Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Okrasný strom 2,5m šířka, 5m výška, 10.9.2013
Utrefit přesně rozměry koruny bude asi potíž, nicméně podmínky, které uvádíte, by mohly vyhovovat listnáči jasanu fraxinus ornus "Meczek", který bývá často roubován na kmímku ve výšce cca 2m.  Z jehličnanů pak třeba borovici lesní pinus... celý příspěvek >
Fagus sylvatica purpurea pendula - velikost, 3.9.2013
Safra, safra, tak na tohleto, neumím odpovědět.
Borovice - vysadba, 28.8.2013
Dovedu dobře pochopit, že 2 roky opečovávané borovice je škoda vyhodit, ale vysaďte je jinam. Dělám něco podobného taky, sadím po okolí všechno, co přebývá, buky, duby, borovice i japonské javory co mi vykllíčily, (za což budu asi hojně... celý příspěvek >
Borovice černé - tvarování, 26.8.2013
Tak to je dobrá zpráva, že neroste až tak moc. Googlil jsem, a fotky co jsem našel ukazují docela řádné přirůstky, ale to taky může být množstvím hnojiva... Nicméně bych se ještě rád zeptal poslední pisatelky, jak tato borovice "Oregon green" drží... celý příspěvek >
Borovice černé - tvarování, 25.8.2013
Má někdo zkušenosti s tím, jak snáší borovice černá - pinus nigra tvarování zalamováním janích přírůstků? Vyzkoušel jsem tvarování borovice černé japonské - pinus thunbergii cv. Sayonara a dobrými výsledky, borovice vitálně vytváří po zalomení... celý příspěvek >
Acer palmatum Atropurpureum, 27.7.2013
Japonské javory mají rády vlhko, včetně permanentně vlhké půdy. V takových podmínkách snášejí i značné (až celodenní) oslunění. Pokud však máte pozemek suchý (novostavby bez vegetace), může být růst javorů problematický. Více slunce snese jistě... celý příspěvek >
Zásilkový obchod Konvičková - prosím o reference, 18.7.2013
Nemohu posoudit jak funguje zásilkový obchod, ale moje zkušenost s tímto zahradnictvím není špatná. V roce 2012 jsem sháněl nějaké méně časté okrasné keře, které jiná zahradnictví odmítala obstarat. Nakonec jsem oslovil i toto zahradnictví, jednal... celý příspěvek >
Živý plot do stínu a vlhka, 9.7.2013
Obecně by takové podmínky mohly zvládnout tisy, třeba taxus baccata fastigiata, který roste sloupovitě a nemusí se stříhat po bocích, nebo některé bujnější kultivary - taxus baccata hicksii, které ale pak musíte stříhat cirka 2x ročně.
Palma z Chorvatska, 30.6.2013
No právě, taky tahám trachycarpy na podzim do chodby... asi je zajedu vysadit do Chorvatska.
Palma z Chorvatska, 30.6.2013
Jubaea chilensis je rovněž vysazena v Římě, třeba v parku i vily Borghese.
Palma z Chorvatska, 30.6.2013
K doplnění znalostí o výskytu Jubaea chilensis ve středomoří - Itálii. 
Palma z Chorvatska, 27.6.2013
Viděl bych spíše problém v tom, že "palma ze semínka z Řecka" je docela nejasné označení... Původní středomořské evropské druh palem jsou jen dvě chamaerops humilis a phoenix theoprastii. Tyto dvě, rostou-li v původním prostředí, ne na 53°severní... celý příspěvek >
Fagus sylvatica purpurea pendula - velikost, 18.6.2013 Obsahuje fotku
Dejte mu čas, rozroste se. Srovnejte si změnu buku z roku 2010 a 2013.
Koruna tvaru deštník, 16.6.2013
Podívejte se na Acer platanoides globosum, Catalpa bignoides nana, nebo taky převislý buk, který si můžete stříhat a tvarovat podle potřeby fagus sylvatica pendula, nebo ještě fraxinus ornus Meczek.
Fagus sylvatica purpurea pendula - velikost, 1.6.2013
Po výsadbě bych ho nechal v klidu, klidně jeden dva roky, nestříhal bych ho, ať se adaptuje. Často se totiž prodávají rostliny naroubované v letošním předjaří ve sklennících a ty pak mají dost práce s tím, adaptovat se na normální, venkovní... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika