Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový - 1. generace, 1.7.2012
Musím opět udělat trochu osvětu. Postřik Calypso patří stejně jako Mospilan do skupiny neonikotinoidů. Pro užitečné dravé roztoče sice tyto postřiky nejsou zvlášť toxické, pro slunéčka a pestřenky (malé vosičky jejichž... celý příspěvek >
Okurky - nemoci nebo chladno?, 30.6.2012
Ano, s největší pravděpodoností jde o nedostatek hořčíku. Pokud by jste jej chtěl doplnit (není to tak zlé), tak dobrým a běžným hnojivem je kieserit (MgSO4, rozpustné ve vodě). Rozpuzstil bych trochu ve větším sudu a nějaký čas tím zaléval. Pokud by... celý příspěvek >
Co to je F1? Znamená to GMO?, 30.6.2012
Tak to ne, ještě je tu i možnost, že Adam by byl heterozygot. Pak by ale potomci Adama a Evy prostě jen nemohli být ty diskutované F1!!! Rozumíme? Milan
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 30.6.2012
Pane Jaroslave, zdravím. Pokud je pro vás kompostování radostí, tak to již máte zřejmě velmi dobře zmáknuté . Mnoho lidí asi sype zelené zbytky na jednu hromadu a pak to na podzim třeba zaryjí. Já se o kompostování začal blíže zajímat teprve... celý příspěvek >
Co to je F1? Znamená to GMO?, 30.6.2012
Pokud budete mít ty nehybridní (ne F1) odrůdy, tak z těch si můžete dělat semínka kolem dokola a dostanete vždy prakticky úplně totéž. Pro zahrádkáře je to myslím docela důležitá informace. Milan
Co to je F1? Znamená to GMO?, 30.6.2012
Pro úplné pochopení dodám, co je to čistá linie - homozygot, když tak mne někdo znalejší prosím opravte. Čistá linie znamená, že potomek rodičů z čisté linie bude mít vždy všechny znaky charakteristické pro tuto linii. Pokud se tam ale tu a tam... celý příspěvek >
Co to je F1? Znamená to GMO?, 30.6.2012
No, s takovými výrazy jsem se v učebnicích setkal ale zase jsem je rychle zapomněl . Doposud jsem se ale také o žádné šlechtění (ani udržovací) nepokoušel - v opačném případě bych si ty šlechtitelské fígle nastudoval důkladněji. Máte k... celý příspěvek >
Co to je F1? Znamená to GMO?, 30.6.2012
K dotazu jste dostal hodně odpovědí, vše podstatné ale uvedeno nebylo. Takže ještě jednou trochu důkladněji. F1 znamená, že semena co máte v pytlíčku, vznikla zkřížením dvou různých odrůd. Matečná rostlina jedné čisté odrůdy byla opylena pylem... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 30.6.2012
Mospilan jsem si zakázal a dnes už nové mšice na stromech bez problému mydlí slunéčka. Že nejsou nové vysoce selektivní přípravky na obaleče systémové mi nevadí, tu a tam nějaký ten červík ať si klidně přežije. Mým cílem jse spíš udržet ovoce zdravé... celý příspěvek >
Co s paprikami?, 26.6.2012
Pokud by šlo o vážnější nedostatek Ca, tak je problém, že vápník se z listů opravdu nemůže dostat ke kořenům (floémem) a ty pak rovněž nemohou dobře prosperovat. Milan
Co s paprikami?, 26.6.2012
Ty okurky jsou na nedostatek hořčíku v tomto směru výborný indikátor, takže pokud ve skleníku jsou ok, tak už bych tam draselnou sůl nedával. Jestli zalévat vápennou vodou je otázka. Ze zkušenosti vím, že to dobře pomáhalo na hnojem... celý příspěvek >
Co s paprikami?, 26.6.2012
Zdravím. Ohledně té hořké soli, máte ve skleníku okurky? Nedostatek hořčíku se na nich projevuje pěkně zřetelně žloutnutím okrajů starších listů. O tom, že by způsoboval kroucení listů u paprik ale nic zatím nevím. S průmyslovými hnojivy se musí... celý příspěvek >
Bylinkové recepty - bez černý, 26.6.2012
Asi kvůli pasterizaci, samotný líh by na konzervaci v přidané koncentraci asi nestačil. Pokud by si ale někdo namočil bezinky přímo do 50-60 % pálené, tak v tom bych už žádný problém neviděl. Milan
Rubín - mravenci a mušky nebo mšice, 26.6.2012
Také zdravím Mirku. Myslím že jste udělal chybu, že jste natřel ten ekofix přímo na kůru. Já si vždy odstřihnu kousek igelitu, provázkem jej přivážu na kmínek (dnes už jen jedním 2-3 x dokola) a pomažu to na ten igelit. Na pozdim je to už docela... celý příspěvek >
Hubeni mravencu na zahrade, 26.6.2012
Do skleníku a asi i do zahrady jsou dobré mravenčí bubety Loxiran. Originální náplň mravenci zbaští velmi rychle a dokupovávat ji by vyšlo neúměrně draze. Po nějakém tom neúspěšném experimentování jsem nakonec došel k tomuto receptu: 17... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika