Příspěvky uživatele - 217.13

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda révy Solaris, 2.4.2017 Obsahuje fotku
Ve skleníku pěstuji na vertico.Tady je kišmiš 342
Odrůda révy Solaris, 2.4.2017 Obsahuje fotku
Za boha se mi nepodařilo přidat další fotky k příspěvku.Ve skleníku mám somerset, kišmiš 342,liepajas dzintars, garold a 4ks galahad.Vše v čelech tunelů na sadbu a zeleninu.Zasázené jen rané odrudy, baštíme již začátkem července.Venku klasické... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 2.4.2017 Obsahuje fotku
O solarisu se zde v různých vláknech píše, že velmi brzy raší.Někdo zase psal, že se mu toto nepotvrdilo.Slzí mezi prvnímy, ale z opravdovým rašením si dává na čas, stejně jako réva z jeho rodiny Cab. Cortis. Při silných předjarních mrazech může být... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 22.3.2017
Nechávám vyrašit každé očko, vylámat se to dá vždy.Někdy se zadaří omylem vylomit výhonek při manipulaci a pak by jeden ponechaný mrzel.Výhony rostou dříve než kořeny a tak za velice důležité považuji zaštipovat letorost za prvním až druhým... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 18.3.2017 Obsahuje fotku
16-17.2. jsem letos řízkoval révu.Podmínky každoročně stejné,25-30°C pod zářivky.Letos jsem dal do nádob více vody a stále nic nekoření.Dnes jsem objevil řízek Juliána, který nedosahoval k hladině a na něm neuvěřitelné kořeny.Pak jsem si všiml... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 3.3.2017
Tak jsem dnes procházel révu a několik postřehů.Tradičně z moštáků na čele pelotonu rondo a solaris.Muscaris dotlačil jako první mízu až do konce letošního tažně, který je zatím svisle- nevyvázaný.Zato potomek solarisu cab. cortis zatím žádný ani... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 24.2.2017
Jak povolily mrazy, začala réva ve skleníku plakat.To je celkem obvyklé.Ale začala slzet réva na středním RH vedení.Bývá to obvykle kolem půlky března, tak se trochu obávám mrazejků, které by mohly udeřit.Většinou, jak si to píši bývá ve vedení... celý příspěvek >
Odrůda Regent, 17.2.2017
Loni byl druhý rok plodnosti odrudy regent, zasazeno je pár hlaviček, bylo toho 8L, v prosinci to bylo stále zvláštně natrpklé, ale vínko získalo charakter až nyní a je skvělé.Přivezl jsem si Vavřinec od vinaře z Mikulovska, pomohl jsem mu 20.9. se... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 10.2.2017
Pane Jaroslave.To už je obstojnej vinohrad a vypadá parádně.Mohu se zeptat na datum sklizně a cukernatost hibernalu při poměrně vysoké sklizni 2016 a případně jako 2 letý 2015.A spokojenost s vínkem ve vyšší nadmořské výšce.Není tam moc kyselin?
Odrůda révy Solaris, 15.1.2017
Pěstuji na vínko solaris, letos přisadím dubljanskij a uvažuji o muscaris.Máte jej někdo ve vyšší nadmořské výšce a jak jste s ním spokojeni-cukernatost, chuť a případně co vínko.Děkuji za názory.
Jaké jsou zásady přeroubování révy?, 26.10.2016
Po lonském neúspěchu na zakořenělé řízky letos roubováno zelené do zeleného na staré modré hlavy.Naroubováno více odrud světlých i modrých na jednu hlavu u domu a úspěšnost tak 80%.Ostatní po jedné odrudě.Roubováno začátkem června do rozštěpu a... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 25.10.2016
Něco pro dlouhé podzimní večery.Na Youtube zadejte Hansens vingard.Moc hezké jak v jeho severských podmínkách, kde se modré sorty začínají vybarvovat v zàří přivede po celoroçní práci hrozny až do lahve.Má můj obdiv.
Výsadba odrůd révy bronner, souvignier gris, 21.10.2016
V předešlých příspěvcích je psáno o muscarisu.V jakých nadmořských výškách jej dostanete do těchto cukernatostí?A co vínko z něj.Dá se to třeba přirovnat k muškátu moravskému nebo k něčemu jinému.
Solaris, 30.9.2016
Minulý týden jsem jel pro hrozny k oblíbenému malovinaři do Novosedel a vzal na posouzení vzorky Jihočeských střapců.Vinaři to mají snad nachutnané, okoštoval bez komentářú jen Dubljanski pozitivně komentoval.Těšil jsem se na komentář k Solarisu a... celý příspěvek >
Baltica - Hasanskij sladki, 27.9.2016 Obsahuje fotku
Poslední scvrklý hrozínek se šmakem sušené švestky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika