Příspěvky uživatele - ivik11

Ivikova zimní zahrada - ukázka kytek, 19.1.2011 Obsahuje fotku
díky, přidám postupně další
Ivikova zimní zahrada - ukázka kytek, 19.1.2011 Obsahuje fotku
další
Ivikova zimní zahrada - ukázka kytek, 19.1.2011 Obsahuje fotku
a další
Ivikova zimní zahrada - ukázka kytek, 19.1.2011 Obsahuje fotku
další
Ivikova zimní zahrada - ukázka kytek, 19.1.2011 Obsahuje fotku
Ve fotografiích se pokusím ukázat, co pěstuji v zimní zahradě, kde je v zimě teplota od 13st. v době velkých mrazů po 18 když nemrzne, za slunečného počasí i 22st. Snad vás kytičky potěší a snad i inspirují.
Jaký květináč pro orchidejku?, 19.1.2011
Vandu mám připevněnou na kmenu palmy, některé kořeny se dotýkají substrátu a berou si vlhkost. Jinak já to mám jednoduché, protože v zimní zahradě je vyšší relativní vlhkost vzduchu, kytky si to prostředí vlastně vytvářejí samy. Teplota je... celý příspěvek >
Jaký květináč pro orchidejku?, 19.1.2011
Já vám moc neporadím, já kvůli nedostatku světla v bytě pěstuji jenom popsané v předešlém příspěvku, ty menší na parapetu okna.
Jaký květináč pro orchidejku?, 19.1.2011
Já se nijak moc nespecializuji vlastně na nic. Prostě se nám s manželem nějaká kytka líbí tak si ji pořídíme. Ale to platí spíš o velkých rostlinách, ty menší mám od známých, výměnou ap. Mám spoustu sukulentů (ty mám ráda), a pak široké spektrum,... celý příspěvek >
Jaký květináč pro orchidejku?, 18.1.2011 Obsahuje fotku
Dendrobia a většinu orchideí (catlea, vanda, miltonia, cambria ap.) pěstuji 3 roky, tak dlouho mám zimní zahradu. Nerada trápím kytičky a v našem v zimě dost vytápěném bytě (jsem teplomilná) by to většině moc nevyhovovalo. V pokoji mně stačí kytky,... celý příspěvek >
Jaký květináč pro orchidejku?, 18.1.2011 Obsahuje fotku
U nás se prodává přímo hnojivo označené jako listové. Já ho používám ještě v menší koncentraci než doporučují a když si nevzpomenu hnojit, nic se neděje
Neznámá běžná rostlina, 16.1.2011
Tato rostlina se jmenuje Calocephalus brownii (Leucophyta brownii) - ATLAS KVĚTIN
Jaký květináč pro orchidejku?, 16.1.2011 Obsahuje fotku
Phaly opravdu snesou vyšší koncentraci hnojiva, ale bývá to často na úkor kvetení, bujně roste. Já jsem si ověřila, že častější hnojení dost zasoluje a rostlina tak paradoxně spíš strádá, protože kořeny nejsou schopny přijímat potřebné živiny. Ze... celý příspěvek >
Jaký květináč pro orchidejku?, 16.1.2011
Kořeny přímo světlo nevyžadují, dříve se pěstovaly v tmavých květináčích. Důležitý je přístup vzduchu, což zabezpečí hrubý (pro Phaly) nebo jemnější (pro orchidky s jemnějšími kořeny) substrát. V průhledném květináči lépe zabráníte přemokření a... celý příspěvek >
Jaký květináč pro orchidejku?, 12.1.2011
Průhledný květináč je vhodný právě kvůli tomu, abyste viděla v jaké kondici jsou kořeny rostliny a také můžete posoudit potřebu zálivky. Pokud jsou stěny orosené, je zbytečné zalévat (máčet). Klidně můžete dát květináč do keramického obalu, nejlépe... celý příspěvek >
Fíkus Benjamín - žloutne a opadává, 11.1.2011
určitě je to Benjamin? Mně to spíš vypadá podle obr. na Lyrata. Typovala bych to na nějakou houbu nebo plíseň. Zkuste z listu odstranit černé až do zdravého a ošetřit třeba mletou skořicí. Je antibakteriální
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika