Příspěvky uživatele - 179.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jablečné víno, 28.2.2019
Děkuji oběma za rady. Důvod tam samozdřejmě nějaký bude, jelikož, pravý Calvados se vyrábí z jablečného vína, které zralo minimálně 6 týdnů nejlépe však jeden rok v dubovém sudu. Ve svých amatérských podmínkách pužiji místo dubového sudu dubové... celý příspěvek >
Jablečné víno, 27.2.2019
Dobrý den. Děkuji za reakci. Přečetl jsem si pár publikací o výrobě Calvadosu a jablečného cideru, ale není mi jasné pár věcí. Při výrobě cideru na calvados se má nechat mošt zcela vykvasit. Po vykvašení a další ležení se musí stáčet z kvasnic a... celý příspěvek >
Jablečné víno, 27.2.2019
Dobrý den. Zajímalo by mě, jak francouzští výrobci calvadosu uchovávají jablečné víno, po dobu cca jednoho roku i více, než jde do destilačního kotle, když je zakázáno jakkoli mošt docukřovat, zasiřovat, zahřívat, přidávat výživu pro kvasinky... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 2.2.2019
Dobrý večer. Četl jsem váš příspěvek a chtěl bych se zeptat, jestli by jste nemohl poslat fotky vaší zajímavé destilační aparatury. Děkuji za odpověď. S pozdravem Krekaříček. krekarik@centrum.cz
Aroma slivovice, 10.1.2019
V meziplášti s vodou stačí teplota, kterou dává mírný přetlak 0,5 atm, to je asi 100-105(8)°C.Víc bych teploty nepřidával, pak vidím jen negatíva. 1)Dále vidím možnost netěsnosti spojů mědeného, trubkového vedení, kde proudí... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 10.1.2019
citace" Pálil jsem švestkový kvas, který voněl krásně po švestkách a výsledná slivovice byla jen s jemným nádechem švestek-spíše lihovitá. 1)Vrátím se k prvnímu příspěvku.Ano, ono je to tak, že se v dnešní době pálí z nových odrůd švestek, které... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 31.12.2018
Byla mě prodána jako ELEKTRA.Plody jsou v atlase vyobrazeny s velmi pěkným červeným líčkem, což na svých plodech nemám.Ve skliznové zralosti jsou plody tvrdé jako kámen.
Hodnocení švestkové sezony 2018, 31.12.2018
Letošní teplotně příznivý pěstitelský rok zdá se mi poněkud neštastným! Ten, kdo se na jaře těšil na nejlepší možnou švestkovou sezonu bohatě obkvetlých stromů švestek, ruku v ruce se slibným teplotně příznivým začátkem sezony mohl být zklamán.To... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 31.12.2018
Ano máte pravdu, je to Hortensia.Elektra i Hortensia(podzimní?) jsou celkem dobré zimní hrušky, není jich mnoho, proto si jich ponechám, Bohemicy jsou čtyři bedny, a nikdo to nechce jíst! Zabírá na zahradě a ve sklepě zbytečně místo, půjde... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 31.12.2018
Má niekto v pivnici ešte teraz nejaké hrušky v konzumovateľnom stave inej odrody ako Bohemica? Ano, mám.Kromě Bohemicy mám ještě odrůdu Hortesia(tu si nechám),nyní je plně k jídlu, a odrůdu Elektra... mám pár plodů.S Bohemicou, Grácii,Erikou,... celý příspěvek >
Hruškový mošt z odrůdy Williams, 27.12.2018
Dobrý den.Chtěl bych se vás zeptat, jestli by jste někdo neměl na prodej hruškový mošt z odrůdy Williams za studena lisovaný bez žádných chemických konzervantů a dalších látek. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně, 12.7.2018
Dobrý večer. Přesně jak říkáte, kmen na Durancii mám taky totálně zničený pořád se objevují nové trhliny, ale škrábat to dookola a zatírat už nebudu asi půjde ven mám ji teprve 4 rokem a zrovna začala rodit. Podle mě to je už v kořenech, jelikož se... celý příspěvek >
Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně, 11.7.2018 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Já bych řekl, že se jedná o korovou nekrozu. Zkuste ránu vyřezat do zdravého dřeva a natřít Kuprikolem, poté nechat zaschnou a zatřít stromovým balzámem. Touto chorobou mám napadeny 4 stromy a asi je budu muset za pár let vykopat a... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 3.6.2018
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat pana Stanislawa na postup zakládání kvasu při tak obrovské výtěžnosti by tak cukernatý kvas asi ani úplně neprokvasil. Jestli to není tajné tak by mě zajímalo jak jste postupoval. Děkuji za odpověd.
Hádanka, 8.1.2018
1-?,2-Jonathán,3-Lucy,4-Honey crips.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika