Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně



krekaříček - (36) - 179.2 (?)
12.7.2018 19:12

Dobrý večer. Přesně jak říkáte, kmen na Durancii mám taky totálně zničený pořád se objevují nové trhliny, ale škrábat to dookola a zatírat už nebudu asi půjde ven mám ji teprve 4 rokem a zrovna začala rodit. Podle mě to je už v kořenech, jelikož se podivně kymácí do všech stran, jako by měla ožrané kořeny od hraboše, což pochybuji jelikož jsem ji sadil do králičího pletiva a navíc má pěkné přírůstky cca 70 cm. Dále toto onemocnění mám na Stanley, Gabrovská, a Jojo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
weny - (30) - 74.7 (?), 11.7.2018 13:30, zobrazeno: 3817x

Zdravím,

na stromku Chrudimské švestky se mi objevila podivná choroba. Na terminálu některým větvím praskají větevní kroužky. Mohlo by jít o napadení stromku monilií a nebo jinou houbovou chorobou? Jak stromek ošetřit?

Děkuji

Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Chrudimka prasknuty vetevni krouzek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2018 17:02

Pokud Vám neschly tenké větvičky, tak to nebude, monile ani Xanthomonas.V úvahu přichází bakterie Pseudomonas nebo houba Leucostoma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2018 18:04

Tyhle příznaky - nekrózy a takové jejich boulovité hojení - mám na Chrudimské (jenom na ní) taky. Mají je na ní i mnozí z mých známých. Z toho důvodu usuzuji, že se jedná o běžnou monilii a odrůdově typickou reakci na infekci. Ale je to jen úvaha.

Chrudimská
Chrudimská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 11.7.2018 18:55

Dobrý večer. Já bych řekl, že se jedná o korovou nekrozu. Zkuste ránu vyřezat do zdravého dřeva a natřít Kuprikolem, poté nechat zaschnou a zatřít stromovým balzámem. Touto chorobou mám napadeny 4 stromy a asi je budu muset za pár let vykopat a spálit.

korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
korová nekroza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 11.7.2018 22:24

Mám to také jen na Chrudimské (a ještě na ZR). Na všech pěti místech/stromech se to postupně objevilo. Stromy/rouby byly ze dvou zdrojů.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
weny - (30) - 74.7 (?), 12.7.2018 8:00

Tak já to budu z povzdálí sledovat, a kdyby začaly větve usychat a nebo se něco dít, tak bych zakročil.

Podle vašich fotek to vypadá, že se Chrudimka, bohužel, takto chová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.58 (?), 12.7.2018 9:05
Já tohle mám i na pár Domácích a Duranciich, na Domací jednu velkou ránu snad 10x10cm.ale v porovnání z ostatními zdravými stromy nijak moc netrpí. Další mladá durancie ta má z toto znetvořený celý kmen, mnoho ran, a ta už teda přestává růst a chřadne. Valouch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 12.7.2018 19:12

Dobrý večer. Přesně jak říkáte, kmen na Durancii mám taky totálně zničený pořád se objevují nové trhliny, ale škrábat to dookola a zatírat už nebudu asi půjde ven mám ji teprve 4 rokem a zrovna začala rodit. Podle mě to je už v kořenech, jelikož se podivně kymácí do všech stran, jako by měla ožrané kořeny od hraboše, což pochybuji jelikož jsem ji sadil do králičího pletiva a navíc má pěkné přírůstky cca 70 cm. Dále toto onemocnění mám na Stanley, Gabrovská, a Jojo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika