Příspěvky uživatele - 101.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.10.2019
Citát z předchozího příspěvku: "Komu z nás by se nelíbilo mít doma odrůdy, které netrápí plísně ani padlí? Kdo by za tuto odolnost vyměnil velikost bobulí? Myslím, že skoro všichni." Ano, to zřejmě platí pro většinu pěstitelů ve vztahu k doma... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.10.2019 Obsahuje fotku
Kreščenskij Odrůda Kreščenskij nemá úplně jasný původ. Je údajně z dílny již před více lety zemřelého šlechtitele Krajnova (mj. Preobraženie). Po jeho smrti dědicové našli více zajímavých odrůd, které ještě nebyly "dány do oběhu." Jenou takových... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.10.2019
Faraon Také mám odrůdu Faraon, čtyřletý keř. Letos díky květnovému mrazu úroda žádná, takže zkušenosti z mokrého léta nemám. Ale vloni měl Faraon nádhernou úrodu, několik asi třičtvrtěkilových hroznů, bobule tmavomodré vyrovnané, něco přes 10 g.... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.10.2019
Dikson Měl jsem odrůdu Dikson několik let. Ohledně odolnosti k chorobám nemohu nic sdělit, protože zrovna v těch letech byla situace s chorobami přiznivá a letos se již u mne nevyskytuje. Bobule jsou velké, žlutorůžové barvy a hodně oválného... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.10.2019 Obsahuje fotku
Arni Tato odrůda u mne roste čtvrtým rokem. Na snímku loňská úroda, letos kvůli nevhodným podmínkám byl pouze jeden malý střapec. Bobule jsou velikosti nejvýše 10 g, v chuti silný muškát. Zrání spíše rané než velmi rané. Letos díky plísni vypadá... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 1.10.2019 Obsahuje fotku
Čarli Čarli (Viktoria x Naděžda AZOS) je starší (nejméně 15 let), ale velmi zajímavá odrůda. Dozrává raně, ještě před Arkádií. Snáší ale silné přetížení a pak se její zrání protahuje, třeba letos u mne dozrála až v posledních dnech září. Bobule... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Slávy Ukrajině V nadpisu není chyba, skutečně existují (nejméně) dvě odrůdy s názvem Sláva Ukrajině. S překotným vznikem nových odrůd se prostě stává, že v jedné době vzniklé odrůdy dostanou stejný název. Tak existují dva Senátoři, dvě Vernisáže,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Alexa Odrůda Alexa pochází z institutu v Novočerkassku a je staršího data, rozhodně přes 10 let. Známí východní producenti sazenic a řízků ji už ani nemnoží. Myslím ale, že je škoda kvůli samým novinkám zapomínat na osvědčené odrůdy. U Alexy... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 26.9.2019
Odrůdu Slava Ukrajině má v nabídce bred ik (revavinnna.cz).
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 24.9.2019 Obsahuje fotku
JOY SEEDLESS Domnívám se, že současná odrůda stolní vinné révy by měla mít bobule hmotnosti nejméně kolem 10 gramů, tedy přibližně "obchodní" velikost. Samozřejmě existují výjimky odůvodňující menší velikost bobulí. K racionálním důvodům patří... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 24.9.2019 Obsahuje fotku
Rafinad Rafinad je odrůda vyšlechtěná již před mnoha lety zemřelým šlechtitelem Krajnovem. Ten křížil zásadně Talisman a Kišmiš lučistyj a vycházely mu z toho zajímavé odrůdy, např. Preobraženie. Rafinad je samozřejmě z téhož křížení. Jde o téměř... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 22.9.2019 Obsahuje fotku
II-8-1 Čitatelé tohoto fóra si možná myslí, že se honím za novinkami. Odrůda II-8-1 budiž důkazem, že to není (úplná) pravda, spíše mi jde o hledání kvality. Na odrůdu II-8-1 jsem narazil u pěstitele Leonida Nečmilova z Nikopole. Ten dostal... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 22.9.2019 Obsahuje fotku
Adler Adler je celkem nová odrůda vyšlechtěná Institutem v Novočerkassku z křížení Talisman x Augustin. má mít rané zrání, harmonickou chuť s hodnocením 8,9 (tedy špičková chuť), hrozny 550 g a průměrnou hmotnost žlutých bobulí 11,7 g. U mne... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Poslannik Další z odrůd Viktora Kaluhina, kříženec Talismanu a bulharské odrůdy Velika (Vitis vinifera). Velikost bobulí má být až 30 g, chuť harmonická. Tato odrůda se u mne objevila na jaře 2017. Už v roce 2018 dal keř několik hroznů,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Krasava Další z odrůd Viktora Kaluhina, tentokrát se semeny v plodech. Deklarováno je rané zrání, červenofialové bobule hmotnosti 15-18 g, hmotnost hroznů kolem kilogramu a odrůdová chuť spojená s velmi tvrdou dužninou, což je výborné pro... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika