Jaký květináč pro orchidejku?



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?)
19.1.2011 16:35
Já vám moc neporadím, já kvůli nedostatku světla v bytě pěstuji jenom popsané v předešlém příspěvku, ty menší na parapetu okna.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 19.1.2011 16:47
Vandu mám připevněnou na kmenu palmy, některé kořeny se dotýkají substrátu a berou si vlhkost. Jinak já to mám jednoduché, protože v zimní zahradě je vyšší relativní vlhkost vzduchu, kytky si to prostředí vlastně vytvářejí samy. Teplota je vyhovující, Vanda mně vykvétá většinou 2x do roka, přes léto ji letním venku (na podzim začíná kvést, teď nakvétá podruhé, kvetení odhaduji tak březen-duben). Miltonky kvetou zatím jednou do roka, jsou trochu náročnější, mají dost citlivé kořeny, u nich se mně osvědčil k pěstování právě mech. Moje zimní zahrada je vlastně takový lepší skleník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 19.1.2011 16:35
Já vám moc neporadím, já kvůli nedostatku světla v bytě pěstuji jenom popsané v předešlém příspěvku, ty menší na parapetu okna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 15.1.2011 16:53

Ivik, díky za info ohledně průhlednách květináčů. Většinou příspěvky i info na netu vyznívaly, jakoby průhledné květináče zajišťovaly pro kořeny nutné světlo. Takže pouze jako kontrolka zda zalévat nebo ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 16.1.2011 16:37
Kořeny přímo světlo nevyžadují, dříve se pěstovaly v tmavých květináčích. Důležitý je přístup vzduchu, což zabezpečí hrubý (pro Phaly) nebo jemnější (pro orchidky s jemnějšími kořeny) substrát. V průhledném květináči lépe zabráníte přemokření a následné hnilobě kořenů. Stejně tak je zbytečné časté přesazování. Dělám to až už opravdu není v květináči na další kořeny místo a rostlina je vytlačována ven. Vite, čím míň budete orchidee opečovávat, tím líp porostou. Na to ale přijde většina pěstitelů s přibývajícím množstvím květin, pak už nemá totiž na každou kytku tolik času.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.1 (?), 8.8.2015 18:12
Já mám 4 orchi druhu Phal... a kdyz je presazuji jednou za 2 roky vzdy si delám substrát z naprosto prirodni pro kuru dojdu do lesa natrham na kusy jake vyhovuji Phal. a trochu hlíny ale uplne minimum... na kousky natrhaný rašelník a treba je dobrý i par kousku polistirenu vsechny orchi mi pekne kvetou a neustale jim rosou nové vzdušné kořeny:-))jsou spokojeny. Max.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika