3.2014
Dobrý den, máme na zahradě jílovitou půdu, proto jsme vykopali rygol, který jsme vysypali mixem vrchní ornice s pískem, hrabankou a zasadila jsem ostružiny a maliny. Chytnul se mi krásně beztrnný ostružiník, ale maliny nejdou, vždy je zasadím a... celý příspěvek >
Přesazení kanadské borůvky, 22.2.2014
Moc děkuji za reakci, doufala jsem, že to tak bude. Ještě jsem si všimla, že stromkové rybízy a angrešty jsou na tom podobně, tam by to také nemělo vadit, že? Roub je až pod korunkou.
Přesazení kanadské borůvky, 22.2.2014
Dobrý den,  mám zasazenou kanadskou borůvku, dobře roste, udělali jsme jámu 1x1m a půl na hloubku, vysypali rašelinou s hrabankou a něco původní zeminy, akorát se mi to za 3 roky pěkně sesedlo a i když jsme přisypávali kůru, tak stejně jsou... celý příspěvek >
Jak ostříhat meruňku a broskvoň?, 18.4.2013 Obsahuje fotku
Děkuji Ronymu za SZ a připojuji dnešní fotky broskvoně a meruňky. Zkoušeli jsme to vyfotit s prostěradlem v pozadí, ale jednak bylo malé prostěradlo a druhak malé rozpětí paží, takže opět nepříliš přehledné fotky... Snažím se o kotlovitou korunu.... celý příspěvek >
Mrazy v březnu 2013, 18.3.2013
Dobrý den, mám mladé ovocné stromky (3. rok), tak přemýšlím, jestli je na další vlnu ochlazení nepřikrýt netkanou textilií. Plocha není tak velká, to by šlo, ale mám obavy, aby mi to neodnesl vítr. Také jsem četla, že je dobré postříkat stromy vodou,... celý příspěvek >
Je ještě stále čas vysévat papriky?, 11.3.2013
S tím už neporadím, sadbu jsem si dělala jednou a vzhledem k tomu, že chci pár sazeniček a ještě různých, tak jsem zjistila, že se mi to nevyplatí piplat. Loni jsem koupila na trhu 2 x 2 sazeničky (celkem asi 30 Kč), dala je po dvou do pytle a v... celý příspěvek >
Je ještě stále čas vysévat papriky?, 11.3.2013
Dobrý den, pro výsadbu pro venkovní pěstování bude akorát čas - podívejte se sem do diskuze. Myslím, že před měsícem bylo příliš brzy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika