Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak odehnat veverky, 12.9.2014
"Myšičky... to je toho, pché", já měl kočku, ne kocoura, kočku, co veverky lovila, byla zlatá, myšičku donesla na práh, nechala se pochválit a pak ji sežrala. Respekt ale měla před kunou, co se nastěhovala do sousedovy stodoly, to váhala. Tak koukám,... celý příspěvek >
Červenolistý javor, 9.9.2014
A můžete uvést, jak ho budete zachraňovat? Verticiliové vadnutí je docela specifické onemocnění, kdy opad listů je vlastně již důsledkem zasažených a nefunkčních částí rostliny. Na řezu větví je vidět hnědé, ucpané cévní svazky. Zasažené částí... celý příspěvek >
Ulmus parvifolia Geisha - redukce koruny, 3.9.2014
Zasadil jsem tento jilm v r. 2008. Jeho růst je rychlý a za 6 let se z 80cm dostal na 3m výšky. Koruna není sice plná, ale je rozložitá cca 4 m šířky. Četl jsem, že tento jilm dobře snáší tvarování. Rád bych ho v růstu poněkud zabrzdil, takže se... celý příspěvek >
Červenolistý javor, 1.9.2014
Chce to určitě vydržet a javory neodstraňovat!  Před mnoha lety jsem vysadil acer platanoides globosum (javor je to zelený s kulovitou korunou). Když jsem ho v říjnu kupoval, byl v zahradnictví sice na poli, ale měl jutový bal na kořenech. Listy... celý příspěvek >
Cedry - znate je?, 26.8.2014 Obsahuje fotku
Něco se našlo - Hobbiton conifers of the week, August 1st. Domnívám se, že oba zobrazené cedry, jsou poléhavé a rozkladité. Případným vývazem k opoře, možno cedru dát jiný tvar. Kultivar Blue Mountain jsem nenašel, jen Blue Beauty.
Kde koupit japonská javor Acer palmatum dissectum 'Tamukeyama'?, 19.8.2014
Ještě jsem se včera díval na zahradě na javory a porovnal jsem dva červené kusy a mám z toho jeden poznatek k barevné stabilitě červeně: Kdyby jste narazila na javor acer palmatum dissectum Firecracker, tak neváhejte a kupte, je stabilnější barevně... celý příspěvek >
Jaký strom do ujíždějícího svahu, 19.8.2014
Akát, jako invazivní dřevina, tuto skutečnost si uvědomuju, ale jeden poznatek, který jsem včera při detailnější dendrologické obhlídce svahu zjistil: Je to vlastně potvrzení všech uvedených poznatků: Ve vzdálenosti cca 300 m, už mimo můj pozemek,... celý příspěvek >
Jaký strom do ujíždějícího svahu, 18.8.2014
Děkuji za návrhy a názory. Návrh s šípkem je zajímavý i z důvodu omezení pohybu nevítaných osob. A akáty, tak ty mám lehce dostupné, kdy je přesazovat? Na jaře? Díky za návrhy.
Kde koupit japonská javor Acer palmatum dissectum 'Tamukeyama'?, 13.8.2014
Pokud máte v dosahu hobby market "Yippiejaja-yippie-yippie-yeah", tak tam zpravidla jsou, roubované na cca 80 - 100 cm kmínku. Nejblíž asi Hradec Králové. Koupil jsem postupně dva a zdárně rostou.
Identifikace rostlinek, 11.8.2014
Jednoznačně smrk, picea glauca, kultivar těžko přesně stanovit. Tis to rozhodně není.
Borovice, 10.8.2014
Pinus densiflora 'Umbraculifera', ta má ale korunu poněkud méně hustou. Často se také nabízí kultivar pinus densiflora "Henry Bud", ten však v drsnějších zimách, alespoň tady na severu CZ, ztrácí jehličí.
Borovice, 10.8.2014
Pinus walichiana nana, ale ta se bude shánět poněkud obtížněji. Je to borivice s dlouhými jemnými modrozelenými jehlicemi.
Borovice, 9.8.2014
Třeba Pinus silvestris Watereri, je to odzkoušený kultivar, ale asi může vyrůst i o něco více, záleží na podmínkách, přesně Vám to nikdo, a to myslím opravdu vážně, neřekne.
Listnáče na zahradě, 15.7.2014
Pajasan může být až 25 m vysoký, což je hodnota, kterou tazatel vylučuje. Co je ale závažnější, je to invazivní dřevina,   která se šíří velmi rychle. Každou sezonu jich zlikviduju na zahradě desítky. Nevidím žáden důvod pro podporu tohoto... celý příspěvek >
Listnáče na zahradě, 15.7.2014
Propagovat pajasan, mi tedy nepřijde zrovna jako dobrá rada, spíše jako rada "nedobrá"...???
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika