Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fagus sylvatica, 15.7.2014
Váš stromek je zřejmě fagus sylvatica dawyck purple, tedy buk sloupovitého habitu a s listy, které mají být červené. Vybarvení tohoto buku bude fungovat, pokud mu dopřejete hodně slunce. Pokud je ve stínu, červenou barvu postupně po jarním rašení... celý příspěvek >
Listnáče na zahradě, 10.7.2014
Tak na to zkusíme jít trochu "od lesa"...: 1.Takže, kolik místa máte k dispozici (zkuste napsat rozměr pozemku, který chcete osadit)? 2. Co barevnost? Vše zelené nebo možno barevné kombinace? 3. Jaké tvary korun? Sloup, koule... celý příspěvek >
Bříza - barva kůry, 7.6.2014
Díky, tak to má tento stromek před sebou dlouhou budoucnost... na onom místě byl totiž záměr vysadit břízu a trochu prosvětlit pohled na ostatní vzdálenější tmavé listnáče.
Bříza - barva kůry, 7.6.2014
Mám dotaz, zda má bříza ve velkosti 50cm již bílou kůru, nebo začne bělat později? Za zahradou vyrostl malý stromek, nedaleko jiné břízy (podle listů asi to bříza je), ale kůra je hnědá?
Buxus - jak stříhat?, 31.5.2014
Vysadil jsem cca 10 m buxusu Variegata, rostlinky vyrostly (pomalu) na cca 50 cm výšky. Jsou standardně husté. Mám ale dotaz, jak je správně stříhat? Viděl jsem totiž profesionálně založené a vedené ornamenty z buxusu a jednotlivé rostliny byly právě... celý příspěvek >
Poraďte jaký strom, 28.5.2014
Vzhledem k faktu, že Váš dotaz je v sekci listnaté stromy, stromy jehličnaté vylučujete? Pokud ne, pak bych zvážil třeba nějaký kultivar borovice. Ne všechny jsou totiž jen statné stromy, ale i stromy středního vzrůstu. Třeba klasika pinus silvestris... celý příspěvek >
Název stromu?, 20.5.2014
Je to opravdu smrk, zřejmě původní tvar někdo radikálně ostříhala ted vypadá takto "netradičně". Viděl jsem podobně "transformovanou" kouli, tentokrát ze smrku pichlavého - picea pungens.
Název stromu?, 17.5.2014
Detaily větví nejsou úplně patrné ale vzhledem k tomu, že nějaké čarověníky jehličnanů, včetně smrků mám, tak si dovolím tipnout, že by to mohla být:  cryptomeria japonica globosa nana.
Picea abies Maxwellii, 13.5.2014 Obsahuje fotku
Super... ale i toto je maxwellii...
Acer palmatum dissectum garnet, 1.5.2014 Obsahuje fotku
Shaina a její listy.
Acer palmatum dissectum garnet, 26.4.2014
Malý červenolistý javor je "Shaina", o něco vzrůstnější se pak "Skeeters broom", nebo "Peve dave". Zelenolistý, ale opravdu malý, je acer palmatum "Koto hime", větší pak "Sharps pygmy", nebo taky "Little princess" (syn.: Kiyohime). Existuje i javor... celý příspěvek >
Acer palmatum dissectum garnet, 24.4.2014
Mám naprosto stejný stav několika javorů, nejmarkantnější je to u rostlin, které mám v květináči, ale i javory v půdě mají nějaké zvláštní zpoždění. Některé z těchto javorů mají značnou část větví suchou, jiné se zřejmě zcela olistí. Proč to tak je... celý příspěvek >
Acer časť bez listov, 14.4.2014
Ano, může to být i choroba zvaná "Verticiliové vadnutí", způsobená houbami rodu přeslenatka Verticillium. Dá se poznat tím, že ustřihnete některou větev ze zasažené části a na průměru je vidět zřetelně suchý nebo schnoucí střed a dále je patrné ostré... celý příspěvek >
Acer buergerianum miyasama yatsubusa - semena, 6.4.2014
Na zakoupeném javoru Acer buergerianum miyasama yatsubusa jsem našel cca 20 nažek se semeny. Má cenu zkoušet vyklíčení, nebo je to zbytečné? Dle prodávajícího rostlina mrazem přešla, tzn. že by stratifikace semen měla být v pořádku? A navíc asi není... celý příspěvek >
Pajehličník - čím přihnojit?, 4.4.2014
Poradí někdo s volbou hnojiva pro pajehličník? Sice každý rok pravidelně přirůstá, ale zdá se mi, že poněkud ztrácí zelenou barvu, hlavně ve srovnání s nově zakoupeným pajehličníkem (Picola). Vím, že by jim prospívá kyselá půda, ale vlastně nevím,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika