Příspěvky uživatele - ivik11

Pachira aquatica, 14.2.2011
Já bych doporučila přesadit do nového substrátu. Zkontrolujte stav kořenů a opatrně zalévat, nepřemokřit. Měla jsem podobný problém a pomohlo přesazení. Dnes už má moje Pachira 2,5m a daří se jí dobře. Před 2 roky to vypadalo, že o ni přijdu
Doporučte výraznou dekorativní a nenáročnou květinu do obývacího pokoje, 9.2.2011 Obsahuje fotku
Mohla bys zkusit areku, jsou krásné, mají rády hodně světla a nepohrdnou občas rosit, ale není nutné. Když si pořídíš vzrostlou rostlinu, hodně rychle houstne a vypadá skvostně. Na ukázku areka a palma
Co je to za květinu?, 7.2.2011
Tak to bohužel nevím, ale vypadá zajímavě, taky by mě to zajímalo. Kvete vám?
Co je to za rostlinku a jaká hlína jí svědčí?, 7.2.2011
Já bych vám doporučila přesadit ji do nového substrátu, přemokřený substrát může kvasit, ztrácí vzdušnost, rostliny v něm strádají, pokud neuhynou. Takže já bych přesadila, mimo to se blíží jaro, a to je doba kdy by zelenec mohl nastartovat nový... celý příspěvek >
Fíkus benjamin - zachráním ho ještě?, 7.2.2011
Mně napadá, že jste ho přehnojila a přelila. Tím stěhováním se nestačil adaptovat na nové podmínky. Možná i nedostatek světla uděllo své. Teď v zimě je ho nedostatek i u okna a fikusy mají světlo rády
Nolina - plíseň, 7.2.2011
Teď je jasné, že je to opravdu Nolina. To co mě tam mátlo, byly odříznuté výhony po rozvětvení. Vzhledem k tomu, že rostlina nemá žádné listy, doporučuji seříznout do zdravé části a zaprášit např dřevěným uhlím. Pokud máte možnost zimovat v chladnu,... celý příspěvek >
Doporučte výraznou dekorativní a nenáročnou květinu do obývacího pokoje, 6.2.2011
S tou Monsterou je to pravda, já mám naaranžovanou větev od podlahy ke stropu a Monstera se plazí po větvi. Je moc pěkné, jak všude visí vzdušné kořeny. Fikusy se mně tak nedaří, opadávají jim listy, občas se objeví puklice. Pro mě kytka dost... celý příspěvek >
Dracéna - co má za nemoc?, 5.2.2011
Rozvětvení dosáhnete seříznutím rostliny ve výšce, kde chcete rozvětvit. Vrchol zasadíte a pěstujete další rostlinu. Původní rostlina většinou vyžene 3-4 výhony
Doporučte výraznou dekorativní a nenáročnou květinu do obývacího pokoje, 5.2.2011
Já mám dobrou zkušenost s Monsterou. Mám ji asi 3m velkou, listy mají rozměr 40 na 50 cm
Nolina - plíseň, 5.2.2011
Je to určitě Nolina? Ta v kultuře prakticky nekvete, i kmínek se mně nějak na Nolinu nezdá
Nolina - plíseň, 5.2.2011
Seříznout až do zdravého a zasypat dřevěným uhlím nebo jinou dezinfekcí
Květ v opozici vůči listu, 3.2.2011
Já moc nehnojím, v době květu vůbec, po odkvětu dopřeji chvíli odpočinek (snížit teplotu a zálivku-intervaly máčení), potom zase zalívám a občas přihnojím. Hnojivo totiž zvyšuje zasolení, hlavně když se zalívá vodovodní vodou Já využívám vodu z... celý příspěvek >
Cykas co se mu stalo?, 3.2.2011
Nějak nerozumím radě, dát kytku do tmy. Mám velký cykas už hodně roků. Přes zimu ho dávám do světlé chladné místnosti, nerosím ani v létě, v zimě zalévám jen málo (podle teploty asi 1x za 14 dní). To žloutnutí podle mě může být právě tím nedostatkem... celý příspěvek >
Květ v opozici vůči listu, 3.2.2011
Aby rostlina nestrádala, potřebuje aby listy měly optimální světlo a vlhkost. Květní stonek můžete vyvázat, sám se bude stáčet ke světlu
Neodborný zásah, 1.2.2011 Obsahuje fotku
Vkládám na ukázku svou rostlinu. Vzdušné kořeny má v pokojovém jezírku
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika