Příspěvky uživatele - 248.33

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se starat a chránit stálezelené keře před zimou?, 13.10.2013
Nebojte, ony nějaký mrazík snesou, jedná se spíš o velký mráz nebo holomrazy bez sněhu, hlavně je před příchodem mrazů pořádně zalejte a na jaře opatrně odkrývejte, protože listy, co byly přes zimu zastíněné, jsou na jarní slunce citlivé (odkrývat... celý příspěvek >
Jak se starat a chránit stálezelené keře před zimou?, 13.10.2013
Černou textilii určitě ne! Jinak Goshiki právě mám, zatím se drží (asi pět let, roste pomalu), jen minulou zimu omrzly konečky větévek. Ale chce sázet zjara, aby do zimy pořádně zakořenila, předtím z podzimní výsadby nepřežila... Tu textilii opravdu... celý příspěvek >
Tvarovaní broskvone, 12.10.2013
To, co jste jí provedl, není zmlazovací řez, ale barbarství. Navíc broskvoně se řežou cca od dubna/května do konce srpna.           Lída
Neznáte název - zeleň do kytice, 12.10.2013
Lze ho pěstovat i u nás  ;-))  Lída
Staré ale vylepšené odrůdy, 12.10.2013
Pokud budete vědět, které odrůdy chcete, určitě je v některé školce třeba na netu najdete. Pokud konkrétní odrůdu právě nemají, vyplatí se rok počkat. Poštovné není zas tak velké, aby to člověka zabilo a vzhledem k tomu, že pak stromek nějakých pár... celý příspěvek >
Jak se starat a chránit stálezelené keře před zimou?, 12.10.2013
Nahrnou listím hlavně na kořeny, přes keře chvojí a na to přehodím bílou textilii, na okrajích ji vždy zatížím kousky cihel. Rododendrony přežijí i bez toho, pieris jak který (jen nahrnuji listí), bobkovišeň bez problémů - pozor na jarní slunce,... celý příspěvek >
Stříhání keřů - kdy a jak?, 12.10.2013
Jistě, stejně ji zjara (pokud zbylé větve nezmrznou) zastřihnete ještě víc - kvete na nových výhoncích.           Lída
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Jen jsem chtěla poradit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ony i dvě zahrady ve stejné n.v. mohou mít různé podmínky, záleží na orientaci a na tom, jestli je poloha chráněná nebo ne. Pan Kuky je také v HK jako já a má zahradu u domu, já za... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Rubinola ve vzdálenosti 50m od mé zahrady - psala jsem, že přes cestu (HK), švagrová Vysočina. Paní Galii ještě doporučuji mrknout se tady na vlákno "jabloně do vyšších poloh", ať si přečte ještě názory jiných.   Lída        ... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Staré odrůdy prodávají většinou na semenáči nebo na A2. A pokud chce starou odrůdu, tak mnou uvedené odrůdy strupovitostí nijak netrpí ani ve vyšších polohách (ty jim naopak vyhovují) - tam má chalupu švagrová, tak to máme odzkoušené. Nové... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
No ono u těch starších odrůd dost záleží na řezu - pustit vzduch do koruny, nemít je moc zahuštěné. A velikost plodů záleží na výživě, řezu a probírce... Matčino a malináče mají radši vyšší polohy, smiřické také a fakt jsem je strupovité ještě... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Oba malináče, Matčono, Smiřické, Panenské ap.?         Lída
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
ps - staré odrůdy bývají k chorobám dost odolné,...  Lída
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Zkuste "stareodrudy" p.Peška, "prodejstromku" a "ovocnaskolka" Strážnice - p.Zíbal (s tou mám dobré zkušenosti). Také mívá staré odrůdy školka Droždín a školka Malenovice (ale do té se musí osobně).      Lída
Samice zakousla všechny mladé, 11.10.2013
My jsme poprvé připouštěli vždycky začátkem února. Pokud by ještě pak byly větší mrazy, stačí přes pletivo na dvířkách hodit třeba jutový pytel jako ochranu před studeným vzduchem.           Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika