Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kmen rozškrábaný od koček, 15.5.2015
Chytat myš...? Ted jste mne rozesmála, bohužel trpce. Jediné co ten zmetek dokáže je plést se pod nohy a mňnoukat a mnňoukat aby dostal nažrat. Hryzci mi v zimě zlikvidovali 3 ginkga, jedno 2 m globosum , a dvě menší... Buď spí, nebo žere, prudí,... celý příspěvek >
Kmen rozškrábaný od koček, 15.5.2015
Kmen mladého (a drahého) cca 2m japonského javoru si vybral kocour k projevům teritoriálního chování a docela zdatně ho poškodil. zatím roste standardně. Ted je na kmeni plastová ochrana "proti okusu", rány na kůře překryty balzámem na... celý příspěvek >
Acer palmatum v Česku, 10.5.2015
Pěkné sváteční odpoledne, rád bych požádal kolegy a kolegyně zahradníky o infomace týkající se "starých" japonských javorů na území Česka. Ptám se proto, aby se dalo odhadnout, jakých rozměrů dorostou javory, a to zejména dissecta (!) na našem... celý příspěvek >
October glory, 10.5.2015
Musíte se obrnit trpělivostí! Mám podobnou zkušenost s javorem acer platanoides globosum, ale myslím, že jsem už toto na tomto fóru popisoval. Mému javoru trvalo 5 let než se usadil a začal růst!!! Dnes je to krásný strom ve formální části... celý příspěvek >
Ginkgo Biloba "Tit", 25.4.2015
Má někdo tenhle strom na zahradě? Rád bych se zeptal, jak bude vypadat koruna po 10 letech? Někde píšou, že je to sloup, jinde že je až 6 m široký, (to je pro mne moc) a tak nevím. Děkuji
Neviete čo je to za borovicu, 20.3.2015
Tipnul bych si na limbu. To foto je po zimě a po opadu staršího jehličí, mé limby vypadají teď po zimě úplně stejně, taky poněkud vzdušněji.
Buxus - je to škůdce či choroba?, 14.11.2014
Tady na severu Moravy jsem letos poškození buxusů nezaznamenal, co ožraly housenky, to byly berberisy, ale i ty ještě letos obrazily.
Jehličnany do zamokřené půdy?, 9.11.2014
... a ještě mne napadl pajehličník, Sciadopitys verticillata, ty dokonce vlhko potřebují a neopadávají, právě ted běží výprodeje v hobby marketech a jsou s velkou slevou...
Jehličnany do zamokřené půdy?, 9.11.2014
Zkuste Pinus uncinata "Rejvíz", mám ji 8 let v místě, které je bohatě zásobováno vodou z okapu, a roste dobře, ale pomalu. V letošním roce si udělala terminál, je cca 80 cm vysoká, hustá a jehlice mají zajímavou šedozelenou barvu. Má ale... celý příspěvek >
Jaký javor? Poradíte?, 22.9.2014
...tak musím své předchozí informace poopravit, není to cv z Polska, ale z USA a je to Acer platanoides 'Purple Globe', a je to náhodně nalezená mutace (čarověník - Witches Broom) na červenolistém javoru. No ale to bude opravdu obtížně dostupné,... celý příspěvek >
Jaký javor? Poradíte?, 22.9.2014
A ještě nějaké tipy: Ginkgo biloba Globosum, jasany - Fraxinus excelsior Globosa, Fraxinus excelsior Meczek, ak těm červenolistým javorů: Občas se stříháním dotvoří acer platanoides Crimson centry do koule, aůe není to výsledek přirozeného... celý příspěvek >
Jaký javor? Poradíte?, 22.9.2014
Tak tenhle strom tady na severu Moravy neroste zrovna dobře. Jsem v nadm. výšce 284 m, větrná poloha. Ambroň GumBall mám od r. 2009 a pravidelně každou zimu namrzá, snad s výjimkou té poslední a mírné, kdy zůstala koruna celá, jinak pravidelně... celý příspěvek >
Ulmus parvifolia Geisha - redukce koruny, 21.9.2014
Redukovat: Ubrat větve u kmene a prosvětlit tak korunu. Zbylé větve zkrátit z 3m délky minimálně o 1m. Je to asi brutální zásah, ale četl jsem, že to ulmus Geisha snáší dobře. Nicméně napsat se dá všechno...
Jaký javor? Poradíte?, 21.9.2014
Situaci v MorSlezs kraji, co se týká vlastní produkce, troufnu si říct, znám, alespoň letos. Myslím, že Váš požadavek narazí především na skutečnost malého počtu a tedy horší dostupnosti stromů roubovaných ve výšce 2,2 m. Je škoda, že jste Acer... celý příspěvek >
Palma z Chorvatska, 16.9.2014
Je pravda, že pokud chcete palmu do bytu, tak ani datlovník (Phoenix) ani žumara (Chamaerops) ani palma konopná (Trachycarpus) nejsou do bytu, kde se v zimě topí, zrovna vhodné. V zimním období totiž dojde k tomu, že tepla je přes příliš, ale světla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika